Kończy się bardzo dobry rok w wykonaniu piłkarek TS ROW Rybnik

2018-12-28, Autor:

Choć po sporych zmianach kadrowych wyniki w ekstralidze futsalu odbiegają od oczekiwań kibiców, warto wspomnieć o sporych sukcesach, jakie w mijającym roku odniósł TS ROW Rybnik.

W styczniu 2018 roku juniorki U-16 zdobyły 5. miejsce mistrzostw Polski, nie przegrywając w całych mistrzostwach meczu w regulaminowym czasie (porażka w ćwierćfinale w karnych).

Seniorki w marcu zdobyły mistrzostwo Polski w hali. To pierwszy tytuł mistrzyń Polski kobiecej drużyny w 100-letniej historii sportu w Rybniku.

Wiosną na boiskach trawiastych juniorki U-16 okazały się drugą drużyną Makroregionu (4 województwa), by finale mistrzostw Polski wywalczyć brązowy medal, przegrywając w półfinale z późniejszym mistrzem UKS SMS Łódź.

Seniorki wygrały II ligę, a rok zakończyły na 3. miejscu I ligi.

Ostatnim wydarzeniem 2018 roku było 4. miejsce juniorek U-18 w mistrzostwach Polski w futsalu.

Sukcesy TS ROW Rybnik w 2018 roku:

Hala:

• U-16 – 5. miejsce mistrzostw Polski
  • U-18 – 4. miejsce mistrzostw Polski
  • U-14 – najlepsza śląska drużyna, 11. miejsce w Polsce

Seniorki – mistrzostwo Polski

W klasyfikacji punktowej futsalu TS ROW Rybnik, biorąc pod uwagę łączne wyniki drużyn, okazał się najlepszą drużyną w Polsce, będąc jedynym klubem, który wziął udział we wszystkich finałach mistrzostw Polski.

Boiska trawiaste:

• Seniorki – wygrana II liga, 3. miejsce w I lidze po rundzie jesiennej
  • Juniorki U-19 – awans do turnieju półfinałowego mistrzostw Polski (Konin, kwiecień 2019)