zamknij

Wiadomości

Komisja „klepnęła” finanse na sport

2020-12-04, Autor: Bartłomiej Furmanowicz

1,41 mln złotych – tyle miasto jest w stanie przeznaczyć środków finansowych na dotacje na sport dla dzieci i młodzieży. Zmieniony projekt budżetu Rybnika poddany zostanie teraz głosowaniu na najbliższej sesji rady miasta.

Reklama

Przypomnijmy, dzisiaj pisaliśmy już o tym, że etaty pomocy dla nauczyciela w przedszkolach zostaną w niezmienionym kształcie. Radnym udało się znaleźć 1,1 mln złotych na ten cel. Przy okazji napisaliśmy też, ile udało się przesunąć pieniędzy na sport >>Budżet Rybnika 2021: pomoc nauczyciela uratowana. Co ze sportem dla dzieci i młodzieży?<<

Dzisiaj odbyła się Komisja Finansów i Rozwoju. Przewodniczący rady miasta Wojciech Kiljańczyk przekazał w mediach społecznościowych informację, że na 2021 rok miasto przeznaczy 1,41 mln złotych na dotacje na sport dla dzieci i młodzieży.

20,63 mln złotych trafi na działalność MOSiR-u i utrzymanie obiektów sportowych, a 900 tys. złotych na promocję poprzez sport.

- To nie były łatwe decyzje. Musieliśmy zabrać środki zaplanowane na konkretne działania i przeznaczyć je na te sfery funkcjonowania Rybnik.eu - Miasto Rybnik, które uznaliśmy za priorytetowe. Wspomnę po raz kolejny, że budżety samorządów, czyli środki na funkcjonowanie wspólnot lokalnych, są drenowane przez politykę na poziomie centralnym. To dotyczy wielu miejsc w Polsce i jest poparte analizami Związek Miast Polskich. O szczegółach będę mówił podczas sesji budżetowej – pisze Wojciech Kiljańczyk.

Teraz wnioski z dzisiejszej Komisji Finansów trafią do prezydenta Piotr Kuczera. Prezydent podejmie ostateczne decyzje w sprawie budżetu na 2021 rok. Finałem będzie głosowanie całej rady miasta 17 grudnia.

Oceń publikację: + 1 + 21 - 1 - 28

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (8):
 • ~ 2020-12-04
  19:26:09

  36 14

  I kolejny raz chodnik w mojej dzielnicy pójdzie się jak to mówią postępowi ***** z powodu cięć . Teren przez miasto wykupiony , ludzie już niektóre płoty polikwidowali i znowu zostali wyrolowani.
  Jednak dobrze , ze na ten sport dla dzieci i młodzieży starczyło , to przyszłość narodu , trzeba o nią dbać .

 • ~extraliga_2 2020-12-04
  20:00:49

  47 11

  Z tego co kojarzę to była mowa o 4 mln na sport. Ten milion to w zasadzie spowoduje koniec sportu w Rybniku. Równie dobrze można tyle dodać do szkół na SKS-y. Ciekawe czy radni KO, którzy deklarowali głosowanie przeciwko budżetowi teraz podtrzymają swoje deklaracje czy zaczną pier... , że utrzymali sport w Rybniku.

 • ~Veritas 2020-12-05
  04:38:42

  27 2

  W kwestii projektu budżetu z uwzględnieniem dotacji na sport dzieci i młodzieży to nie ma się z czego cieszyć.
  Ta propozycja jest raczej na otarcie łez.

 • ~Społeczny Rybnik 2020-12-05
  10:06:29

  20 4

  Rozumiem, że Pan Kiljańczyk mówi o priorytetach funkcjonowania miasta dotyczących dzieci.
  O planowaniu budżetu
  na następny rok myśli się kilka miesięcy wcześniej, a nie na ostatnią chwilę pisząc coś na kolanie.
  Szkoda, że stały się one priorytetami dopiero po reakcji społecznej !

 • ~Franz Kawka 2020-12-05
  15:28:44

  11 18

  Jak przez liberum veto PISu zniknie 750 miliardów z Unii to dopiero będzie wesoło. A najśmieszniejsze jest to, że klauni chcą zawetować coś co ogłosili jako wielki sukces negocjacyjny. No ale jak chodzi o utrzymanie bezkarności czarnych komunistów w sądach to społeczeństwo jest nieistotne.

 • ~artefaks 2020-12-05
  15:56:28

  13 13

  ~zak 2020-12-04 19:26:09

  I kolejny raz chodnik w mojej dzielnicy pójdzie się jak to mówią postępowi ***** z powodu cięć .

  Jak ktoś udaje że nie rozumie związków przyczynowo skutkowych . To wciska ciemnotę. Jak rząd nakłada na samorządy nowe obowiązki , nie zapewniając przy tym adekwatnego finansowania. To niech nie jest zaskoczony że ma przed domem dziurawy chodnik . Czy też nie leci woda w fontannie ( co akurat było manifestacją UM wskazującą winę antypolskiego rządu).
  Jak dojna zawetuje budżet UE. To niech zak się nie zdziwi. Że miasto nie znajdzie środków na naprawę dziurawego chodnika przez następne 10 lat. Zak wina za dziurawy chodnik przed twoim domem w uproszczeniu leży na nowogrodzkiej....

 • ~tf2 2020-12-05
  16:55:49

  14 8

  Spokojnie mam rozwiązanie dla lewicocwych samorządów. Grupka zdrajców napisała list do aktualnie zarządzających wg modelu ZSRR Unią Europejską.
  W liście tym podlizując się prezentują swoją poddańczość a także dają pomysły, dzięki którym pieniążki ominą Polskę - zostaną wpłacone bezpośrednio na ich lepkie rączki.
  Proponuję w przypadku gdyby te środki zostały im przez Euro Urzędasów przelane odliczyć co do grosza i odjąć różnicę od pieniędzy przekazywanych z budżetu.
  Wtedy będą mogli w 100% strwonić kasę na co zechcą.

 • ~Bernard Jona 2020-12-07
  07:48:58

  3 1

  Jak jest źle, tłumaczenie w stylu - "To nie my to oni" jakoś nie przekonuje. Inne miasta jakoś radzą sobie i rozwijają się.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Restrykcje dla niezaszczepionych: popieracie to?
Oddanych głosów: 662