Koszykówka: osłabiony RMKS lepszy w derbach regionu

2019-12-01, Autor:

Zmagająca się z kłopotami zdrowotnymi drużyna RMKS Rybnik odniosła wyjazdowe zwycięstwo w II lidze koszykówki kobiet. W Raciborzu rybniczanki pokonały tamtejszy RKK AZS 65:53.

Cały mecz toczył się pod dyktando RMKS, choć wynik poszczególnych kwart wskazywałaby na wyrównany pojedynek. Kluczowa dla wyniku meczu była trzecia kwarta, w którym rybniczanki wypracowało 13-punktową przewagę.

W pierwszych minutach czwartej kwarty jeszcze tę przewagę powiększyły do stanu 62:41. Pewien wpływ na postawę miejscowych było ukaranie ich trenera podwójnym przewinieniem technicznym na początku czwartej kwarty, przez co musiał opuścić salę.

Pod koniec meczu trener Grzegorz Korzeń dał odpocząć swoim seniorkom, które w tym meczu zdobyły większość punktów. Gospodynie zdołały odrobić trochę strat, ale prowadzenie RMKS nie było ani na moment zagrożone.

Grzegorz Korzeń, trener RMKS Rybnik: Spodziewałem się, że nie będzie to łatwy mecz, bo mamy dosyć duże problemy chorobowe. Małgorzata Struzik i Dominika Bednarek są chore, Marzena Lamczyk też „ledwo żyje”, a poza tym ostatnio mamy problemy z trenowaniem, gdyż hala jest często zajęta, co rozbija nam model przygotowywania się. No ale wygraliśmy, zwycięstwo cieszy. Mecz kontrolowaliśmy, kluczowa była trzecia kwarta. Wiadomo było, że w końcówce, jak grały młode, to wynik „spadnie”.

RKK AZS Racibórz - RMKS Rybnik 53:65 (15:22, 13:14, 11:15, 14:14).

Punkty dla RMKS-u zdobyły: A. Majka 20 (1x3), J. Sobota 11, J. Kocon 8, M. Struzik 7, K. Danielewicz 6, M. Lamczyk 6 (1x3), M.Stefaniak 3 (1x3), J. Góra 2, N. Banaś 2, P. Raudner 0.

8 grudnia RMKS Rybnik zagra u siebie z AZS UŚ Katowice. Początek meczu o godzinie 17.00. Wstęp wolny.

Oceń publikację: + 1 + 7 - 1 - 0