zamknij

Wiadomości

Kolejny dramat psa. Pet Patrol: właścicielem pedagog

2021-01-16, Autor: bf

Pet Patrol Rybnik znów musiał interweniować, tym razem na terenie naszego miasta. W asyście policji i straży pożarnej odebrali psa, który był przetrzymywany w fatalnych warunkach. - Sprawa o tyle bulwersująca, iż właścicielem psa jest pedagog – słyszymy.

Reklama

To kolejny taki przypadek, kiedy człowiek gotuje zwierzęciu dramat. Tym razem Pet Patrol Rybnik musiał interweniować w naszym mieście.

- Sprawa o tyle bulwersująca, iż właścicielem psa jest pedagog! Ktoś, kto powinien reprezentować chociaż jakieś minimum empatii i reprezentować sobą jakieś wartości – mówią wolontariusze.

Co zastali na miejscu przedstawiciele Pet Patrolu? Około 8-letniego, kulejącego psa. Jego schronieniem była sklecona z byle czego buda, w której nie było ani źdźbła słomy, dzięki której zwierzak mógłby się ogrzać.

- Pod śniegiem masa odchodów. Pies cały w kołtunach, brudny i śmierdzący. Bez dostępu do wody. Pod skóra wyczuwalne żebra, kręgosłup. W tym stanie i w tych warunkach raczej nie miał szans na przeżycie tej zimy, ale może właśnie o to chodziło? Taka wdzięczność spotyka psa, który służy tylko po to, aby pilnować działki. Dzisiaj jego los się odmienił – słyszymy.

Pet Patrol wezwał policję oraz straż pożarną, ponieważ trzeba było przeciąć łańcuch.

- Psiak bardzo się cieszył na widok ludzi. Po uwolnieniu chętnie przyjmował głaski od cudownych funkcjonariuszy policji i straży pożarnej. Piesek od razu pojechał z wolontariuszkami do przychodni weterynaryjnej. Pobrano krew do badania. Przeprowadzono obdukcję. Na jądrze guz, zanik mięśni, arytmia serca, wychudzenie, kulawizna przedniej łapy. Psiaka czeka dalsza diagnostyka, aby wykluczyć przerzuty. Mamy nadzieję, że nie jest jeszcze za późno – relacjonują wolontariusze.

Pet Patrol Rybnik zapowiada, że sprawa zostanie zgłoszona do prokuratury.

- W tym miejscu ogromne podziękowania dla policjantów i strażaków za pomoc, profesjonalizm i serdeczność. Podziękowania dla osób, które widząc całe zajście, podały naszym wolontariuszkom, gorącą herbatę na rozgrzanie. Bardzo dziękujemy – zwracają się.

Piesek otrzymał nowe imię – Norton. Można mu pomóc. Jak? Więcej na fanpage'u Pet Patrol Rybnik.

Oceń publikację: + 1 + 98 - 1 - 12

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (13):
 • ~Bard 2021-01-16
  20:18:09

  Dane tego delikwenta powinny być podane do publicznej wiadomości,aż strach się bać czego mądrego nauczy moje lub wasze dzieci.Wszak po tym jak się traktuje zwierzęta poznać jak traktuje się ludzi ...

 • ~Lateks 2021-01-16
  20:50:40

  "Pet Patrol wezwał policję oraz straż pożarną, ponieważ trzeba było przeciąć łańcuch."
  Tylko z czego to był łańcuch? Bo z tego co widać na fb to było zwykłe włamanie z kradzieżą. Nie sądziłem że w Policji pracują włamywacze i złodzieje. Co do samej interwencji to zapytam wprost, gdzie był Powiatowy Lekarz Weterynarii? Ja widzę że ten pet patrol ma ostre parcie na szkło. Tylko ktoś chce brać przykład z p. Grzegorza Bielawskiego który już ma kilka wyroków za kradzieże, a szkoda bo potrzebujących zwierząt jest dużo.

 • ~WolnikBeata 2021-01-16
  21:34:25

  72 24

  Lateks. Wymiatasz. Jesteś cudowny. Wręcz zaje...sty"Czy to wystarczy żeby zaspokoić Twoje kompleksy?

 • ~tf2 2021-01-16
  22:17:50

  82 16

  Oczekuję, że wkrótce zostanie zwolniony. Szkoła to nie miejsce dla sadystów znęcających się nad zwierzętami.

  Lateks obowiązkiem policji jest interweniować w takich sytuacjach, szkoda, że musi się to odbywać dopiero po akcji mediów i fundacji.

 • ~Miroslaw Kuczera 2021-01-16
  22:26:08

  68 12

  Witam powinni tego pedagoga tak na pół dnia do tej budy

 • ~Lateks 2021-01-16
  22:38:56

  35 50

  ~tf2 policja jak i straż miejska w takich przypadkach nic nie robi bo nie mają na to zgody ani prokuratury, ani sądu, i jest to całkowicie zrozumiałe. Od tych zwierząt jest instytucja Powiatowego Lekarza Weterynarii. Pan Wilk ma w swoim władaniu odpowiednią ilość Lekarzy Weterynarii by zajmować się takimi sprawami. Dlaczego ta fundacja unika powiadomienia osób kompetentnych ? Cóż taki wzór działania, dokładnie jak pogotowie dla zwierząt gdzie mleczne krowy trafiły do rzeźni, a główny organizator fundacji otrzymał wyroki skazujące.
  Co więcej Policja nigdy nie wchodzi na cudzą posesję bez pozwolenia sądu, tym bardziej jeśli nikogo nie ma na tej posesji.
  Co robi fundacja? Prosi straż pożarną by rozcinali ogrodzenie.
  Nie znam ani jednego lekarza weterynarii który by zamiast leczyć zwierzę chciał je odbierać. Tymczasem fundacje zawsze odbierają, i zawsze pokazują sytuację tak że to właściciel jest najgorszy.
  Pytanie gdzie są psy które zabrało pogotowie dla zwierząt Bielawskiego?
  Jak ktoś chce to znajdzie , Diana SOS Bokserom.

 • ~Lateks 2021-01-16
  22:40:38

  31 52

  ~WolnikBeata pochwal się co trzeba posiadać by uzyskać w waszej fundacji "uprawnienia" do wchodzenia do kogoś do domu, by decydować i oceniać stan zdrowia zwierząt ?

 • ~WolnikBeata 2021-01-17
  04:21:56

  59 21

  Lateks. Pan jest kompletnie odrealniony. Jakoś nie dociera do Pana , że nie jestem wolontariuszką jakiejkolwiek fundacji. Może tym razem Pan to zrozumie? Zauważyłam, że Pan mocno angażuje się w "potępianie" działań organizacji pro zwierzęcych. Mam wrażenie, że osobiście miał Pan z nimi do czynienia.? Zabrano Panu pieska :)?

 • ~Karolina# 2021-01-17
  06:36:24

  40 18

  Powiatowy Insepkor Weterynaryjny obecnie ma inne zadania, dba, by to mięso, które zjada Latex, było niezagrazające zdrowiu, in. Obywatelskim obowiązkiem sąsiadów było zareagować wtedy Stowarzyszenie nie musiało działać. W tym przypadku, przynajmniej zbiórki na leczenie psa nie powinno być, bo nauczyciela stać na pokrycie wszystkich kosztów leczenia i hotelu. Przykro, że wśród grona wspaniałych ludzi, znała się taka osoba. Postępowanie na pewno winno być wnikliwe i wielowątkowo prowadzono, bo nie wiadomo kto jeszcze może być pokrzywdzony. Teren, na który weszły służby, był miejscem przestępstwa. Reakcja winna być natychmiastowa, i była.

 • ~Tadeusz Kiełkowski 2021-01-17
  09:38:03

  23 57

  Obecnie buda psa powinna mieć centralne ogrzewanie, prysznic z ciepłą wodę, a pies otrzymywać trzy razy dziennie catering.

 • ~exx 2021-01-17
  10:37:28

  40 21

  Jak widać są jeszcze ludzie pokroju "Lateksowego" mentalnie w epoce późnego Gierka. Czyli dobrze mieć psa na łańcuchu, kopciuchem palić meble, chodzić na dwór do wychodka i zamawiać gówniarę do szamba. Jaki to trzeba mieć zryty i ograniczony łeb. Podziękujcie rodzicom.

 • ~tf2 2021-01-17
  13:06:40

  31 16

  Tak Kiłkowski, pies czuje tak samo jak ty. Ciekawe ile przeżyjesz bez jedzenia i ogrzewania.
  Sam pewnie samochód trzymasz w ciepłym garażu. Nie umiesz opiekować się zwierzęciem albo jesteś na to po prostu za głupi - to nie kupuj go a nie ściemniaj.

 • ~#Indyvidualny 2021-01-17
  16:49:07

  20 3

  Szkoda psiaka że właściciel nie potrafił mu zapewnic dobrych warunków,co nie znaczy że niektórym właścicielom psów przewraca się we łbach i wyprowadzają na spacery swoje pupile bez smyczy,ostatnio taki o mały włos mnie nie pogryzł.Dostanie pińcet mandatu to się dowie jeden z drugim że psa się wyprowadza na smyczy.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Co jest najbardziej potrzebne Rybnikowi?


Oddanych głosów: 558