zamknij

Wiadomości

Koronawirus w Classen-Polu. „To sukces, że dopiero teraz”

2020-06-24, Autor: tora

W Classen-Polu odnotowano pierwszy przypadek zarażenia pracownika koronawirusem. Mężczyzna trafił do szpitala. Spółka ze Zwonowic pod Rybnikiem zaznacza, że to za sprawą daleko posuniętych środków ostrożności dopiero trzy miesiące od wybuchu epidemii odnotowano przypadek wirusa SARS-CoV 2.

Reklama

Informacja o zarażeniu dotarła do firmy w czwartek po południu. Dotyczyła pracownika produkcji.

- Na szczęście pracował na wyizolowanym stanowisku na produkcji. Zaraz skontaktowaliśmy się z osobami, które potencjalnie mogły mieć z nim kontakt, bo choć pracował oddzielnie, to jednak pracownicy podczas wymiany zmian się spotykają. Czterem pracownikom, którzy mieli bezpośredni kontakt z tym pracownikiem wykonaliśmy testy i wyszły negatywnie. Przeprowadzimy testy jeszcze jednej czwórce osób. W sobotę zrobiliśmy dezynfekcję firmy: hal i zaplecza socjalnego. Skontaktowaliśmy się też z żoną tego pracownika, na szczęście jest zdrowa – mówi Andrzej Dorosiński, dyrektor w Classen-Polu.

Andrzej Dorosiński podkreśla, że firma wprowadziła wewnętrzne obostrzenia znacznie wcześniej, niż zrobił to rząd. - Maseczki i sprzęt ochronny wprowadziliśmy wtedy, kiedy w telewizji śmiano się z konieczności noszenia masek – wspomina. I dodaje:

- Teraz, kiedy te obostrzenia zostały przez rząd poluzowane, u mnie w firmie obowiązują dalej. Maseczki, przyłbice obowiązują wszystkich, pracujących i wjeżdżających. Jak widzę pracownika bez osłony, karzę. Nie ma zmiłuj, i nie interesują mnie tłumaczenia, że rząd poluzował. Nie, u nas jest to dalej oblig. I sądzę, że to sprawiło, że dopiero w czwartek przytrafił się u nas przypadek koronawirusa – mówi.

Wartościowy artykuł? Cieszymy się! Jesteśmy niezależnym medium, a nasi dziennikarze codziennie starają się przedstawiać Ci rzetelne informacje. Jeśli doceniasz naszą pracę, możesz nas wesprzeć. WSPIERAJ NAS! »

Oceń publikację: + 1 + 65 - 1 - 28

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (7):
 • ~Przemysław Guzek 2020-06-24 09:42:09

  Pracownikowi braku komplikacji i szybkiego powrotu do zdrowia życzę. A reszcie załogi życzę uniknięcia zarażenia :)

  64 0
 • ~norton 2020-06-24 09:42:49

  To wszystko jest kwestią ilości wykonanych testów. To "coś" jest wszędzie. I pozostaje pytanie nie czy będę zarażony ale czy już byłem albo kiedy będę. Mniej testów - mniej oficjalnych zarażonych - więcej testów więcej osób pozytywnych.

  85 8
 • ~sympatykrybnika 2020-06-24 09:47:06

  Andrzej Dorosiński, dyrektor w Classen-Polu dobrze wyczuł, że w czasie zmagań z epidemią ujawniła się z całą mocą niezdolność Ministerstwa Zdrowia do kierowania wielkimi przedsięwzięciami i wprowadził wewnętrzne obostrzenia znacznie wcześniej, niż zrobił to rząd oraz kiedy te obostrzenia zostały przez rząd poluzowane, w Classen-Polu firmie obowiązują dalej.

  69 39
 • ~kaseciak 2020-06-24 12:07:58

  Zróbcie wszystkim testy jak na kopalni to wyjdzie że większość z nich jest zakażona tylko nie ma żadnych objawów a nie piszcie że to sukces maseczek i innych środków zapobiegawczych...

  57 17
 • ~piter 2020-06-24 12:26:23

  Kaseciak ma 100% racje wszyscy psioczyli ze na kopalni jest dużo zarażonych wyszło to dlatego bo zrobiono ogrom testów. Jak w Classen-Pol zrobili by więcej testów to pewnie by był inny wynik.
  Mniej testów mniej wyników.

  46 9
 • ~Blondina 2020-06-24 13:15:35

  Jeszcze niech przebadają inne hale, bo tam niekto4zy chodzili 6 dni do pracy zanim mieli kwarantanne

  27 3
 • ~Lateks 2020-06-24 15:14:11

  Ciekawe czy kiedyś napiszą że pracownik wielkich sieci handlowych ma wirusa... ?

  23 3

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy weźmiesz udział w II turze wyborów prezydenckich?
Oddanych głosów: 584