zamknij

Wiadomości

Koncert świąteczny w bazylice. Muzycy zagrają dla hospicjum

2018-12-29, Autor: bf

Pamiętacie, jak pisaliśmy o płycie „Każdy dzień jest początkiem?”. W niedzielę, 30 grudnia w rybnickiej bazylice odbędzie się koncert świąteczny promujący tę płytę. Wszystko dla Hospicjum Stacjonarnego w Rybniku.

Reklama

Przypomnijmy, ukazanie się płyty „Każdy dzień jest początkiem” ma zwrócić uwagę na to, jak ważna jest budowa hospicjum stacjonarnego w Rybniku. W inicjatywę zaangażowali tacy artyści jak: CarrantuohillAutograph, Jacek Glenc6na6, Krzysztof Popek, Jakub Więcek, Piotr Tłustochowicz i Chwila Nieuwagi. Co więcej, na płycie znalazły się inspirujące przesłania ks. Marka Bernackiego – proboszcza parafii św. Antoniego w Rybniku. Więcej dowiecie się >>Rybniccy muzycy grają dla hospicjum. Można kupić płyty!<<

W niedzielę, 30 grudnia, o godz. 19.00 w rybnickiej Bazylice św. Antoniego Padewskiego odbędzie się koncert świąteczny dla Hospicjum Stacjonarnego w Rybniku. W cudownym bożonarodzeniowym klimacie wystąpią zespoły Carrantuohill i Chwila Nieuwagi, chór Autograph oraz Jacek Glenc – kompozytor i pianista. Wstęp na koncert jest bezpłatny.

– Święta to czas prezentów oraz spotkań z bliskimi i dokładnie tym samym jest nasz koncert. To muzyczny upominek od wyjątkowych rybnickich artystów. To jednocześnie okazja do spotkania się z przyjaciółmi i sympatykami budowy Hospicjum Stacjonarnego w Rybniku. W ten sposób chcemy im podziękować za dobre serce. A dlaczego bazylika? Ponieważ ksiądz Marek Bernacki ma wiele wspólnego z wydaniem płyty „Każdy dzień jest początkiem” – mówi Sylwia Figura-Kluszczyńska, prezes Fundacji Puls-Med Blisko Ciebie w Rybniku.

Podczas wydarzenia będzie można kupić płyty-cegiełki na budowę Hospicjum Stacjonarnego w Rybniku. Więcej informacji o płycie na www.muzycznyrybnik.pl

Koncert promuje płytę „Każdy dzień jest początkiem”, nad którą patronat medialny objął portal Rybnik.com.pl.

Oceń publikację: + 1 + 44 - 1 - 2

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (6):
 • ~ 2018-12-16 17:49:14

  w każdym w Polskim szpitalu leczenie rozpoczynają od podania paracetamolu . Coś ciśnie się na usta, hospicjum mamy w każdym szpitalu . Druga sprawa jak bym chciał nakręcić reportaż, o Korei Północne to zdjęcia z Rybnika, niczym nie różnią się od kraju KRLD .

  17 13
 • ~Escape 2018-12-17 05:43:08

  Tylko nie pij tam pod nowy rok

  6 2
 • ~Escape 2018-12-17 05:50:09

  Adamczyk, co ty pierdzielisz, to są pomówienia karalne z tym szpitalem, co ty porównujesz w ogóle?, lecz się chłopie, w czym Rybnik ci przypomina Koreę, źle ci,? zdechlbybys po tygodniu życia na ich poziomie, my mamy wszystko, mamy jak pączki w maśle, zero wojen. Pracę, emerytury, Europę, szkoły, bezpieczeństwo, szpitale na europejskim poziomie, za darmo , jedz sobie do Francji, umrzesz itd

  13 2
 • ~Szpon 2018-12-17 08:47:35

  Polska jest na 27 miejscu w świecie pod względem bogactwa, mamy wiele, tylko tego nie doceniamy. A wystarczy pojechać za wschodnią granice albo gdzieś dalej. Wojna np: Ukraina, Syria, brak dostępu do służby zdrowia, wody np: wiele państw w Afryce, brak emerytur np: Chiny itd.
  Ale w narzekaniu jesteśmy na 1 miejscu. A co, kto bogatemu zabroni...

  10 4
 • ~Piotr Czaja 2018-12-17 11:28:46

  szpon - co ty pierdzielisz do kogo chcesz nas POLAKOW porownywac - rowna sie do najlepszych - jezeli chcesz sie z tymi krajami porownywac to naprawde mozesz czuc sie szczesliwy bo chyba nie znasz lepszego zycia-brak ci porownania od drugiej strony-zyj dalej w blogiej nieswiadomosci

  4 5
 • ~ 2018-12-17 17:53:43

  Escape - poczytaj gazety od 1-5 września 1939 r. ( polecam kurier warszawski ) . Jak Polska propaganda działa .
  Szpon - mam ci opowiadać jak okulista z Londynu walczy w Syrii ( Baszszar al-Asad ) .

  3 2

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy Miasto Rybnik powinno zrezygnować z udzielania dotacji organizacjom pozarządowym?
Oddanych głosów: 316