zamknij

Wiadomości

Konsultacje do „uchwał śmieciowych” przedłużone

2019-05-16, Autor: bf, źródło: UM Rybnik

Chcecie przesłać uwagi do projektów tzw. uchwał śmieciowych? Będziecie mogli to zrobić do poniedziałku – 20 maja. Rybnicki magistrat wydłużył termin ich zgłaszania.

Reklama

Przypomnijmy, Urząd Miasta w Rybniku tłumaczy, że przygotowane zmiany w uchwałach związane są z koniecznością przeprowadzenia nowego postępowania przetargowego na odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych.

Wprowadzana jest też dodatkowa frakcja odpadów zbieranych w sposób selektywny tj. odpadów ulegających biodegradacji. Ponadto zmiany dotyczą częstotliwości odbioru odpadów w celu dostosowania ilości odbiorów odpadów do faktycznych potrzeb mieszkańców miasta.

Opinie należy składać mailowo na adres Wydziału Gospodarki Komunalnej: gospkom@um.rybnik.pl w terminie do 20 maja br.

Treść uchwał oraz formularze zgłaszania opinii znaleźć można w Biuletynie Informacji Publicznej:

- Konsultacje projektu uchwały w sprawie Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Miasta Rybnika - TUTAJ

- Konsultacje projektu uchwały w sprawie szczegółowego sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości i zagospodarowania tych odpadów w zamian za uiszczoną przez właściciela nieruchomości opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi - TUTAJ

Oceń publikację: + 1 + 6 - 1 - 8

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (2):
  • ~artefaks 2019-11-07 21:26:43

    Arteks ty jak zawsze nie douczony. Popiół i żuzel na wysypisku to cenny surowiec którym są pokrywane od góry zwały śmieci. Surowiec się lasuje i po 2 latach rośnie na tym bujna koniczyna. Gdyby na wysypisku nie było żużla. To należałoby go zastąpić humusem. Spowodowało by to dodatkowy wzrost kosztów.Z tego tytułu że jest segregowany żużel ty w szuflandii masz niższe koszty i opłaty za wywóz śmieci

    0 2
  • ~Arteks 2019-11-07 21:40:54

    @artefaks - popiół z węgla to składnica wielu metali ciężkich typu kadm, ołów, a nawet arsen. Dlatego nikt z kotłowych nie chce tego zostawić na swoim placu bo to toksyczne dziadostwo. A ja zawsze uważam, że jak komuś nie odpowiadają warunki miasta odnośnie wywozu popiołów - niech sobie go zostawi, należy do niego. Ps. A ty hodujesz koniczynkę albo pietruszkę na popiele? ; )

    2 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Z odmrożenia jakich usług cieszysz się najbardziej?


Oddanych głosów: 669