Koszykówka, II liga: MKKS Rybnik znów bez wygranej

2021-10-24, Autor:

W ostatnich meczach II ligi koszykarze MKKS-u Rybnik zanotowali dwie porażki – jedną na wyjeździe i jedną u siebie.

W minioną środę MKKS wyraźnie przegrał w Katowicach z miejscowym AZS-em AWF Mickiewicz Romus 59:95. Wśród rybniczan dwucyfrowe wyniki zanotowali tylko Marcin Kosiorowski (14) i Piotr Kawczyński (12).

W sobotnim spotkaniu z Miejskim Czeladzkim Klubem Sportowym rybniccy koszykarze pozostawili już lepsze wrażenie, ale też przegrali. Początek meczu w hali „Ekonomika” napawał optymizmem, bo MKKS wygrał pierwszą kwartę 19:10. W dwóch kolejnych górą byli jednak przyjezdni i na 10 minut przed końcem na tablicy wyników był remis 52:52.

Ostatnia kwarta dostarczyła kibicom sporo emocji. Dosyć szybko na 5 punktów odskoczył MCKS, wygrywając 60:55. Po chwili zaś był remis 60:60. Dobra gra gospodarzy dała im prowadzenie 66:62. Do końca pozostały dwie i pół minuty. Zwycięstwo wydawało się na wyciągnięcie ręki, jednak w tym momencie MKKS się zablokował. Bezbłędnie zaczęli grać za to goście i to oni zdobyli 8 punktów z rzędu, zwyciężając cały mecz 70:66.

AZS AWF Katowice – MKKS Rybnik 95:59 (20:12, 20:17, 32:10, 23:20)

MKKS Rybnik: Kołowrot Sebastian 0, Kosiorowski Marcin 14, Kawczyński Piotr 12, Anduła Adam 9, Wydra Kacper 5, Tomanek Tomasz 0, Koczy Rafał 0, Czorny Jan 4, Kukuczka Szymon 4, Lewandowski Igor 7, Michalik Kamil 4, Majewski Kacper 0

MKKS Rybnik – Miejski Czeladzki Klub Sportowy 66:70 (19:10, 19:23, 14:19, 14:18)

MKKS Rybnik: Kosiorowski Marcin 16, Kawczyński Piotr 6, Anduła Adam 10, Wydra Kacper 8, Tomanek Tomasz 0, Koczy Rafał 0, Czorny Jan 4, Kukuczka Szymon 0, Lewandowski Igor 18, Michalik Kamil 3, Majewski Kacper 1

5 kolejka: KK UR Bozza Kraków - Oknoplast Korona Kraków 96 : 61 BS Polonia Bytom - KKS Ragor Tarnowskie Góry 82 : 77 AZS AWF Mickiewicz Romus Katowice - MKKS Rybnik 95 : 59 MKS II Dąbrowa Górnicza - Miejski Czeladzki Klub Sportowy 101 : 61 AZS Częstochowa - AK Iskra Częstochowa 65 : 97 GTK Sordrew AZS II Gliwice - Basket Hills Bielsko-Biała 64 : 93 TS Wisła Kraków - KS Cracovia Yabimo MG13 Kraków 63 : 62 Niedźwiadki Chemart Przemyśl - MUKS 1811 Tarnów

6 kolejka: GTK Sordrew AZS II Gliwice - MKS II Dąbrowa Górnicza 53 : 100 KS Cracovia Yabimo MG13 Kraków - MUKS 1811 Tarnów 78 : 64 Basket Hills Bielsko-Biała - KK UR Bozza Kraków , MKKS Rybnik - Miejski Czeladzki Klub Sportowy 66 : 70 AK Iskra Częstochowa - AZS AWF Mickiewicz Romus Katowice 59 : 92 AZS Częstochowa - TS Wisła Kraków , KKS Ragor Tarnowskie Góry - Niedźwiadki Chemart Przemyśl , BS Polonia Bytom - Oknoplast Korona Kraków