Koszykówka: zespołowa gra nie wystarczyła na Kraków

2020-02-03, Autor:

W pierwszym meczu rundy rewanżowej finału A RMKS Rybnik przegrał na wyjeździe z KK UR Kraków 63:74. Rybniczanki dobrą grą zespołową starały się zniwelować brak w składzie liderki – kontuzjowanej Agaty Majki. Sztuka się udała, ale na liderki tabeli było to za mało.

O końcowym zwycięstwie krakowianek zadecydowała I połowa, którą miejscowe wygrały 44:32. Drugą część meczu wygrały rybniczanki 31:30.

W połowie czwartej kwarty RMKS zbliżył się do gospodarzy na dystans 6 punktów, jednak kolejnych 11 punktów z rzędu zdobyły krakowianki i tym samym wygrały całe spotkanie.

KK UR Kraków - RMKS Rybnik 74:63 ( 19:14, 25:18, 15:17, 15:14)

Punkty dla RMKS-u zdobyły: J. Sobota 19, K. Danielewicz 12, M. Stefaniak 9 (3x3), M. Struzik 8 (2x3), J. Kocon 7, D. Bednarek 4, N. Banaś 2, M. Lamczyk 2, J. Góra 0, P. Raudner 0.

W niedzielę 9 lutego RMKS zagra w Bochni z miejscowym Contimaxem MOSiR. Początek meczu o godzinie 15.00. Tydzień później RMKS czeka ponowny wyjazd do Krakowa, tym razem na mecz z Wisłą Canpack. W Rybniku RMKS zagra 22 lutego o godz. 17.00 – z MTS Ikarem Niepołomice. Dzień później odbędzie się rewanż w Niepołomicach. Runda finałowa rybniczanek zakończy się 29 lutego meczem domowym z Contimaxem MOSiR Bochnia. Początek o godz. 17.00.

Oceń publikację: + 1 + 4 - 1 - 2