Koszykówka: RMKS Rybnik z kompletem zwycięstw

2018-11-20, Autor:

Koszykarki RMKS-u Rybnik odniosły piąte zwycięstwo w tym sezonie. Tym razem o wygraną stoczyły zacięty bój w Wiśle, gdzie pokonały miejscowy ISWJ 65:55. Dopiero ostatnie 3 minuty spotkania zadecydowały o wyjazdowym zwycięstwie rybniczanek.

Zawodniczki RMKS-u wygrały pierwszą kwartę 15:13, ale już po I połowie przegrywały 23:27. Trzecią kwartę zespoły zagrały na remis.

Ostatnią kwartę meczu lepiej rozpoczęły miejscowe, które powiększyły przewagę do 8 punktów (47:39). Po kilku kolejnych skutecznych akcjach rybniczanek, głównie za sprawą Joanny Soboty i Julii Strymeckiej, podopieczne trenera Grzegorza Korzenia zmniejszyły straty do 1 punktu (49:48). W końcu, dzięki celnej trójce Małgorzata Struzik, rybniczanki wyszły na prowadzenie 53:51, którego nie oddały już do końca. W ostatnich dwóch minutach spotkania RMKS seryjnie trafiał rzuty wolne, zdobywając w ten sposób 8 punktów z rzędu.

W tabeli śląskiej I grupy II ligi RMKS Rybnik z kompletem 10 punktów zajmuje 1 miejsce.
Za tydzień początek rundy rewanżowej. W sobotę 24 listopada o godz. 16:00 rybniczanki zmierzą się w Raciborzu z miejscowym RKK AZS. W pierwszym meczu tych drużyn w Rybniku RMKS pokonał RKK AZS Racibórz 92:36. Natomiast 5 grudnia koszykarki z Rybnika rozegrają w Piekarach Śląskich zaległy mecz z I rundy rozgrywek.

ISWJ Wisła - RMKS Rybnik 55:65 (13:15, 14:8, 14:14, 14:28)

Punkty dla RMKS-u zdobyły: J.Sobota 13, M.Struzik 13 (1x3), N.Ponikowska 12, K.Jagła 10, W.Ozga 9, J.Strymecka 4, K.Antas 2, Z.Paradowska 2, M.Gruszka 0, N.Micek 0, D.Kukier 0.