Kacper Woryna ze Srebrnym Kaskiem!

2015-08-30, Autor:
Kacper Woryna okazał się najlepszy w tegorocznej edycji turnieju o Srebrny Kask (rywalizują zawodnicy młodzieżowi do 21. roku życia).

Kacper WorynaMaksym Drabik to główni aktorzy dzisiejszego finału turnieju o Srebrny Kask, który odbył się w Pile. Po 20. biegach obaj zawodnicy mieli na swoim koncie po 13 punktów i o zwycięstwie w całych zawodach decydował wyścig dodatkowy. W nim o sporym pechu może mówić Drabik, któremu na prowadzeniu zdefektował motocykl. Sytuację tę wykorzystał Woryna i to młody rybniczanin mógł cieszyć się ze zdobycia Srebrnego Kasku.

Wcześniej obaj zawodnicy spotkali się w 18. biegu. Zwyciężył Woryna przed Drabikiem, który dopiero na ostatnim okrążeniu wyszedł na drugą pozycję, wyprzedzając Adriana Gałę.

Warto dodać, że Woryna jest drugim żużlowcem ROW-u, który wywalczył Srebrny Kask. Wcześniej, w 1972 roku, trofeum to zdobył Andrzej Tkocz.

Wyniki:
1. Kacper Woryna (ŻKS ROW Rybnik) - 13+3 (3,3,2,2,3)
2. Maksym Drabik (Betard Sparta Wrocław) - 13+d (3,3,3,2,2)
3. Adrian Cyfer (MONEYmakesMONEY.pl Stal Gorzów) - 12 (2,2,2,3,3)
4. Hubert Łęgowik (MRGARDEN GKM Grudziądz) - 11 (3,1,2,3,2)
5. Oskar Fajfer (KS Toruń) - 10 (3,2,3,1,1)
6. Dominik Kossakowski (Wybrzeże Gdańsk) - 10 (2,2,1,2,3)
7. Bartosz Smektała (Fogo Unia Leszno) - 9 (2,0,3,3,1)
8. Artur Czaja (PGE Stal Rzeszów) - 9 (2,1,1,3,2)
9. Ernest Koza (Unia Tarnów) - 8 (0,2,3,0,3)
10. Oskar Bober (Motor Lublin) - 7 (0,3,1,1,2)
11. Adrian Gała (Betard Sparta Wrocław) - 6 (1,3,1,0,1)
12. Marcin Nowak (MRGARDEN GKM Grudziądz) - 4 (1,1,2,0,d)
13. Mateusz Borowicz (MDM Komputery Dreier ŻKS Ostrovia) - 2 (0,0,d,2,-)
14. Arkadiusz Pawlak (Polonia Piła) - 2 (1,0,0,1,0)
15. Patryk Rolnicki (Unia Tarnów) - 2 (0,1,0,t,1)
16. Alex Zgardziński (SPAR Falubaz Zielona Góra) - 1 (1,0,d,0,-)
17. Krystian Pieszczek (SPAR Falubaz Zielona Góra) - 1 (1,u)
18. Arkadiusz Madej (Unia Tarnów) - 0 (0)