Klasa okręgowa: Rymer Rybnik wygrał z liderem. Pierwsza porażka Unii Książenice!

2018-09-30, Autor:

W Niedobczycach w meczu na szczycie katowickiej drugiej grupy klasy okręgowej Rymer Rybnik wygrał z liderem, Unią Książenice 3:2.

W meczu Rymera Rybnik z Unią Książenice pierwsi gola zdobyli goście. Na listę strzelców w 14. minucie wpisał się Marek Malcher. Na początku drugiej połowy z rzutu karnego wyrównał Mateusz Marcol. W 60. minucie Unia ponownie wyszła na prowadzenia. Do bramki rywala znów trafił Malcher. Rymerowi udało się wyrównać w 72. minucie. Pięknym strzałem z rzutu wolnego popisał się Aleksander Kwiek. W doliczonym czasie gry zwycięstwo Rymerowi zapewnił gol Dariusza Odona.

Była to pierwsza porażka Unii w tym sezonie. Pomimo tego piłkarze z Książenic nadal prowadzą w tabeli. Rymer wskoczył na drugie miejsce.

W weekend grał również GKS Pierwszy Chwałowice, który przegrał na własnym boisku z Zameczkiem Czernica 0:1.

Mecz ROW-u 1964 II Rybnik z Piastem II Gliwice został przełożony na 3 października.