zamknij

Wiadomości

Koniec z fuszerką na deptaku – skrzyżowanie w centrum miasta zostanie wyremontowane

Miasto przymierza się do remontu skrzyżowania ulic Łony – Sobieskiego – Powstańców Śląskich – Gliwicka. Prace rozpoczną się już jutro i potrwają do niedzieli, ale miejsce te zostanie całkowicie zamknięte dla ruchu pojazdów. Magistrat wyznaczył objazdy.

Reklama

Skrzyżowanie na deptaku zostanie wyremontowane. Przypomnijmy, że przebudowane w tym miejscu przejście dla pieszych zaczęło się zapadać, o czym informowali nas Czytelnicy. Jak się okazało, zniszczenie spowodowane były nieprawidłowym ułożeniem kostki betonowej przez wykonawcę robót. – Samych usterek na deptaku jest cała masa. Dlatego w ramach gwarancji firma będzie poprawiała deptak. Prace na pewno trzeba zacząć od tego nieszczęsnego przejścia dla pieszych – powiedział prezydent Piotr Kuczera.

Dlatego też jutro skrzyżowanie zostanie zamknięte dla ruchu tak, aby w tym miejscu mogły ruszyć prace remontowe. – Fachowcy doszli do wniosku, że zamiast betonu, który stygnąłby 28 dni, zostanie wykorzystana zaprawa szybkowiążąca. Przede wszystkim najazdy zostaną złagodzone, tak aby autobusy nie „zahaczały” o krawędzie – dodał prezydent Rybnika.

Magistrat zakłada, że w następny poniedziałek (30 marca) ruch będzie odbywał się już normalnie. Do tego czasu obowiązują jednak objazdy:

Objazd ul. Plac Wolności:
- rondo Gliwickie (DK 78, DW 935), ulicą Wyzwolenia (DW 935) przez rondo Mikołowskie, ulicą Sybiraków (DW 935) przez rondo Powstańców Śl., ulicą Chrobrego, ulicą 3 Maja do ulicy Plac Wolności,

Objazd ul. Gliwicka:
- ulicą Plac Wolności, ulicą 3 Maja, ulicą Chrobrego, ulicą Miejską, ulicą Hallera, ulicą Wiejską, ulicą Raciborską przez rondo „Plaza”, ulicą Dworek przez rondo Wileńskie, ulicą Kotucza (DK 78, DW 935) do ronda Gliwickiego.

Dodatkowo zamknięty zostanie wlot ulicy Sobieskiego i wylot ulicy Powstańców Śl. W związku z tym na ulicy Sobieskiego (odcinek od ulicy Św. Jana do remontowanego skrzyżowania) i na ulicy Powstańców Śląskich (od Placu Jana Pawła do remontowanego skrzyżowania) obowiązywać będzie ruch dwukierunkowy.

To nie wszystko, w związku z planowanym zamknięciem dla ruchu, nastąpią zmiany w trasie przejazdu oraz obsłudze przystanków przez linie autobusowe transportu zbiorowego:

- Przystanek Rybnik Śródmieście Plac Wolności nie będzie obsługiwany przez autobusy linii 40 w kierunku przystanku Rybnik Dworzec Autobusowy. Autobusy pozostałych linii obsługują przystanek tak jak dotychczas.
- Przystanek Rybnik Śródmieście Piasta nie będzie obsługiwany przez autobusy linii 17, 18, 19, 46, 48 oraz linii 40-w kierunku Rybnickiej Kuźni. W miejsce tego przystanku autobusy będą obsługiwać przystanek Rybnik Śródmieście Bazylika.
- Przystanek Rybnik Północ Karolinka nie będzie obsługiwany przez autobusy linii 46, 48.
- Przystanek Rybnik Północ Wyzwolenia w kierunku do przystanku Rybnik Śródmieście Plac Wolności nie będzie obsługiwany przez autobusy linii 15.
- Przystanek Rybnik Północ Rondo Gliwickie w kierunku dworca autobusowego nie będzie obsługiwany przez autobusy linii 1, 3, 4, 5, 6, 8, 9, 17, 18, 19, 22.

- W związku z tym, że trasa przejazdu autobusów ulegnie zmianie i wydłużeniu, godziny obsługi poszczególnych przystanków mogą ulec odchyleniom. Dla zachowania punktualności i czytelności obsługi przystanków, autobusy nie będą obsługiwać przystanków dodatkowych znajdujących się na trasie przejazdu – informuje Zarząd Transportu Zbiorowego w Rybniku.

Oceń publikację: + 1 + 9 - 1 - 4

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (17):
 • ~Abisall 2015-03-24 08:19:06

  zeby móc zakrzyknąć "Koniec z fuszerką na deptaku" to trzeba by tam troszkę więcej popoprawiać jak te nieszczęsne przejście

  38 0
 • ~Max 2015-03-24 09:02:32

  ZNOWU ZAMYKAJĄ???!!! A NIE DA SIE TEGO INACZEJ ZROBIĆ??CO TO ZA PREZYDENT??!!

  0 45
 • ~mandragora 2015-03-24 09:33:12

  To jest kolejna sprawa ,która powinna znaleźc sie pod lupą CBA - jakim cudem kolejna partacka firma wygrala przetarg na wykonanie takiej dużej inwestycji i kto z poprzedniej wladzuchny dostał za to w łapę.Moim zdaniem tak przetarg był ustawiony pod konkretną firmę.Tak jak i wiele innych w Rybniku.A skoro wykonawca spaprał miasto powinno żadać od niego pokrycia kosztów remontu.Chyba jest jakas gwarancja? ~~Maxans-widze,ż masz jakiś alternatywny plan tego remontu.Koniecznie udaj sie do UM i przedstaw go własciwym osobom.Wszyscy rybniccy kierowcy będą Ci wdzięczni :))))

  27 0
 • ~AleDom123456 2015-03-24 09:51:59

  Co do najazdów wyniesionej tarczy skrzyżowania: Gdzieś już kiedyś słyszałem, że to kwalifikuje się do poprawy, nawet na tym portalu. Spora grupa użytkowników wieszała psy na pomysłodawcach a UM pisał coś o tym, że można tam wjechać z prędkością 30 - 50 km/h i nie rozwalić niskopodłogowego autobusu. UM jak to UM, ale co na to użytkownicy, którzy pisali że wszystko jest OK?

  12 0
 • ~Esprit 2015-03-24 10:04:15

  Właśnie w ten sposób mszczą się "inwestycje wyborcze", realizowane na zapalenie płuc, byle zdążyć przed wyborami. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że to działa, bo ludzie to kupują. Znakomita większość nie wnika w szczegóły.

  24 0
 • ~bartezz 2015-03-24 11:07:31

  maxans - właśnie ten prezydent musi poprawic po poprzednim prezydencie jego fuszerkę, którą chciał ukończyć na szybko przed wyborami! niestety nic mu to nie dało, nawet festiwal światła z laserami nie pomógł, ludzie zadecydowali inaczej i chwała im za to ;-)))

  14 0
 • ~Visenna 2015-03-24 11:43:24

  Wyraźnie w artykule jest napisane, że firma realizująca kontrakt w ramach gwarancji poprawi swoje niedbalstwo. Co do "progu" to już sprawa nie musi być taka prosta - firma realizowała prace zgodnie z projektem a projekt ktoś z Urzędu zatwierdził.
  Co do wygrywania przetargów to takie jest prawo (ostatnio nieco zmienione), ze generalnie wygrywa najtańsza oferta, a nawet jak się jej zarzuci rażąco niską cenę to wcale nie jest to łatwo udowodnić, że nie mogli takiej ceny dać. A jeśli Urząd wybierze droższą ofertę, to może mieć zarzuty o trwonienie publicznych pieniędzy.
  Od lat toczy się dyskusja na temat ustawy zamówień publicznych i najniższej ceny, co jakiś czas coś jest zmieniane ale i tak w zamówieniach publicznych nie jest wesoło, zwłaszcza wykonawcą

  10 0
 • ~Arteks 2015-03-24 11:51:39

  @mandragora - gdyby takimi pierdołami miało się zajmować CBA to trzeba byłoby powołać oddział tej instytucji w każdym powiecie i zwiększyć zatrudnienie w tej instytucji o 1000%... W zasadzie każdy przetarg w każdym mieście i gminie ktoś może uznawać że jest robiony pod jakąś firmę. Więc w takim razie co proponujesz - zlikwidować przetargi? Mędrkujesz a nie wiesz o czym... @esprit - idą wybory prezydenckie i parlamentalne i PO też robi różne rzeczy pod wyborców. Nagle sobie przypomnieli o górnikach, służbie zdrowia czy in-vitro. Zawsze wybory dla każdej formacji działają motywująco. Fuszerki zdarzają się wszędzie - nie wierzysz to wpisz w google dowolną nazwę miasta i potem fuszerka - wyskoczą ci problemy inwestycyjne z każdego miasta w Polsce. Natomiast nie wymaganie likwidacji fuszerek to byłaby nieprawidłowość.

  0 6
 • ~Esprit 2015-03-24 11:55:05

  Arteks vide boisko na Rudzie. Ile miasto ma w plecy?

  3 0
 • ~antyfudali 2015-03-24 12:13:01

  Koniec z fuszerką? He he,kto jest tak naiwny,że w to wierzy? Skrzyżowanie trochę poprawią,dobre nie będzie z racji głupich założeń,lecz miejmy nadzieję,że wytrzyma nieco dłużej. Ale z efektami fuszerki będziemy się zmagać dalej. Jak nie tu,tu gdzie indziej. Jest masa kostek,które mogą wypaść,połamać się czy pozapadać. Naprawdę nie rozumiem,jak można takie fuszerki tolerować.

  3 0
 • ~ 2015-03-24 14:20:09

  Jaki projektant wymyślił"leżącego policjanta"pod podwozie ciężarówki.Nazwisko i adres.

  1 0
 • ~AleDom123456 2015-03-24 14:31:47

  @Damian: W śródmieściu Rybnika z tego co wiem jest zakaz wjazdu >3,5t poza komunikacją miejską i zaopatrzeniem lokalnym, więc ciężarówek tam praktycznie nie ma. Autobusy to co innego - wysoka podłoga daje radę, ale z niskopodłogowcami bywa ciężko. Wszystko widać na filmiku "Cała prawda o skrzyżowaniu ulic Gliwickiej, Łony, Sobieskiego i Powstańców Śląskich..." na YouTube.

  2 0
 • ~Abisall 2015-03-24 15:53:01

  @aAleDom chyba nie do końca zrozumiałeś o co Damianowi chodziło... Traf chciał że mogłem dziś słyszeć rozmowę "naczalstwa' podczas wizji lokalnej przejścia i zaciekawił mnie plan jaki mają czyli pokrycie asfaltem bruku do miejsca gdzie zaczyna się próg. Czy to oznacza że pieniądze wyłożone na położenie tego bruku to pieniążki radośnie puszczone w niebyt?

  3 0
 • ~Adaśko 2015-03-24 16:00:13

  Szkoda słów.

  2 0
 • ~AleDom123456 2015-03-24 16:19:19

  @Abisall: Może i tak. Jeżeli chodziło o coś innego to przepraszam, że tego nie wyłapałem. Budowanie czegoś, co chwilę później zalewamy asfaltem to marnotrawstwo publicznych pieniędzy, ale chyba lepsze to niż dalsze katowanie autobusów - dopóki któryś nie zostanie naprawdę poważnie uszkodzony (pomniejsze uszkodzenia już były). Trzeba było myśleć wcześniej, w fazie projektowania (wygląda to, że błąd tkwi w projekcie). Po Rybniku jeżdżą standardowe niskopodłogowe autobusy o długości ok. 8, 12 i 18 metrów, nic niezwykłego. Czy "mądre głowy" nie miały pojęcia o istnieniu takich konstrukcji i o ich zachowaniu się na nierównościach? Zwykle urzędnicy nie przyznają się do swoich błędów, ale czy faktycznie byli tu użytkownicy wierzący zapewnieniom, że niskopodłogowiec może przez to skrzyżowanie przejechać z podawaną przez UM prędkością? Autobusy mają spory tylny zwis (w Conecto 3,4 metra, zwykle tam znajduje się ciężki silnik), niskopodłogowce są nisko zawieszone. DMC dwunastometrowego Conecta LF to 19 ton. To wszystko powinno zostać uwzględnione w projekcie.

  3 0
 • ~Dintojra 2015-03-24 16:35:50

  @Aledom - faktycznie znaki są, ale ja w nocy widzę, że i tak jada tam auta pow 3,5t (Poczta Polska, Biedronka) i odbywa sie to w zsadie każdej nocy.

  1 0
 • ~Teddy 2015-03-25 08:34:48

  Trzeba być skończonym idiotą, żeby zamykać jedno z głównych skrzyżowań na tydzień przed świętami. Już dziś o 7:55 z B. Więźniów Politycznych przez Kościuszki w stronę miasta jedzie się 15 minut. A co do samego przejścia... po jaką cholerę ta wyniesiona tarcza skoro tam są światła dla pieszych "na żądanie", więc jak pieszy chce przejść to sobie ruch zatrzyma, a budowanie takiego g... w ciągu głównej ulicy tylko po to, ze gdyby jakiś pijaczek zataczając się miał zamiar wtargnąć na przejście na czerwonym jest dla mnie totalnym absurdem. Przez tą tarczę, wszyscy zwalniają, przejeżdżają w żółwim tempie, wydłuża się czas przejazdu przez skrzyżowanie, skraca się przez to czas zielonego światła i przepustowość, a w rezultacie tworzą się tylko większe korki. Panie Koper... do logicznego myślenia trzeba czegoś co nazywa się mózgiem a nie programu do analizy ruchu za 300 tys., który ileś lat temu kupił Adaś i którym się bawicie, a który niczego w mieście nie zmienił, bo się po prostu nie da !!! Taka u nas Inżynieria Ruchu, że nawet zestroić porządnie świateł na Kościuszki x Chrobrego nie potrafią, żeby od Chrobrego nie przepuszczały po 2 samochody! Zmienił się Prezydent, ale co z tego jak zostawił cała bandę baranów w Urzędzie :-(

  1 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Przepisy dotyczące aborcji w Polsce:

Oddanych głosów: 2607