Koniec sezonu dla TS Volley. Zabrakło doświadczenia w grze o tak wysoką stawkę

2014-05-09, Autor:
W Ropczycach został rozegrany turniej półfinałowy o awans do siatkarskiej I ligi. W imprezie wystąpił TS Volley Rybnik, dla którego sam udział w tym etapie rozgrywek był znaczącym osiągnięciem.

W pierwszym meczu turnieju rybniczanie przegrali z Karpatami Krosno 2:3, choć prowadzili po dwóch setach 2:0. W drugim spotkaniu podopieczni trenera Wojciecha Kasperskiego ulegli Warcie Zawiercie 0:3. Na pożegnanie z turniejem zafundowali oni swoim fanom powtórkę z meczu z Karpatami. W starciu z Błękitnymi Ropczyce prowadzili już 2:0, aby ostatecznie przegrać 2:3. – Nasz zespół pokazał się z bardzo dobrej strony, a odrobina doświadczenia w grze o tak wysoką stawkę pozwoliłaby przechylić szalę zwycięstwa na naszą stronę. Dość powiedzieć, że w składzie mieliśmy aż czterech maturzystów. Prowadząc 2:0 w setach w kolejnych przegraliśmy końcówki – powiedział Lech Kowalski, wiceprezes TS Volley Rybnik. – W sumie rozegraliśmy dobry turniej, zebraliśmy sporo doświadczenia i zaczynamy myśleć o nowym sezonie – dodał.Warto dodać, że drużyny, z którymi rywalizowali rybniczanie, od początku sezonu nastawiały się na walkę o I ligę. Zabezpieczyły one odpowiedni budżet i pozyskały dobrych zawodników, czasami nawet z przeszłością PlusLigową.