Koszykówka: RMKS Xbest Rybnik utrzymał się w I lidze!

2022-03-13, Autor:

Koszykarki RMKS-u Xbest Rybnik zrealizowały główny cel sportowyw tym roku i utrzymały się w I lidze w swoim debiutanckim sezonie. Sukces zapewniło im zwycięstwo w ostatnim meczu z Citroneksem Basket Zgorzelec 56:44.

W ostatnim meczu sezonu RMKS Xbest Rybnik musiał wygrać z Citroneksem UKS Basket Zgorzelec co najmniej 2 punktami, żeby utrzymać się w I lidze. Cel został zrealizowany z nawiązką. Rybniczanki zwyciężyły w hali w Boguszowicach 12 oczkami, ale na sukces musiały mocno zapracować.

Pierwsza kwarta była bardzo wyrównana. Gospodynie przegrywały 9:11, ale dzięki „trójkom” Majdy i Bednarek tę partię wygrały 15:11. W drugiej kwarcie rybniczanki powiększyły swoją przewagę do 10 punktów (33:23) i przez dłuższy czas ją utrzymywały. Niebezpiecznie zrobiło się w drugiej minucie czwartej kwarty, kiedy przyjezdne zbliżyły się na 4 oczka (44:40). Końcówka jednak to dominacja rybniczanek, które ostatecznie wygrały 56:44.

To był ciekawy mecz dla kibiców. Było trochę dramaturgii. Fajnie, że udało się wygrać. Byłyśmy mocno skupione. Nerwy zostały z boku. W drugiej połowie był problem ze skutecznością i w niektórych momentach nie wpadało, ale doświadczenie i spokojna gra przyniosły nam sukces – powiedziała po meczu Martyna Czyżewska.

W podobnym tonie wypowiadał się trener RMKS-u Xbest, Grzegorz Korzeń:

Od początku wiadomo było, że mecz rozegra się w głowach. Nie umiałyśmy się kilka razy wstrzelić, ale pojedyncze momenty i trafienia zadecydowały o naszym końcowym sukcesie. To myśmy zadały decydujące ciosy. Cieszymy się i od jutra budujemy zespół na kolejny sezon.

Do końca sezonu pozostało jeszcze kilka meczów, ale rybniczanki mogą spać spokojnie, ponieważ zbudowana przewaga zapewniła im utrzymanie w I lidze.

RMKS Xbest Rybnik - Citronex UKS Basket Zgorzelec 56:44 (15:11, 18:12, 9:11, 14:10)

Punkty dla RMKS-u Xbest Rybnik: RMKS Xbest Rybnik: Jurczyńska 9, Majda 14, Pilichowska 0, Sobota 15, Czyżewska 10, Bednarek 8

Koszykówka kobiet, I liga – grupa B:

21. kolejka: Wisła CanPack Kraków - PZU Ślęza II MOS Wrocław 95 : 37 Widzew Łódź - AZS Politechnika Korona Kraków 67 : 52 Pompax Tęcza Leszno - Contimax MOSiR Bochnia 68 : 66 Lider Swarzędz - Enea AZS AJP II Gorzów Wlkp. 68 : 60 Dijo Maximus Kąty Wrocławskie - MUKS Poznań 53 : 72 RMKS Xbest Rybnik - Citronex UKS Basket Zgorzelec 56 : 44

22. kolejka: Contimax MOSiR Bochnia - Dijo Maximus Kąty Wrocławskie 64 : 72 RMKS Xbest Rybnik - PZU Ślęza II MOS Wrocław 70 : 63 Enea AZS AJP II Gorzów Wlkp. - Pompax Tęcza Leszno, MUKS Poznań - Widzew Łódź, AZS Politechnika Korona Kraków - Wisła CanPack Kraków, Citronex UKS Basket Zgorzelec - Lider Swarzędz