Koszykówka kobiet: zwycięstwo RMKS-u Rybnik na inaugurację sezonu

2018-10-09, Autor:

W 1. kolejce rozgrywek pierwszej grupy południowej II ligi koszykarki RMKS-u Rybnik pewnie pokonały we własnej hali RKK AZS Racibórz 92:36 (18:9, 19:10, 17:8, 38:9).

Rybniczanki rozpoczęły mecz od prowadzenia 7:0 i ta przewaga utrzymywała się prawie do końca pierwszej kwarty. Drugą kwartę tym razem lepiej zaczęły przyjezdne, które zdobyły z rzędu 7 punktów. Malejąca z minuty na minutę przewaga zmobilizowała rybniczanki, które już do końca kwarty wypracowały sobie solidną zaliczkę. Na przerwę zespoły schodziły przy wyniku 37:19.

Druga połowa zdecydowanie należała do koszykarek Rybnik,a a szczególnie ostatnia kwarta, bardzo wysoko wygrana przez podopieczne trenera Grzegorza Korzenia.

Punkty dla RMKS-u Rybnik zdobyły: N.Ponikowska 21 (1x3), S.Wojtylas 16 (2x3), J.Kocemba 14 (2x3), J.Sobota 9 (1x3), K.Szlachta 8, K. Jagła 8, M.Struzik 6 (2x3), M.Gruszka 3, W.Walocha 3, Z.Paradowska 2, V.Conte 2, W.Ozga 0.

Dla RKK AZS Racibórz najwięcej punktów zdobyła M.Opiatowska - 9.

Za tydzień w sobotę 13 października RMKS rozegra spotkanie wyjazdowe w Rudzie Śl. z miejscową Pogonią.