Koszykówka: sekundy od szczęścia w Zgorzelcu

2021-12-05, Autor:

Koszykarki RMKS XBEST Rybnik prowadziły niemal przez całe spotkanie w Zgorzelcu, a jednak przegrały minimalnie 60:61. Na prowadzeniu były jeszcze 23 sekundy przed końcem meczu.

Nie ma trzeciego zwycięstwa w I lidze RMKS XBEST Rybnik. W wyjazdowym meczu z Citronexem UKS Basket Zgorzelec rybniczanki prowadziły od czwartej minuty.

W dwóch pierwszych kwartach koszykarki zbudowały 15-punktowe prowadzenie (39:24). W trzeciej przewagę zdobyły „Cytrynki”, ale mimo wszystko XBEST prowadził po 30 minutach gry 52:44. Ostatnia kwarta to dalsze odrabianie strat przez miejscowe i walka o utrzymanie przewagi przez RMKS XBEST Rybnik.

Ostatnie punkty dla RMKS zdobyła Beata Jurczyńska na 2:10 min. przed końcem IV kwarty. Wynik brzmiał wówczas 57:60. Tymczasem miejscowe rzuciły dwa kosze. Drugi z nich zdobyły na 23 sekundy przed końcem. Trener Grzegorz Korzeń wziął czas. Marlena Jurzica rzuciła niecelnie za 3, ale mieliśmy zbiórkę w ataku. Piłka trafiła do Pauliny Majdy, ta jednak popełniła stratę źle podając.

Za tydzień ostatni mecz I rundy. We Wrocławiu RMKS XBEST Rybnik zagra z miejscową Ślęzą II.

Citronex UKS Basket Zgorzelec – RMKS XBEST Rybnik 61:60 (15:21; 9:18; 20:13; 17:8)

Punkty dla RMKS XBEST zdobyły: B. Jurczyńska 19, E. Najduch 12 (1x3), M. Strządała 9 (1x3), P. Pilichowska 6, P. Majda 6 (1x3), M. Jurzica 4, K. Pawlik 2, J. Sobota 2, D. Bednarek 0, N. Rusińska 0

Oceń publikację: + 1 + 2 - 1 - 5