zamknij

Wiadomości

Kolejny remont na deptaku? Przebudowany rynsztok do poprawek

2017-10-23, Autor: bf

Kostka na ul. Powstańców Śląskich znów została rozebrana. Firma, która przebudowała sławetny rynsztok musi poprawić swoją pracę, którą wykonała podczas minionych wakacji. Dlaczego?

Reklama

Na deptaku znowu pojawiły się czerwono-białe taśmy odgradzające ruch pieszy od miejsca robót. Zdziwiony tym widokiem jest nasz Czytelnik. - Przez całe wakacje firma naprawiała sławetny rynsztok na deptaku. Niedawno prace się zakończyły a tymczasem na deptaku znów ona wre. Kolejny raz rynsztok jest poprawiany. Kto za to płaci, skoro niedawno to samo było robione? – pyta pan Mariusz.

Jak wyjaśnia nam Agnieszka Skupień, asystent prezydenta Rybnika, odbiór techniczny przebudowanego rynsztoka wykazał kilka poprawek do zrobienia. – Zakwestionowaliśmy jakość wykonania w niektórych miejscach dawnej rynny, dlatego teraz wykonawca musi poprawić wyznaczone punkty. Potrwa to około dwa tygodnie – uspokaja.

Przypomnijmy, przebudowę rynsztoka wykonała wybrana w przetargu firma PAREATIS Sp. z o.o. z Rybnika za kwotę 302.738,88 zł.>>Sławetny „rynsztok” na deptaku do rozbiórki. Prace już się rozpoczęły<<

Oceń publikację: + 1 + 13 - 1 - 54

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (16):
 • ~goliat 2017-10-23 09:03:59

  Jak biorę ekipę remontową do domu to na bieżąco ją kontroluję, jak coś jest nie tak od razu poprawiają. Nie wyobrażam sobie skończenia remontu i po stwierdzenia, że ta ścianka jest krzywo postawiona stawiają ja na nowo. No ale trzeba pilnować cały czas, bo jest tylu partaczy, że szkoda gadać. Który z UM miał pieczę nad tym? Widzę , że u nas jest taka moda na poprawki. Na marginesie ten chodnik dla Pań w szpilkach na placu Wolności też do poprawy. Idąc nim można się potknąć o te ozdobne listwy na bokach które już ładnie się odspoiły od reszty.

  450 4
 • ~bartezz 2017-10-23 10:06:45

  Temat trzeba zacząć od tego faktu, że wcześniejszy rynsztok był niepotrzebnie ruszany i przebudowywany przez obecną ekipę.
  Po gruntownej przebudowie ul. Powstańców i Sobieskiego był elegancki wykostkowany rynsztok wkomponowany w całość , obniżony poniżej poziomu deptaku wówczas spełniał typowo swoją role odprowadzając wodę do studzienek kanalizacyjnych. Zepsuto to tymi płytami rynsztok stracił wówczas cały swój urok i funkcjonalność. Teraz jeszcze poprawiają ułożenie tych płyt z lekkiego spadu na prosto, więcej niż pewne, że woda teraz będzie stała zamiast spływać spadem w dół a w zimie murowana ślizgawica.

  72 24
 • ~bartex 2017-10-23 10:42:00

  kwestia czasu, aż ktoś się nadzieje na piękne odstające metalowe listwy na obrzeżach chodnika, szczególnie idąc w stronę pl wolności. Powinni to przy okazji pozrywać a nie mocować ponownie. Oderwie się ponownie, już nie mówię jak odśnieżarka po tym przeciągnie

  52 3
 • ~Tomek_81 2017-10-23 13:52:58

  O tym że to jest spartaczone wszyscy wiedzieli już latem kiedy to robili. ( nowe płyty są wyżej niż kostka a miała tam spływać woda) Jeśli miasto nie potrafi na bieżąco "upilnować " inwestycji w tak newralgicznym i wielokrotnie opisywanym w mediach miejscu to co dzieje się gdzie indziej? Swoją droga gratuluje poczucia humoru Pani asystent która rozbiórkę połowy tego badziewia raczyłao kreślić mianem "kilku poprawek".

  45 1
 • ~minowa 2017-10-23 15:06:35

  Prezeska tej firemki to dziennikarka ?

  9 4
 • ~ 2017-10-23 15:10:41

  po co ruszali te stare korytko było bardzo fajne a to co jest teraz w ogóle do reszty nie pasuje z paprali na całego i pieniądze w błoto

  25 10
 • ~tf2 2017-10-23 17:25:18

  Po pierwsze rynsztok musiał być poprawiony, bo koryto na chodniku to idiotyzm. Po drugie nie było innej możliwości niż władowanie tam płyt, żeby poprawić bezmyślnego nieudacznika, który zaprojektował rynsztok. To on powinien zapłacić za wszystkie poprawki i dodatkowy remont chodnika.

  6 21
 • ~Arteks 2017-10-23 17:48:06

  @bartezz - jak to niepotrzebnie ruszany skoro prawie nikomu się nie podobał i był powodem wielu żartów? Dobrze, że to chcą poprawić i dobrze, że wymagają przyłożenia się od firmy. Idąc tam z tydzień temu widziałem, że niektóre bloki granitowe były ubite. Na to inwestor nie może sobie pozwolić bo to fuszerka. W domu też nie pozwalamy na zamontowanie ubitej lub pękniętej kafelki.

  6 32
 • ~Wojciech Pawela 2017-10-23 20:07:33

  Już się bałem, że tylko ja to widzę.
  Wyszczerbione krawędzie (takie były już podczas montażu), klawiszujące płyty, zbyt rzadko ponownie ułożona czarna kostka z odzysku po starym "rynsztoku", nazbyt wysoka niweleta nowych płyt, brak odpowiedniego fugowania...
  Nie jestem brukarzem, ale niepodpisałbym się pod tym wykonaniem no chyba, że za 302.738,88 zł.

  5 0
 • ~mariusz64 2017-10-23 22:36:47

  Widziałem kto "nadzorował" prace ( nikomu niepotrzebne) i kto realizował roboty w teranie na kolanach, efekt jak wszyscy widzą. Jeżeli kontroluje się pracowników przy okazji zakupów, to tak wygląda jak na załączonym obrazku, patrz deptak. Dziadostwo i to za wielką kasę. Efekt mizerny, pozdrawiam do pierwszego większego deszczu, przymrozku i roztopów.

  5 1
 • ~mjurek78 2017-10-23 23:06:11

  Miasto chyba ma za dużo dotacji z UE i brak pomysłu na ich wydawanie niepotrzebne remonty jak uszczęśliwianie rowerzystów na siłę i mam na myśli ten czerwony asfalt w okolicy centrum miasta ,ostatnio kręciłem sie w okolicy ul.Chrobrego i nie zauważyłem tłumów korzystających z tych ścieżek dosłownie 1 osoba odważyła się zaryzykować swoje zdrowie i zjechała w dół wzdłuż Focusa oto chodziło panu Prezydentowi?

  6 4
 • ~bartezz 2017-10-24 00:38:20

  Arteks - kolejny raz przekonałem się, że nie czytasz ze zrozumieniem!
  Ja napisałem, że rynsztok był niepotrzebnie ruszany i przebudowywany, mam na myśli jego całkowitą przebudowę z kostek na płyty. Fudali dobrze zrobił cały deptak z rynsztokiem wyglądało to tak jak powinno i spełniało swoją funkcje odprowadzania wody a nie tak jak teraz jakieś płyty, an których woda stoi zamiast spływać. Gdyby nie poprawiali roboty po byłym prezydencie Fudali wszystko byłoby dobrze a tak już drugi raz grzebią i kopią i kasa idzie na marne.

  9 0
 • ~Teddy 2017-10-24 01:37:45

  Coś mi się wydaje, ze radząca w Rybniku ekipa PO bardzo lubi wydawać nie swoje pieniądze. nie ma u nas czego reprywatyzować jak w Warszawie, a to trzeba sobie wydać 400 tys. na wsparcie dennego filmu "Diagnoza" w nomen omen Platformowym TVN-ie, a to sobie poprawimy po raz drugi deptaczek, jakby nie można od razu zrobić jak należy, a to zlecimy firmie z Czerwonego Zagłębia (Dąbrowa Górnicza) projekty kontrapasów dla rowerów i nie bedziemy ich malować jak, a Brudnioka czerwoną farbę, tylko zrobimy zaraz frezowanie, walniemy kolorowy asfalt, najlepiej wszędzie gdzie się da, nawet tam gdzie niebezpiecznie i bez sensu, byle grubą kasę wyciągnąć. A za chwilę będą je pruć i robić na nowo drogę bo się okaże, że jest kolizyjny i są wypadki. Niedawno obszary wyłączone z ruchu przerabiali na klomby, teraz je rozwalają bo środkiem musi lecieć kontrapas. Jakiś matrix!!! A co tam. Jest kasa trzeba wydać, trzeba wypłacić premie za durne projekty i wdrożenia programów bez celu.

  13 3
 • ~polk 2017-10-24 07:14:06

  Atreks coś za bardzo próbujesz bronić magistrat. Stosując Twoja analogię to czy jak robisz remont w domu to też widząc, że firma kładzie Ci płytki nierówno i do tego wybrakowane to czekasz do końca remontu by im o tym powiedzieć czy interweniujesz od razu? Tutaj chodzi o to, że nikt z urzędasków się tym nie zainteresował wcześniej. Nikt wcześniej z UM tam nie był? Teraz się obudzili??? Odpowiedzialny za nadzór dał cztery litery na całej linii i troszkę się dziwię, że redakcja nie dopytała kim była ta osoba. Ten remont za chwilę będzie trwał dłużej niż budowa całego deptaku.

  7 0
 • ~ 2017-10-24 07:55:54

  panie arteks(cytat sprzed kilkunastu miesięcy:" Skończycie z tym malkontentyzmem? To tu wam szkoda 300 tys. na upiększenie publicznej przestrzeni, a nie szkoda wam 10 mln jakie rozdano bogatym na inwestycje w instalacje grzewcze i termomodernizacji w prywatnych domach?" Czyli "popierasz" zmarnowanie tyle publicznych pieniedzy pochwalajac nierobów tak z firmy wykonującej remont remontu jak urzędasów, którzy byli "ślepi" na takie nieróbstwo? Policzyłeś ile ten rynsztok już kosztował? A to nie koniec wydatków!!! Wyszła by z tego jakaś kolejna porządna ścieżka rowerowa, a ty wobec tego cytatu(tak przy okazji) się w końcu określ co do smogu: też popierasz śmierdzieli?

  3 0
 • ~minowa 2017-10-24 09:29:33

  Kto ten przetarg wygrał ?
  Firma Pareatis ma siedzibę na ul. Raciborskiej 22. Istnieje dopiero 2 lata. Ten sam adres to firma ATVJET. Istnieje kilka miesięcy. Pani Prezes firmy Pareatis - 31 lat - do tej pory pisała artykuły w Dzienniku Zachodnim. Prezesem w ATVJET (skutery wodne, quady) jest pani Joanna Potrzeba a zarazem jest wspólnikiem (czyim?) w firmie Pareatis. Wszystko to są dane z KRS.
  Ale pytanie jest jedno. Kto naprawdę jest właścicielem firmy Pareatis ? Czy to była właściwa firma do wykonania tych prac ? Kto w UM oceniał oferty na wykonanie tych prac ? Na podstawie jakich referencji ?

  8 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Przepisy dotyczące aborcji w Polsce:

Oddanych głosów: 1207