Koszykówka: MKKS pokonał faworyta

2011-10-17, Autor:
W pierwszym w tym sezonie meczu przed własną publicznością koszykarze III-ligowego MKKS-u Rybnik pokonali jednego z faworytów rozgrywek, MKS Strzelce Opolskie 72:59.

W sobotę 14 października odbył się mecz MKKS-u Rybnik z MKS-em Strzelce Opolskie. Pierwszą akcję w hali „Ekonomika” rozegrał MKKS, lecz niestety bez powodzenia. Goście wykorzystali to i objęli 3-punktowe prowadzenie. Po kilku minutach na boisko wszedł trener rybniczan, Stanisław Grabiec. To między innymi dzięki jego dobrej grze w końcówce pierwszej kwarty gospodarze prowadzili 22:17.

W drugiej i trzeciej kwarcie toczył się zacięty bój. Początkowo walka toczyła się kosz za kosz. W 16 minucie goście prowadzili jednym punktem 29:28. Jednak w końcówce pierwszej połowy to MKKS Rybnik wygrywał 37:31. Trzecia kwarta zaczęła się od odrabiania strat przez MKS Strzelce, lecz skutecznie przeszkadzali im w tym rybniczanie, których przewaga rosła z każdą minutą. Kwarta trzecia zakończyła się ich 7-punktowym prowadzeniem. Już na samym początku ostatniej części meczu MKKS prowadził 10 punktami. Bezpieczna przewaga utrzymywała się do końca spotkania. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 72:59 dla drużyny z Rybnika.

Warto dodać, że rybniczanie mają za sobą już dwa mecze w tym sezonie. W pierwszym przegrali w Rudzie Śląskiej z Pogonią 65:100, a w drugim wygrali w Otmuchowie z MKS-em 56:59.

Po trzech kolejkach MKKS zajmuje trzecie miejsce w tabeli III ligi.

Kolejny mecz na własnym parkiecie rybniccy koszykarze rozegrają 12 listopada z MOSiR-em Cieszyn.

MKKS Rybnik - MKS Strzelce Opolskie 72:59 (22:17,15:14,14:10,21:18)

MKKS Rybnik: Sidor 5, Chrobok 10 (1), Gawęda 1 , Grzybek 0, Widenka 8 (1), Badeński 11 (1), Kachel 14 (2), M. Redliński 0, Smołka 0, E. Redliński 0, Adamczyk 4, Grabiec 18 (4).

Oceń publikację: + 1 + 5 - 1 - 0