Koszykówka kobiet: w meczu na szczycie RMKS Rybnik lepszy od KU AZS UŚ Katowice

2018-10-29, Autor:

Koszykarki RMKS-u Rybnik są wciąż niepokonane w tegorocznych rozgrywkach II ligi. W meczu na szczycie grupy śląskiej pokonały we własnej hali KU AZS UŚ Katowice 73:71 (23:17, 21:17, 14:18, 15:19). O końcowym zwycięstwie rybniczanek zadecydował celny rzut w ostatniej akcji Nikoli Ponikowskiej.

Już w drugiej minucie meczu rybniczanki objęły prowadzenie, które z biegiem czasu systematycznie powiększały, nawet do 10 punktów (23:13). Przez pierwsze 5 minut drugiej kwarty akademiczki zbliżyły się do rybniczanek na dystans 3 punktów (31:28) co zmobilizowało miejscowe do skuteczniejszej gry. Rybniczanki zdobyły z rzędu 11 punktów i tym samym osiągnęły w meczu największą przewagę nad AZS-em, wynoszącą 14 punktów (42:28). Pierwsza połowa zakończyła się 10-punktowym prowadzeniem RMKS-u 44:34.

Drugą połową lepiej rozpoczęły przyjezdne, które zaczęły odrabiać stratę do RMKS-u, a w 9 minucie objęły nawet prowadzenie 52:51.Do końca kwarty RMKS zdobył jednak z rzędu 7 punktów i ponownie prowadził 58:52.

W połowie ostatniej kwart przyjezdne ponownie doprowadziły do remisu 61:61, który na tablicy wyników pojawił się jeszcze 4 razy. Przy rezultacie 71:71, na 20 sekund przed końcem meczu, celny rzut na kosz rywala oddała rybniczanka Nikola Ponikowska i tym samym zapewniła swojej drużynie trzecie w tym sezonie zwycięstwo.

Rybniczanki są jedyną niepokonaną drużyną w rozgrywkach II ligi w grupie śląskiej. Teraz o utrzymanie pozycji lidera walczyć będą w czterech rozgrywanych z rzędu spotkaniach wyjazdowych. W kolejne weekendy zagrają w Piekarach, Częstochowie, Wiśle i Raciborzu (początek rundy rewanżowej). Kolejny mecz w Rybniku odbędzie się dopiero 2 grudnia, a rywalem będzie Pogoń Ruda Śląska.

Punkty dla RMKS-u zdobyły: Weronika Pawlak 20 (1x3), Karolina Szlachta 12 (1x3) , Joanna Sobota 12, Nikola Ponikowska 10 (1x3) , Małgorzata Struzik 7 (2x3) , Joanna Kocemba 5 (1x3) , Sylwia Wojtylas 4, Julia Strymecka 2, Wioletta Walocha 1, Katarzyna Jagła, Martyna Gruszka. Trener: Grzegorz Korzeń.

Dla AZS-u najwięcej punktów zdobyły Ewelina Najduch - 32 i Monika Kominowska - 25.