Koszykówka: RMKS Rybnik znokautował AZS Częstochowa

2019-01-07, Autor:

W pierwszym meczu w 2019 roku koszykarki RMKS-u Rybnik wygrały we własnej hali z AZS-em Częstochowa 82:42.

Tylko pierwsza kwarta spotkania RMKS-u Rybnik z AZS-em Częstochowa miała wyrównany przebieg. To głównie za sprawą dużej skuteczności rzutów z gry akademiczki z Częstochowy prowadziły w tej części meczu. Dopiero w 6. minucie Joanna Sobota wyprowadziła RMKS na prowadzenie (13:12), które po dwóch kolejnych skutecznych akcjach rybniczanek wzrosło do 5 punktów (17:12). Drużyna gości zdołała jeszcze na chwilę objąć prowadzenie w tym spotkaniu (18:17), ale już do końca tej kwarty tylko rybniczanki zdobywały punkty. Celnymi rzutami za 3 punkty popisały się najskuteczniejsze w tym dniu Nikola Ponikowska i Joanna Sobota.

W kolejnych kwartach rybniczanki systematycznie powiększały przewagę nad akademiczkami z Częstochowy, a na parkiecie przebywały głównie zmienniczki wyjściowej pierwszej piątki.

Po tym spotkaniu RMKS z dorobkiem 10 zwycięstw i 1 porażki prowadzi w tabeli 2. grupy śląskiej II ligi i powoli już myśli o rundzie finałowej. Ta z udziałem 4 najlepszych drużyn Śląska i Małopolski rozpocznie się już 19 stycznia.

Za tydzień w sobotę 12 stycznia w ostatnim meczu pierwszego etapu rozgrywek również w hali w Boguszowicach rybniczanki podejmą ISWJ Wisłę. Początek spotkania o godz. 17:00.

RMKS Rybnik - AZS Częstochowa 82:42 (27:18, 15:5, 22:8, 18:11)

RMKS: N. Ponikowska 17 (3x3) , J. Sobota 14 (2x3), K. Szlachta 10, W. Pawlak 10 (1x3), W. Walocha 8, K. Jagła 6 (1x3), M. Struzik 6, N. Micek 5, Z. Paradowska 5, M. Gruszka 1, V. Conte 0