Koszykówka: planowa wygrana w Wiśle. W sobotę RMKS zagra mecz kluczowy dla fazy finałowej

2019-12-16, Autor:

W niedzielne popołudnie rybniczanki rozegrały ostatni mecz wyjazdowy przed rundą finałową. W Wiśle pokonały ISWJ 81:65. Po pierwszej wyrównanej kwarcie w kolejnych dwóch RMKS wypracował kilkunastopunktową przewagę, którą utrzymały do końca meczu.

Mecz lepiej rozpoczęły miejscowe, które wypracowały przewagę 19:11, jednak rybniczanki zacieśniły obronę, przechwyciły kilka piłek i w ostatniej fazie pierwszej kwarty zanotowały run 11:2. Wyszły na prowadzenie, którego nie oddały do końca pojedynku.

Pod koniec trzeciej i na początku czwartej kwarty RMKS prowadził nawet 19 punktami i dyktował warunki gry. Wiślaczkom dawał się też we znaki wąski skład. Grały tylko w siódemkę. Mimo to zdołały zniwelować stratę do zaledwie pięciu punków. Sytuacja miała miejsce w pierwszych minutach czwartej kwarty, kiedy trener Grzegorz Korzeń wysłał do gry młodzież. Rybnickie juniorki nie wytrzymały ciśnienia i wróciły na ławkę. Podstawowa piątka RMKS powiększyła prowadzenie i dała pewne zwycięstwo zespołowi.

- Mamy zwycięstwo, to się liczy. Na początku czwartej kwarty wynik spadł, ale chciałem dać szansę pozostałym zawodniczkom. Nie wytrzymały presji i trzeba było wrócić z powrotem do grania podstawowym składem. Ale każda minuta spędzona na boisku jest z korzyścią dla młodych zawodniczek. One muszą też w końcu zacząć brać odpowiedzialność za wynik. Raz im się udaje udźwignąć presję, raz nie. Nie mówię tu o Majce Stefaniak czy Dominice Bednarek, bo to są już pełnoprawne zawodniczki. Zresztą Majka pokazała dziś kilka razy, że coraz więcej widzi, że potrafi odegrać, że potrafi grać z drugą wysoką, co wcześniej było dla niej problemem – podsumował Grzegorz Korzeń, trener RMKS Rybnik.

Był to mecz bez większego znaczenia dla końcowego układu tabeli. Do fazy finałowej awansują czołowe cztery drużyny z dorobkiem punktowym uzyskanym w meczach między sobą. Zatem pewny udziału w fazie finałowej RMKS nie zabierze ze sobą punktów za zwycięstwo z przedostatnią ISWJ Wisła.

ISWJ Wisła - RMKS Rybnik 65:81 (21:22,10:17,16:22,18:20)

Punkty dla RMKS-u zdobyły: J. Sobota 18, A. Majka 17, K. Danielewicz 16, M. Stefaniak 9, M. Struzik 7 (1x3), J. Kocon 6, D. Bednarek 4, N. Banaś 2, M. Lamczyk 2, P. Raudner 0, J. Góra.

Kluczowe znaczenie dla RMKS będzie miał za to mecz z Pogonią Ruda Śląska w sobotę 21 grudnia we własnej hali. Stawką ostatniego meczu rundy eliminacyjnej będzie drugie miejsce w tabeli przed rundą finałową i lepszy bilans zwycięstw zaliczany do finałów. W pierwszym meczu rozegranym w Rudzie RMKS przegrał 74:78. Początek meczu o godzinie 17.00.

Oceń publikację: + 1 + 11 - 1 - 1