Kolejne wyjazdowe zwycięstwo ROW-u 1964 Rybnik

2021-03-27, Autor:

Piłkarze ROW-u 1964 Rybnik wygrali drugi mecz z rzędu. Tym razem zwyciężyli na wyjeździe ze Stalą Brzeg.

W obrębie kilku dni ROW 1964 Rybnik odniósł dwa wyjazdowe zwycięstwa w III lidze. Tydzień temu podopieczni trenera Rolanda Buchały wygrali z Foto-Higieną Gać 2:1. Dziś w takim samym stosunku pokonali Stal Brzeg.

Spotkanie ze Stalą rybniczanie rozpoczęli od gola Jakuba Kuczery już w 4. minucie meczu. Rywale odpowiedzi chwilę później bramką Karola Danielika. Ostateczny cios należał jednak do ROW-u 1964. Ważne trzy punkty zapewnił rybnickiej drużynie w 62. minucie Piotr Pacholski.

Warto dodać, że przez ostatnie 10 minut ROW 1964 grał w osłabieniu po czerwonej kartce dla Łukasza Krakowczyka.

W kolejny weekend rybniczanie pauzują. Następny ligowy mecz rozegrają 10 kwietnia na wyjeździe z Gwarkiem Tarnowskie Góry.

Stal Brzeg - ROW Rybnik 1:2 (1:1)

0:1 - Kuczera (4), 1:1 - Danielik (14), 1:2 - Pacholski (60)

Stal: Stitou - Kowalski, Budnik, Banach, Andrzejczak - Dychus (63’ Mazurek), Niemczyk, Szymczyk (46’ Sypek), Bronisławski, Kamiński (46’ Święty) - Danielik (63’ Jarzębowski)

ROW 1964: Plewka - Pacholski, Krotofil, Kuczera (64’ Krakowczyk), Kuzior (46’ Baranskyi), Tomaszewski, Pytlik, Warmiński (75’ Migus), Gomola (64’ Folmert, 90’ Stolz), Gajda, Sobik

23. kolejka 3. grupy III ligi: Warta Gorzów Wielkopolski - Foto-Higiena Gać 1:0 Ruch Chorzów - MKS Kluczbork 4:1 Polonia-Stal Świdnica - Piast Żmigród 1-0 Górnik II Zabrze - Ślęza Wrocław 0:4 LKS Goczałkowice Zdrój - Zagłębie II Lubin 1-2 Pniówek Pawłowice - Polonia Bytom 1:1 Miedź II Legnica - Lechia Zielona Góra 0:1 Gwarek Tarnowskie Góry - Rekord Bielsko-Biała 3:3 Stal Brzeg - ROW 1964 Rybnik 1:2 Pauza: Polonia Nysa

1. Ruch Chorzów 22 56 18 2 2 61-17
2. Ślęza Wrocław 22 47 14 5 3 57-21
3. Polonia Bytom 21 46 14 4 3 45-20
4. Pniówek Pawłowice 22 43 13 4 5 40-27
5. LKS Goczałkowice Zdrój 22 36 11 3 8 37-32
6. Lechia Zielona Góra 21 33 9 6 6 31-31
7. Zagłębie II Lubin 22 32 9 5 8 37-27
8. MKS Kluczbork 22 29 8 5 9 37-42