zamknij

Wiadomości

Kiełbasa z trutką i wkrętami. Ktoś znów poluje na psy

2020-03-12, Autor: Bartłomiej Furmanowicz

W Rybniku znów grasuje osoba chcąca zrobić krzywdę czworonożnym zwierzakom. Przychodnia weterynaryjna opublikowała zdjęcia kiełbasy naszpikowanej trutką i wkrętami. Weterynarze sprawdzają, czy szkodliwej substancji nie zjadł przypadkiem pies.

Reklama

O sprawie informuje Przychodnia Weterynaryjna Szwarc & Sobik.

- Przed chwilą zgłosił się do nas właściciel psa, który na swojej posesji znalazł kiełbasę z trutką i wkrętami! Pies jest w trakcie diagnostyki, aby wykluczyć spożycie trutki. Sytuacja miała miejsce na terenie Rybnika. Prosimy, aby mieć oczy szeroko otwarte! - czytamy.

Jak dowiadujemy się od przychodni, kiełbasę znaleziono w Niedobczycach przy ul. Górnośląskiej.

Wiadomo, że w produkcie znajdowała się trutka bromadiolon - rodentycyd drugiej generacji.

- Spożycie trutki przez psa wymaga natychmiastowego wprowadzenia leczenia na okres ok. 3-4 tygodni i kontrolne badania krwi – dowiadujemy się.

Pilnujcie swoich zwierzaków podczas spacerów. Zwracajcie uwagę na to, czym są zainteresowane.

Przypomnijmy, że to nie jedyne takie zdarzenie w Rybniku. Na początku lutego pisaliśmy o kiełbasie, w którą ktoś wbił szpilki.

Oceń publikację: + 1 + 37 - 1 - 15

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (13):
 • ~Sebastian Ryszka 2020-03-12 21:10:40

  Posiadam Psa ,i jestem kompetentną osobą by takiego posiadać .Mój pies posila się w domu z miski ,i nie zje niczego co nie pachnie mną .Druga sprawa Mam dziecko ,i obserwuję czy przypadkiem nie zje czegoś co nie zdrowe .Puenta ,ale tylko o średnim IQ ją odczytają .
  Wskazówka dla mało ogarniętych "Masz psa ,to rób tak ja rodzic z dzieckiem obserwuj co zżera z podłogi .Czy rodzic pozwolił by zżerać dziecku czekoladki na huśtawce .

 • ~Sebastian Ryszka 2020-03-12 21:20:31

  Ja nauczyłem swoje dziecko ,by nie zjadało odchodów psich .
  Ty naucz pasa by jadło tylko w domu
  Mając psa ,to ty jesteś odpowiedzialny za jego wychowanie.
  Kiełbaski z gwoździami ,trucizną ,czy petardami .Oczywistym jest ,że to karygodne ,i powinno zostać ukarane .Ale istnieje taki sam obowiązek do obserwacji dzieci ,jak i obserwacji Naszych pupili

  20 78
 • ~Sebastian Ryszka 2020-03-12 21:47:39

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

  9 42
 • ~exx 2020-03-12 22:17:57

  Uwalic nogi albo łapy. Ale dać wybór.
  Po co takie coś się urodziło?

  46 11
 • ~Chantal Hutchens 2020-03-13 00:25:35

  To nie jest pułapka na zwierzęta. To jest Apel Obywatela Rybnika, który ma dosyć tego prymitywnego srania na trawnikach, chodnikach ... i gdzie popadnie. Dosyć włażenia w psie gówno na każdym kroku. I chce żeby jego dzieci w parku mogły biegać i cieszyć się życiem po terenach zielonych bez śmierdzących placków na kurtce. Pułapka na zwierzęta byłaby zrobiona inaczej - każdy głupek to wie. Ta pułapka jest tak cyrkowo zrobiona, że żadne zwierze jej nie ruszy - ale ten wizerunek poruszy media.Przekaz jest następujący:
  Sprzątajcie po psach - ostatnie ostrzeżenie!

  58 44
 • ~Michael Alexander 2020-03-13 07:12:07

  Sebastian Ryszka Współczuję rodzinie.

  28 6
 • ~Jacek Kamiński 2020-03-13 08:27:15

  Do Sebastian Ryszka;
  Może warto zacząć nieco szerzej myśleć, a nie tylko o sobie, swojej rodzinie, swoim psie. Otóż jest sporo psów i innych zwierząt, które są bezpańskie (historycznie udomowienie to ułamek procenta w czasie istnienia zwierząt). Kto będzie je bronił przed takim zwyrodnialcem?

  24 4
 • ~Anna Ryż 2020-03-13 08:34:10

  Dla mnie przekaz jest jasny, czyli ~Chantal Hutchens ma rację. Pytam się gdzie jest ta Straż Miejska, dlaczego nie wprowadzi się nakazu posiadania torebek na odchody? Takich metod nie pochwalam, ale nasze władze Miasta powinny się nad problemem pochylić. Sama mam psa i jak spaceruję obok Osiedla jednego z dzielnic, to robi mi się niedobrze ale dla mojego pieska czasami robię wyjątek i tam idę, bo dużo psich zapachów i lubi tam chodzić (2 lata temu ustawiono kosze na psie dochody ale trudno do nich dojść bo wokół kosza pełno kup).

  26 6
 • ~#19# 2020-03-13 09:37:17

  Znowu ktoś nie posprzątał po swoim psie!

  9 2
 • ~neo_mavius 2020-03-13 09:39:19

  obstawiam że to jakiś nawiedzony emerytowany były ormowiec i donosiciel który w swoim chorym mniemaniu jest odpowiedzialny za porządek na terenie rybnika

  16 10
 • ~Chantal Hutchens 2020-03-13 09:55:10

  ~Anna Ryż Sprawa sprzątanie po psach to jest tylko i wyłącznie poziom kultury osobistej rybniczan. A jaki jest - każdy widzi. Żadna straż miejska ani inna policyjna służba, żadną formą nacisku nie nauczy ludzi kultury. To musi wyjść "z serca." Tak samo ten desperat "od pułapki". Jego metoda nic nie da - ludzie to ignoranci - padnie im jeden pies to kupią drugiego. Mamy teraz społeczeństwo nastawione na "JA" - cała reszta się nie liczy.

  18 2
 • ~Wasz Stary 2020-03-13 14:45:50

  @Chantal Hutchens w pełni popieram i myślę, że następnym równie rozsądnym krokiem powinno być dodawanie wyraźnie widocznych trutek do rozdawanego potrzebującym jedzenia - w ramach rozpaczliwego apelu przeciw walającym się dokoła butelkom, puszkom, plastikowym workom, papierosom, papierkom i prezerwatywom.

  Dosyć potykania się o śmieci na każdym kroku. Chcę, żeby moje dzieci mogły biegać i cieszyć się życiem na terenach zielonych bez ryzyka pocięcia się na potłuczonym szkle. Akcja na pewno poruszyłaby media, a przekaz byłby jasny: sprzątaj po sobie - ostatnie ostrzeżenie!

  Wierzę, że podzielasz tę opinię, zwłaszcza że śmieci rozrzucane przez pozbawionych kultury osobistej rybniczan to problem jeszcze poważniejszy od kup, które bądź co bądź gleba wchłonie bez szkody dla środowiska w ciągu paru dni.

  8 1
 • ~DobryK 2020-03-13 23:51:50

  @Chantal Hutchens
  Jak przeszkadza komuś sranie po trawnikach to wystarczy podejść do właściciela takiego czworonoga puścić mu kulturalną wiązankę i pogrozić strażą miejską i sprawa załatwiona.

  4 3

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy będziesz głosował 10 maja w wyborach prezydenckich?
Oddanych głosów: 693