Koszykówka, II liga: wicelider z Bytomia kontrolował wynik. Kolejna porażka MKKS-u Rybnik

2021-02-07, Autor:

W kolejnym meczu II ligi koszykarze MKKS-u Rybnik przegrali we własnej hali z wiceliderem Polonią Bytom 59:88. W całym spotkaniu gospodarze ani razu nie wyszli na prowadzenie.

Plaga kontuzji podkoszowych graczy MKKS-u Rybnik rozszerzyła się o kolejnego zawodnika, tym razem o będącego ostatnio w świetnej formie Adama Andułę. Na własną prośbę w pojedynku z Polonią Bytom wystąpili wracający po skręceniu Łukasz Ochodek oraz leczący kontuzję nadgarstka Adam Białdyga.

Powyższe okoliczności sprawiły, że przez większość meczu MKKS-u z Polonią na pozycjach podkoszowych bytomianie mieli ogromną przewagę fizyczną, co zaowocowało aż 62 punktami zdobytymi przez nich właśnie z pola 3 sekund.

Mecz był w swoim przebiegu spokojny, pozbawiony agresji i negatywnych emocji. Młody rybnicki zespół zrobił w nim co mógł, jednak bytomianie przez całe spotkanie mieli kontrolę nad wynikiem. MKKS, przegrywając w pierwszej kwarcie już 10 punktami, zdołał wyrównać w 14. minucie na 25:25.

Przy stanie 34:39 coś się jednak zacięło i 11 punktów z rzędu zdobyła Polonia (34:50). Ambitna postawa MKKS-u pozwoliła obronić się przed całkowitym odjazdem, na który zanosiło się przy stanie 38:60 i do końca trzeciej kwarty gospodarze przegrywali „tylko” 14 punktami. W ostatniej części bytomianie przyśpieszyli, a po stronie rybnickiej doświadczenie zbierał przez ponad kwartę skład młodzieżowy. Ostatecznie MKKS przegrał z wiceliderem 59:88.

- W meczu tym mogliśmy oglądać kilka ciekawych zagrań naszych młodych zawodników. Na swoim koncie 8 punktów i 9 zbiórek zaliczył Jan Czorny. Podobnie 8 oczek uzbierali Szymon Kukuczka oraz Marcin Kosiorowski autor 2 celnych trójek. Najlepiej punktującymi naszymi zawodnikami byli Piotr Kaczyński (12 punktów) oraz Rafał Koczy (10 punktów), który także miał dobre fragmenty w kreowaniu zespołowej ofensywy. W ofensywie 5 przewinień wymusił Maciej Stachowicz, a mocno zaangażowany w obronę Tomasz Tomanek miał 5 zbiórek i 2 bloki. Jako zespół staraliśmy się grać szybciej i bardziej zespołowo co wychodziło nam ze zmiennym szczęściem, a nad czym musimy z pewnością pracować. Zanotowaliśmy również najlepszy występ pod względem skuteczności rzutów wolnych (92%) - usłyszeliśmy w rybnickim klubie.

Za tydzień MKKS zmierzy się na wyjeździe z Daas BH Bielsko-Biała.

MKKS Rybnik - BS Polonia Bytom 59:88 (13:19, 21:23, 17:23, 8:23)

Punkty dla MKKS-u: Kawczyński 12, Koczy 10, Czorny 8, Kosiorowski 8, Kukuczka 8, Stachowicz 7, Tomanek 4, Białdyga 2, Ośliźlok 0, Ochodek 0, Ścieszka 0

19. kolejka II ligi grupy C: MKS II Dąbrowa Górnicza - AZS Częstochowa 97 : 70 KS Cracovia 1906 Szkoła Gortata Kraków - Daas BH Bielsko-Biała 89 : 82 MKKS Rybnik - BS Polonia Bytom 59 : 88 AZS AGH Kraków - KŚ AZS Politechnika Śląska 127 : 81 GTK Sordrew Gliwice - AZS PWSTE Jarosław 86:80 KKS Ragor Tarnowskie Góry - KK UR Bozza Kraków