Koszykarze z Rybnika tuż za podium mistrzostw Polski oldbojów

2018-09-23, Autor:

W Polanicy Zdroju odbyły się XX Mistrzostwa Polski Oldbojów +35, w których wziął udział zespół z Rybnika.

Za nami dwudziesta, jubileuszowa odsłona największej imprezy koszykówki oldbojów w Polsce. Można w niej spotkać zarówno zawodników, którzy jeszcze nie tak dawno stanowili o sile polskiej ekstraklasy, jak i legendy basketu sprzed kilkunastu lat.

W zawodach wzięło udział 35 zespołów z kategorii kobiet i mężczyzn, a po raz pierwszy zorganizowano zawody w kategorii +50.

Jak co roku w turnieju uczestniczyła reprezentacja Rybnika, która w kategorii +35 zajęła 4. miejsce na 17 drużyn.
Zespół z Rybnika wystąpił w następującym składzie: Mirosław Frankowski, Adam Pierchała, Wojciech Kukuczka, Łukasz Kamiński, Marek Kaczmarek, Tomasz Sosna, Tomasz Szymura, Paweł Rajnhold, Błażej Napierała oraz kierownik drużyny Przemysław Strzebińczyk.

- W ubiegłym roku zajęliśmy 2. miejsce, niestety tym razem nie powtórzyliśmy tego rezultatu. Jednak biorąc pod uwagę poziom turnieju nasz wynik trzeba traktować jako dobry i co najważniejsze pokazaliśmy, że należymy do czołówki Polski w tej kategorii wiekowej – powiedział kapitan rybniczan, Marek Kaczmarek.

Nie był to jedyny akcent jeśli chodzi o rybnicką koszykówkę, bowiem w Alei Gwiazd Koszykówki, która znajduje się w Polanicy Zdroju, został uhonorowany rybniczanin Justyn Węglorz, były olimpijczyk, mistrz i reprezentant Polski Z kolei najlepszym strzelcem turnieju został zawodnik drużyny z Rybnika, Tomasz Szymura.