Kolejne medale i sukcesy RCSW Fighter

2016-04-19, Autor:
Przedstawiamy kolejne informacje o sukcesach zawodników Rybnickiego Centrum Sztuk Walki.

W Grand Prix Polski Taekwon-do Seniorów i Juniorów w Bartoszycach rybnicki klub reprezentowali Łukasz Kubiak, Dominika Filec, Nikola Wita, Karolina Groborz, Wiktoria Czarnowska, Dawid Kula i Paulina Węgrzyn.

Bardzo dobry występ zaliczył Łukasz Kubiak, który stoczył trzy wygrane pojedynki. Warto dodać, że finał wygrał z reprezentantem Polski po bardzo dobrej walce. W klasyfikacji medalowej mężczyzn dzięki zdobytym dwóm medalom Kubiak zajął wysokie trzecie miejsce (złoto w walkach -57kg, brąz w układach stopni mistrzowskich IV Dan). W klasyfikacji drużynowej Rybnickie Centrum Sportów Walki uplasowało się na wysokim 12. miejscu, a w woj. śląskim było najlepsze.

Dobry występ zaliczyła również Dominika Filec, która występował w dwóch kategoria wiekowych. W kategorii seniorek niewiele zabrakło do medalu w dwóch konkurencjach: w walkach -62kg i technikach specjalnych zajęła wysokie 5 miejsca. Natomiast korzystniej wypadła w kategorii juniorek, gdzie zdobyła 3 miejsce w kategorii technik specjalnych i 3 miejsce w walkach -60kg.

Należy wspomnieć również o debiutancie Dawidzie Kuli, który w walkach -50kg zdobył brązowy medal. Jego debiut trzeba uznać za bardzo udany, gdyż zdobyć medal na zawodach ogólnopolskich Grand Prix to duży sukces.

Pozostałym zawodnikom rybnickiego klubu tym razem się nie powiodło, ale boje w drodze po trofea toczyli zawzięcie i odważnie. – W technikach specjalnych można powiedzieć, że mamy niezły potencjał zawodniczy, ponieważ trzy nasze dziewczyny Nikola Wita, Paulina Węgrzyn i Dominika Filec walczyły o brązowy medal między sobą, gdzie tym razem wygrała Dominika – powiedział trener Łukasz Kubiak.

W klasyfikacji drużynowej w kategorii wiekowej juniorów RCSW zajęło 16. miejsce, a na Śląsku znalazło się w trójce najlepszych klubów. Pokonały nas tylko dużo większe kluby z Janowa i Kłobucka.

Łącznie RCSW zdobyło 5 medali - 1 złoty i 4 brązowe:
Łukasz Kubiak- złoto w walkach -57kg, brąz w układach stopni mistrzowskich;
Dominika Filec – brąz w walkach -60kg, brąz w technikach specjalnych;
Dawid Kula – brąz w walkach -50kg.

W Olsztynie koło Częstochowy odbyły się II Eliminacja do Mistrzostw Polski Juniorów i Juniorów Młodszych oraz Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików, Kadetów i Skrzatów. Rybnickie Centrum Sportów Walki reprezentowało 33 zawodników: juniorów, juniorów młodszych, młodzików, kadetów i skrzatów. Łącznie zdobyli oni 14 medali: 3 złote, 4 srebrne i 7 brązowych.

Najlepszy występ zaliczyła Dominika Filec, która już kolejny raz pokazała dobrą klasę i niezłą formę startową. Był to już jej piąty start w tym roku! Filec zdobywając 3 medale: złoto w walkach -60kg, 2 x srebra w technikach specjalnych i układach formalnych stopni mistrzowskich Dan, została najlepszą juniorką na Śląsku! – Jej wynik bardzo cieszy, ponieważ jest to niełatwe zadanie, gdyż trzeba być bardzo wszechstronnym zawodnikiem, aby w ogóle się liczyć w tej klasyfikacji. Dominika tym razem nie dała sobie wydrzeć tego cennego trofeum! Niestety był to już jej ostatni start w eliminacjach do MP Juniorów, które odbędą się w maju tego roku, gdyż w tym miesiącu ukończyła 18 lat i na arenie sportowej stała się już seniorką. Miejmy nadzieje, że będą to jej szczęśliwe mistrzostwa i z sukcesem zakończy swoją karierę juniorską – skomentował Kubiak. Warto dodać, że Filec wygrała i to w dwóch konkrecjach z kadrowiczką, która będzie reprezentować Polskę w tegorocznych mistrzostwach Europy w Finlandii.

Kolejnej zawodniczce Martynie Marek również należą się duże brawa za dobry występ, gdzie w konkurencji technik specjalnych zdobyła srebrny medal.

Medaliści RCSW:
Dominika Filec – I miejsce walki -60kg, II miejsce układy formalne stopni mistrzowskich, II miejsce techniki specj.