Koszykówka: Wrocław zdobyty, RMKS Xbest z trzecią wygraną

2021-12-12, Autor:

Jest trzecie zwycięstwo RMKS Xbest Rybnik w I lidze. Koszykarki po trudnym boju, skutecznej czwartej kwarcie i dzięki rekordowi strzeleckiemu młodziutkiej Dominiki Bednarek wygrały we Wrocławiu 54:45.

Po trzech kwartach meczu PZU Ślęzy II MOS Wrocław z RMKS Xbest Rybnik na tablicy widniał wynik 33:34, zatem wszystko miało się rozstrzygnąć w ostatniej kwarcie. Poprzednie mecze pokazywały, że rybniczanki miały problemy z utrzymaniem jakości gry w końcówkach. Na szczęście tym razem tak się nie stało. Od 3 minuty czwartej kwarty systematycznie powiększały przewagę nad rywalem. Największą osiągnęły na 2,34 minuty przed końcem meczu (52:39).

Najwięcej punktów zdobyła 16-letnia Dominika Bednarek, która 5 razy trafiła za 3 punkty, a której udział w meczu ze względu na chorobę stał pod dużym znakiem zapytania.

Kolejny dobry mecz zagrała Paulina Majda, która zdobyła 5 punktów, miała 11 zbiórek i tyle samo asyst.

Po wygranej RMKS posiada 14 pkt i awansował na 10. miejsce w tabeli.

Za tydzień początek rundy rewanżowej. W niedzielę 19 grudnia w Rybniku Xbest zagra z liderem tabeli - AZS Politechniką Koroną Kraków. Początek meczu o godzinie 16.00. W październiku w Krakowie górą były gospodynie wygrywając 89:70.

PZU Ślęza II MOS Wrocław – RMKS Xbest Rybnik 45:54 (11:16, 10:6, 12:12, 12:20)

RMKS Xbest Rybnik: D. Bednarek 15 (5x3), 6 zb., E. Najduch 12 (1x3), B. Jurczyńska 10, 7 zb., P. Majda 5, 11 as., 11 zb., J. Sobota 5 (1x3), P. Pilichowska 4, 6 zb., M. Jurzica 3, N. Rusińska 0, 5 zb., K. Pawlik O

Oceń publikację: + 1 + 14 - 1 - 0