zamknij

Wiadomości

Kąpielisko w Kamieniu: po ile będą bilety?

2019-06-13, Autor: bf

Raz jeszcze wracamy do kąpieliska w Kamieniu, które lada chwila zostanie otwarte. Rybnicki magistrat podał cenę biletów za wstęp na obiekt. Ile zapłacimy?

Reklama

To już wiecie, wczoraj pisaliśmy o tym, że nowe kąpielisko w Kamieniu zostanie otwarte 20 czerwca, czyli w Boże Ciało >>Kąpielisko w Kamieniu otworzą w Boże Ciało!<<

Dzisiaj rybnicki magistrat podaje, ile będą kosztowały bilety na kąpielisko. - Jeżeli chodzi o wejście na obiekt, to opłata (6 zł bilet normalny, 3 zł bilet ulgowy) będzie obowiązywała tylko osoby, korzystające z kąpieliska. W celu weryfikacji będzie im wydawana specjalna opaska. Bezpłatnie na kąpielisko będą mogły wejść dzieci do lat 4. Tego rodzaju rozwiązanie zostało wypracowane we współpracy ze społecznością lokalną oraz radą dzielnicy testowo na okres jednego miesiąca – mówi Agnieszka Skupień, rzecznik rybnickiego magistratu.

---

Prezydent Piotr Kuczera zaznacza, że ośrodek w Kamieniu wraca na rekreacyjną mapę Rybnika. - Atrakcją w tym miejscu jest pluskadełko w tym roku wzbogaciliśmy też obiekt o place zabaw, podreperowana została nawierzchnia jednego z boisk, są trasy spacerowe, istnieje pumptrack, siłownia pod chmurką, jest sporo zieleni. A staw kąpielowy wraz z zagospodarowaniem terenu będzie idealnym dopełnieniem tej oferty – mówi.

Wpadniecie 20 czerwca do Kamienia?

Zobacz galerię

Oceń publikację: + 1 + 101 - 1 - 24

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (19):
 • ~Arteks 2019-06-13 17:52:12

  Ceny akceptowalne chyba dla każdego. Ale pojawia się pytanie, czemu miasto nie zarabia na zmotoryzowanych? Parking przy każdej atrakcji turystycznej powinien być płatny - tak jak w całym biznesie turystycznym. Co za problem w dzisiejszych czasach postawić parkomat i szlaban tak jak na parkingach w centrum. Nawet nie trzeba zatrudniać pracownika. Wydatki na utrzymanie różnych miejskich atrakcji mogłyby się dzięki temu równoważyć. Opłaty parkingowe mogłyby też zniechęcać tych którzy nie muszą aby nie przyjeżdżali autami i zostawili miejsce dla tych którzy są z daleka czy z małymi dziećmi.

 • ~Marcin Dębosz 2019-06-13 18:06:08

  Arteks- zmotoryzowani to najbardziej dojona grupa w Polsce. Skończ waść i wstydu oszczędź. Spójrz na ceny autostrad i wszystkie podatki w benzynie+ absurdalne ceny Oc. O parkingach nie wspomnę.
  Wyjściowo kamień miał być bezpłatny tak jak pniowiec,a wyszło jak zwykle. Teraz pluskadełko będzie pękać w szwach.

 • ~Arteks 2019-06-13 18:30:44

  @Marcin - ciężko się z tym zgodzić bo podatki płacą wszyscy kupując wszystko. Paliwo nie jest innym towarem od masła czy koszuli. Ceny autostrad za wysokie? Sorry ale Pendolino czy latanie PLL LOT też nie jest tanie. Luksus kosztuje, a koszty utrzymania są wysokie. Jeśli dla kogoś jest za drogo - może jechać bezpłatnymi krajówkami. Tak przy okazji wiesz, że powiaty grodzkie takie jak Rybnik utrzymują drogi ze swojego budżetu na który składają się wszyscy, także ci którzy nie mają aut? Gdyby rzeczywiście to "dojenie" kierowców byłoby takie dotkliwe, to nie mielibyśmy tak wysokiego nasycenia autami na 1000 mieszkańców. Z ilością 672 pojazdów mamy więcej aut niż Hiszpanie, Niemcy czy Austriacy - mieszkańcy krajów bogatszych niż u nas. Skoro na kierowcach zarabiają koncerny paliwowe, Rosjanie, Arabowie, koncerny motoryzacyjne, mechanicy i myjnie - tak samo powinno zarabiać miasto. W interesie miasta jest aby do tak fajnych i zielonych miejsc jak Kamień czy Zalew Rybnicki jak najmniej wypoczywających przyjeżdżało autami.

 • ~tf2 2019-06-13 18:35:03

  Marcin. Pluskadełko oraz najlepsza atrakcja w mieście (jedna z niewielu) dla dzieci - basen pod Bazyliką.

  Z Arteksem nie ma co się kłócić, to samochodofob.

  61 9
 • ~Arteks 2019-06-13 18:40:43

  @tf2 - ze mną nie trzeba się kłócić, można dyskutować. Czy wspieranie inicjatyw zwiększających wpływy do budżetu miasta/państwa to coś złego czy wręcz szczytnego? Jak ktoś kto się interesuje transportem, może być zarazem samochodofobem?

  12 71
 • ~Abisall 2019-06-13 18:41:59

  No niestety nie wybiorę się - koszta zdecydowanie za duże. Teoretyczny rodzic z dzieckiem czyli samo wejście 9zł do tego koszt dojazdu dla kogoś kto zna specyfikę drogi do Kamienia i chce być "pronowoczesny" czyli bilety autobusowe tam a nazot kolejne 9 zł daje koszt 18zł za możliwość popławenia się w stawie gdzie prócz wody nie ma żadnych atrakcji.

  46 33
 • ~Marcin Dębosz 2019-06-13 18:46:46

  Kolego Arteks zazwyczaj nie ulegam stereotypom i odpowiem Ci jak każdemu innemu, mimo,że jesteś na Rybnik.com wrogiem numer 1.
  Otóż w paliwie masz akcyzę 33 %, podatek VAT 19 i opłatę paliwową 3 %.
  We wspomnianej przez Ciebie maśle jest podatek 5% VAT.
  Zastanów się czasem i zapoznaj z tematem, zamiast opowiadać pierdoły i odsuwać od siebie ludzi. Pozdrawiam

  71 6
 • ~niwa 2019-06-13 18:48:26

  A co z kleszczami?

  28 4
 • ~Arteks 2019-06-13 19:12:08

  @Marcin - to jestem kolegą czy wrogiem? ;) Mi nigdy nie zależało na żadnym poklasku. Bardziej zależy mi na propagowaniu dobrych idei które rozsądni ludzie rozumieją, a ci którzy się z nimi nie zgadzają - często poza atakiem nie potrafią wykazać się ani kulturą wypowiedzi, ani jakimiś merytorycznymi argumentami. Tak jak już napisałem, państwo zarabia na wszystkim, a na większość artykułów jakie kupujemy VAT wynosi 23%. Paliwo dodatkowo jest obciążone akcyzą. Dziwi cię to? Bo mnie wcale. Te środki i tak nie pokrywają potrzeb co widać po wielu dziurawych drogach. Mało tego, wielu kierowców nawet nie zdaje sobie sprawę, że to nie oni, ale samorządy z podatków wszystkich mieszkańców utrzymują drogi (oświetlenie, remonty, odśnieżanie, malowanie, oznakowanie itd). Właściwie te wpływy jakie miasto ma z kierowców to nie zarobek bo auta są dla miasta czymś deficytowym. Ale ten deficyt można by zmniejszyć wprowadzając opłaty na takich parkingach jak ten w Kamieniu.

  9 53
 • ~Anna Ryż 2019-06-13 19:14:16

  Po ile - za chwile dziennikarskie dyletanctwo

  10 3
 • ~Piotr Czaja 2019-06-13 22:30:52

  arteks ile podatku placisz za swoj pedalowiec-masz chociaz ubezpieczenie - bo jak bedzie wypadek z twojej winy to dostane takie odszkodowanie jak od losia-ty tez korzystasz z oswietlonych drog rowerowych piesi z owietlonych chodnikow i nie placa od przejdzonych metrow

  25 5
 • ~leokadia 2019-06-13 22:40:02

  rowerzyśći powinni ubezpieczać rowery i robić przeglądy w stacji diagnostycznej no i parkomat pod każdym stojakiem

  26 7
 • ~PogromcaSzkodnikow 2019-06-14 07:59:42

  Anisall

  500+ masz za malo? To sie wez do roboty i zapracuj na utrzymanie swojego dziecka bo ja mam dosc utrzymywania twojego bachora.

  7 15
 • ~Marcin Rost 2019-06-14 08:12:49

  Artuś ,tak na wstępie chciałem Ci przypomnieć że lubisz porównywać Rybnik z miastami i krajami na zachodzie, to teraz coś Ci powiem ,na przykład w Niemczech przy ośrodkach sportowo-rekreacyjnych parkingi są za darmo, a i wstępy na obiekty sportowo-rekreacyjnych są tańsze w porównaniu do zarobków .

  20 1
 • ~Jacek Dziebor 2019-06-14 09:02:44

  Bardzo ładny obiekt zostanie czynnie przywrócony mieszkańcom to niewątpliwie sukces / jednak są i pewne mankamenty:
  - BEZPIECZNY DOJAZD ROWEREM z centrum Rybnika: niestety zapomniano o tym, że młodzież raczej porusza się rowerem a do Kamienia prowadzi droga bez pobocza i bez ścieżki rowerowej (gdzie wzdłuż ul. Mikołowskiej i Robotniczej istnieją idealne warunki do ich wykonania)
  - KORTY TENISOWE: Rybnik stał się tenisową pustynią na skale całego kraju / nie ma żadnych publicznych kortów tenisowych w związku z tym sport ten uprawiany jest w zasadzie bez udziału młodych adeptów (tylko Ci co mogą dojechać do jedynego obiektu przy elektrowni) a te w ośrodku w Kamieniu stoją zrujnowane

  7 3
 • ~Abisall 2019-06-14 09:34:10

  ~PogromcaSzkodnikow
  Boroku, nie korzystam z 500+.
  Wiem że w zwyczaju takich jak ty, prócz obrażania ludzi po forach, jest bezmyślne szastanie pieniędzmi ale rozsądny człowiek kalkuluje wydatki.

  6 2
 • ~Enoch Root 2019-06-14 10:33:32

  ~Jacek Dziebor
  Do Kamienia jest bardzo fajna trasa rowerowa przez Wielopole (ul. Strąkowska) albo trochę bardziej wyboista lasami.

  5 2
 • ~Arkadiusz Mokrzycki 2019-06-14 13:04:23

  Ludzie dajcie sobie spokój z dyskusjami z arteksem. Jak nikt nie będzie reagował to troll zniknie. Gość ma kompleksy i obsesję na temat zmotoryzowanych.
  Może po 30 podejściu do testów WORD przestał przyjmować jego wnioski o ponowny egzamin teoretyczny na prawo jazdy a od dziecka marzył by posiadać 30 letniego golfa zespawanego z taczki, ławki parkowej i kawałków skorodowanej blachy zaszpachlowanej parówkami Takiego samego jakiego miał jego wuj Jóźwa Wozignój ze wsi Zapyzialce zanim mu go komornik zajął za niezapłacony mandat za złe parkowanie.

  I wyobraźcie sobie że w te upadły musicie pracować z takimi pedałującymi śmierdzipachami. Może on to lubi stąd fascynuje go komunikacja miejska i smród w niej panujący.

  10 2
 • ~Anna Ryż 2019-06-14 14:08:35

  Co do płatnego parkingu tutaj Panie Arteksie się mylisz, chociaż w większości Twoje komentarze są merytoryczne z którymi się zgadzam. Ale, czy spotkałeś płatny parking przy stacji narciarskiej w Austrii, Włoszech czy gdziekolwiek? Bo ja nie. Parkingi są utrzymywane prawdopodobnie z części dochodów z biletów wstępu. Nawet na Czantorii kilka lat temu zrezygnowali z opłat. czy Ustroń to taka bogata gmina. Co do zachęcania nie korzystania z samochodów, tutaj znowu nie masz racji (chociaż nie mam nic przeciwko temu aby Ci, którzy mogą jeździć rowerami tam na nich przyjeżdżali). Co z rodzinami z małym dzieckiem, osobami niepełnosprawnymi jub starszymi? Karać ich opłatą parkingową za to, że chcą skorzystać z obiektu?

  12 1

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Z odmrożenia jakich usług cieszysz się najbardziej?


Oddanych głosów: 1039