zamknij

Kultura, rozrywka i edukacja

Koncert świąteczny w Focus Mall

Galeria rozrywkowo-handlowa Focus Mall Rybnik zaprasza na koncert świąteczny „Najpiękniejsze kolędy i pastorałki polskie i ze świata”.

Reklama

Koncert został przygotowany przez Państwową Szkołę Muzyczną w Rybniku. Rozpocznie się on w niedzielę 19 grudnia o godz. 17:00 na I piętrze galerii Focus Mall. W czasie półtoragodzinnego koncertu muzycy i chórzyści przypomną nam najpiękniejsze kolędy i utwory bożonarodzeniowe, zarówno te polskie, jak i zagraniczne. Usłyszymy m.in. kolędy „Lulajże Jezuniu”, „Narodził się Jezus Chrystus”, „Bóg się rodzi”, „Przybieżeli do Betlejem”, ale również „White Christmas” i „Let it snow”. Na scenie pojawi się zespół smyczkowy PSM I stopnia w Rybniku oraz Zespoły Wokalne Chóru „Dominanta” z PSM II stopnia w Rybniku.
Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (3):
 • ~Maalibu 2010-12-16 23:33:50

  Tak, za tym kryje się popularny w pewnej reklamie "chory konsumpcjonizm" Wyobraźmy sobie że owa galeria jest czynna przed świętami do 22 uniemozliwiając co po niektórym rozsądne przygotowanie się do świąt, proponuje bardziej korzystać z kulturalnej oferty RCK itp o wiele bardziej sensowne spędzanie okresu świątecznego. Rybniczanie ci od Fudalego i Krząkały zróbmy coś dobrego razem w te Święta! :) Zasilajmy kase naszego miasta a nie głębokie kieszenie międzynarodowych inwestorów!

  0 0
 • ~myk 2010-12-17 12:05:42

  Jaki znowu konsumpcjonizm, jakie "uniemożliwianie rozsądnego przygotowania do świąt"... Mieszanie pojęć i tematów. Tu jest mowa o namiastce kultury w CH, gdzie będzie miło i przyjemnie posłuchać takich kolęd przy okazji zakupów, i to w wykonaniu rybnickiego środowiska muzycznego związanego ze szkołą muzyczną w tym mieście. Promocja lokalnych wykonawców, lokalnej szkoły z tradycjami - a przy okazji magnes dla ludzi do pójścia do tego CH. Focus mógłby zaprosić jakiś byle jaki zespół wyjący i udający mikołajów, ale zrobił to o wiele lepiej moim zdaniem. A konsumpcja była, jest i będzie. Natomiast miejsce kultury jest oczywiście gdzie indziej, tam akurat też coś można wybrać, wystarczyło spojrzeć na repertuar grudniowy.

  0 0
 • ~Maalibu 2010-12-17 15:06:50

  Moim zdaniem do CH pasuje Jacyków, Markowska i inne wykreowane symbole POPkultury, oto w całym CH chodzi a od promocji jest własnie RCK i nasze kluby muzyczne... a nie granie za "darmo" w CH bo tam jest masa ludzi i w 70% przypadków nikogo to nie obchodzi.
  Jasne znajdzie się garstka osób dla których to będzie naprawde miła forma spędzenia czasu przed Świątecznego.
  Gdybym był absolwentem takiej szkoły... nie za bardzo widziało by mi się granie w centrum wyzyskiwania młodych ludzi...
  Ale może się myle?

  0 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.