Koszykarki RMKS-u awansowały do półfinału MP

2018-04-30, Autor:

Młodziczki RMKS-u Rybnik wywalczyły awans do półfinałów mistrzostw Polski w koszykówce kobiet U-14.

Podczas trzydniowego turnieju ćwierćfinałowego, który odbył się w Rybniku w Zespole Szkół Sportowych, RMKS zajął drugie miejsce i razem z PTK OrtoMedSport Pabianice awansował do turniejów półfinałowych. Te z udziałem najlepszych 16 drużyn w kraju odbędą się w dniach 18-20 maja.

Rybniczanki rozpoczęły turniej od porażki z Pabianicami 45:67, a w sobotę łatwo wygrały z MKS Pałac Młodzieży Tarnów 85:42. W niedzielny poranek w meczu, którego stawką był awans do półfinałów mistrzostw Polski, RMKS pokonał WSTK Wschowę 66:40.

Do pierwszej piątki turnieju najlepszą zawodniczką rybnickiej drużyny została wybrana Dominika Bednarek. Wyróżnienia indywidualne otrzymały także dwie inne zawodniczki rybnickiego zespołu: kapitan Maja Frąckiewicz i Zuzia Walecka. Najlepszą zawodniczką całego turnieju (MVP) została Wiktoria Stasiak z Pabianic.

RMKS Rybnik wystąpił w składzie: D. Bednarek, M. Frąckiewicz, Z. Walecka, V. Conte, A. Kubica, M. Bernacka, P. Raudner, A. Chojnacka, H. Grobosz, I. Kozłowska, P. Zientek, M. Niesporek, O. Kucal, M. Kapusta, G. Króliczek. Trenerami zespołu są Marcin Troszka i Grzegorz Korzeń.

4. MKS Pałac Młodzieży Tarnów.

Podczas uroczystego zakończenia turnieju zespoły otrzymały pamiątkowe dyplomy i puchary od wicestarosty. Pierwsza piątka turnieju poza pamiątkowymi statuetkami otrzymała nagrody rzeczowe ufundowane przez Starostwo, a druga piątka turnieju zakończyła turniej z plecakami ufundowanymi przez sklep Decathlon. Nagrody wręczała Grażyna Szulik -komisarz PZKosz podczas turnieju w Rybniku.

Oceń publikację: + 1 + 8 - 1 - 0