zamknij

Koronawirus w Rybniku. Informacje

Kiedy ściągniemy maseczki? Wkrótce decyzja

2020-05-20, Autor: bf, źródło: PAP

Koniec z noszeniem maseczek na otwartej przestrzeni? Minister zdrowia w Radiu Plus oznajmił, że decyzja zostanie podjęta w połowie przyszłego tygodnia.

Reklama

Kiedyś byłoby to nie do pomyślenia, dzisiaj to stały element naszej garderoby. Maseczki ochronne są z nami już od tygodni, można je nabyć w praktycznie każdym sklepie. Być może już za niedługo będziemy mogli zostawić je w domu.

- W przyszłym tygodniu jeszcze będziemy musieli zakrywać usta i nos w otwartej przestrzeni, a decyzję o ewentualnym zniesieniu tego obowiązku podejmiemy najwcześniej w połowie przyszłego tygodnia - powiedział Radiu Plus minister zdrowia - Łukasz Szumowski.

Szef resortu zdrowia podkreślił też że wygaszenie epidemii nie oznacza spadku nowych zachorowań poniżej stu.

- Mamy to wypłaszczenie, tendencję spadkową, ale też tą dużą komponentą jest ognisko w kopalniach - przypomniał.

Z drugiej strony Łukasz Szumowski ma nadzieję, że sytuacja w naszym województwie wkrótce zostanie opanowana. Przeprowadzono bowiem 30 tys. badań wśród górników, przebadano także 5 tys. rodzin górników, u których wykryto chorobę.

- One z dużym prawdopodobieństwem również są dodatnie. W ciągu dwóch, trzech dni będziemy jeszcze mieli wyższe liczby dodatnich wyników z tego ogniska, a potem te liczby powinny spaść – dodał minister zdrowia.

Oceń publikację: + 1 + 53 - 1 - 9

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (6):
 • ~etet 2020-05-20 15:42:39

  Połowa ludzi nawet ich nie założyła. Bo na brodzie się nie liczy.

  Czy te maseczki są naprawdę takim problemem? W chinach oficjalnie zdjęli nakaz a jednak ludzie wolą nosić. Ale my musimy być jak zwykle mądrzejsi.

  78 36
 • ~sirmarioxxx 2020-05-20 18:22:28

  Bo polski Naród Zawsze robi na odwrót, jakby nikomu nie kazano nosić "mody maseczkowej", ale powiedziano, że uratuje to życie, to każdy by ją nosił. Lecz jeśli jest nakaz zakrywania ust i nosa, pod groźbą kary finansowej, to przeciętny polak się buntuje i ich nie nosi albo nosi jak mu się podoba... Polaków nie zmienisz... ;P

  34 9
 • ~marys76 2020-05-20 19:10:56

  Teraz wielkie halo i buntowanie się NIE NOSZE MASECZKI BO JESTEM CWANIAKIEM. Te same osoby chętnie pocinały w maseczkach i namawiały do ich używania przed pandemią gdy istniało (i nadal istniej !) zagrożenie smogowe.

  16 13
 • ~marcin_o 2020-05-20 22:01:21

  Przecież mówił, że będziemy nosić maseczki póki nie wymyślą szczepionki i wszyscy się zaszczepimy. To co jest już ta szczepionka, że mówi o końcu noszenia maseczek? No ale pierwiej mówił, że noszenie maseczek nie ma sensu ;)

  34 4
 • ~Franek7 2020-05-20 22:16:53

  Jak Szumowski i jego kumple zarobią jeszcze po kilka milionów to pozwolą nie nosić. Takiego złodziejstwa i rozkradania państwa jak przez polityków PiS jeszcze w historii PL nie było.

  Ja od początku nie noszę i żyję...

  33 21
 • ~Franek7 2020-05-21 00:02:38

  CO TO ZA PANDEMIA ŻE W KWIETNIU UMARŁO O 3079 MNIEJ LUDZI NIŻ W KWIETNIU UBIEGŁEGO ROKU ?

  To wszystko lipa...

  31 8

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Najczęściej czytane

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy Rybnik potrzebuje parku kulturowego?
Oddanych głosów: 588