Koszykówka: łatwe zwycięstwo RMKS. W sobotę ciężka wyprawa do Katowic

2019-10-17, Autor:

Bez większych problemów koszykarki RMKS Rybnik pokonały RKK AZS Racibórz 66:46 w czwartkowym meczu II ligi. Już w sobotę rybniczanki czeka znacznie trudniejsza przeprawa - wyjazdowy pojedynek z AZS UŚ Katowice.

Dzisiejszy mecz miał się odbyć w Raciborzu, jednak Hala Rafako w Raciborzu, w której swoje pojedynki rozgrywa RKK była zajęta.

Kluby porozumiały się, aby w tym terminie rozegrać mecz w Rybniku.

RMKS kontrolował mecz

Pojedynek od początku toczył się pod dyktando gospodyń. Po dwóch kwartach RMKS prowadził 16 punktami. Po przerwie gra się wyrównała, a RKK zdołał momentami zmniejszać stratę do 10 punktów. W końcówce kilka szybkich ataktów rybniczanek zaowocowało powiększeniem przewagi do 20 punktów.

- Przeciwnik nie był bardzo mocny. Starałem się grać wszystkimi zawodniczkami, żeby miały frajdę z tego grania. Były momenty lepsze, były momenty słabsze, ale generalnie liczy się wynik. Wygraliśmy mecz i jest ok – powiedział trener Grzegorz Korzeń.

Młodzież na parkiecie

Widząc, że drużyna kontrolowała przebieg meczu trener już od pierwszej kwarty zaczął rotować składem puszczając do boju 14-letnie wychowanki RMKS.

- Przy każdym możliwym momencie staram się wpuszczać młode dziewczynki, bo taka też jest koncepcja tego zespołu. Wiadomo, że tak jak było z zespołem z Sosnowca, gdzie fizyka jest zdecydowanie po stronie przeciwnika, to też nie mogę sobie pozwolić, by te dziewczynki mogły w tym w pełni uczestniczyć, bo jest to jeszcze dla nich fizycznie nie do przeskoczenia, natomiast w takich mecz mogą grać i grają jak widać. Raz lepiej, raz gorzej, ale nabierają minut

– mówi Grzegorz Korzeń.

Trudny wyjazd do Katowic

Przed rybniczankami teraz wyjazdowy pojedynek w Katowicach. - To na pewno gatunkowo trudniejszy mecz. Raz, że wyjazdowy, dwa, że kadrowo zespół jest porównywalny z naszym. To kolejny trudny mecz, który mamy do zagrania w tych rozgrywkach. Jedziemy z wiarą i nadzieją, że sobie poradzimy, bo kto wie, czy to nie będzie kluczowy pojedynek, który będzie stanowił o układzie tabeli w dalszym etapie – dodaje szkoleniowiec.

RMKS Rybnik – RKK AZS Racibórz 66:46 (14:4, 19:13, 19:17, 14:12)

RMKS Rybnik – B. Jurczyńska 12, J. Sobota 12, M. Struzik 11, A. Majka 9, D. Bednarek 9, M. Lamczyk 6, J. Kocon 3, P. Raudner 2, J. Góra 2, N. Banaś 0. Trener Grzegorz Korzeń.

Działalność RMKS Rybnik wspiera Miasto Rybnik, sponsorzy. Patronat medialny Rybnik.com.pl

Oceń publikację: + 1 + 13 - 1 - 1