zamknij

Wiadomości

Jutro koncert Linkin Park. Kierowcy – bądźcie gotowi na utrudnienia

2015-08-24, Autor: bf, źródło: UM Rybnik
Rybnicki magistrat informuje, że w związku z odbywającym się 25 sierpnia koncertem Linkin Park, tego dnia po godzinie 17:00, decyzją odpowiednich służb, planowane jest zamknięcie fragmentów ulic w okolicy stadionu miejskiego.

Reklama

Zamknięte zostaną:
- ul. Gliwicka (DK 78) – na odcinku od ronda Gliwickiego do ronda Europejskiego,
- ul. Obwiednia Północna – na odcinku od ronda Europejskiego do ronda Larissa.

Ponadto od godziny 12:00 planowane jest zamknięcie ulicy Żużlowej (na odcinku od skrzyżowania z ulicą Poniatowskiego do skrzyżowania z ulicą Gliwicką).

Ponadto od godziny 12:00 planowane jest zamknięcie ulicy Żużlowej (na odcinku od skrzyżowania z ulicą Poniatowskiego do skrzyżowania z ulicą Gliwicką).

Wprowadzone zostaną objazdy:

Objazd do 78 Chałupki, Wodzisław Śl:
- ulicą Gliwicką (DK 78) przez rondo Europejskie, ulicą Obwiednia Północna, przez r. Wawok, ulicą Rudzką (DW 920) do ulicy Kotucza (DK 78, DW 935),
 
Objazd do 78 Gliwice: 
- ulicą Kotucza (DK 78, DW 935), ulicą Rudzką (DW 920), przez r. Wawok, ulicą Obwiednia Północna przez rondo Europejskie do ulicy Gliwickiej (DK 78).

Objazd 935 Pszczyna, Żory: 
- ulicą Gliwicką (DK 78), ulicą Wielopolską przez rondo Larissa, ulicą Mikołowską (DW 925) przez r. Mikołowskie, ulicą Sybiraków (DW 935) do ulicy Żorskiej (DW 935).


Dodatkowo zostanie wprowadzony zalecany objazd Gliwice:
- ulicą Sybiraków (DW 935), ulicą Mikołowską (DW 925), ulicą Wielopolską przez rondo Larissa do ulicy Gliwickiej (DK 78).

Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 1

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (25):
 • ~siwy_rybnik 2015-08-24 10:56:55

  Mam pytanie, czy jutrzejszy koncert to impreza podwyższonego ryzyka, że trzeba zamykać ulice dla ruchu samochodów? Kilka razy ja bywałem na różnych imprezach masowych w Warszawie (większych niż te w Rybniku) i nigdy tam nie dochodziło do takich sytuacji. Samochody mogły normalnie się poruszać, tylko większe ilości policjantów dbały o porządek, aby piesi nie mylili jezdni z chodnikiem itp.

  35 0
 • ~Dintojra 2015-08-24 12:21:15

  Komuś chyba słońce za mocno przygrzało i trzyma do dziś ! ul. Rudzka zamknięta to z powodu koncertu zamknijmy jeszcze Gliwicką pomyślał... a niech mają za swoje, niech kombinują... debilizm wtórny ! W jakim celu zamyka się drogę jeśli koncert jest na stadionie ?
  Przecież tam nie będzie więcej widzów, nią na meczu żużlowym... a podczas meczu się dróg nie zamyka !

  21 0
 • ~siwy_rybnik 2015-08-24 12:34:07

  W każdym cywilizowanym mieście drogi w okolicach stadionu zamyka się na jakiś czas, gdy mamy do czynienia z imprezą masową wysokiego ryzyka. U nas w Polsce ma to miejsce najczęściej w przypadku niektórych meczy piłkarskich. Normalnie takich praktyk się nie stosuje, nieważne czy jest 10 tys. ludzi na stadionie czy 50 tys. A w Rybniku drogi zamyka się z prostego powodu: policji nie chce się pilnować ludzi, aby chodzili po chodnikach, a nie po jezdni, udająć się na koncert lub z niego wracając. Debilizmem jest to, że mieszkańcom Rybnika zamyka się drogę tylko po to, aby jakieś "patałachy" mogły sobie swobodnie chodzić po jezdni. Jeśli na mecz żużlowy przychodzi pełny stadion, to jakoś ludzie przed i po meczu potrafią się zachować, nie chodzą sobie środkiem drogi, tylko chodnikiem. Widocznie przybysze z zewnątrz nie znają tych podstawowych zasad poruszania się i należy im udostępnić swobodne poruszanie się pieszo po jezdni. Przez taki imbecylizm, najlepiej by było aby takich koncertów więcej nie robić. Nie powinni cierpieć tutaj niewinni mieszkańcy.

  18 0
 • ~Visenna 2015-08-24 13:12:04

  Do Dintojra
  ul.Rudzka jest zamknięta z powodu remontu - już jakiś czas. Na mapce została umieszczona pewnie informacyjnie.
  Z pozostałymi zapisami się zgadzam - trochę dziwne to zamykanie ulic.

  3 0
 • ~Arteks 2015-08-24 13:18:52

  @siwy_rybnik - odpowiedź na twój dylemat jest niezwykle prosta. Bo w innych miastach na imprezy i po imprezach ludzi w dużej mierze rozwozi komunikacja miejska... A w Rybniku rola ZTZ jest marginalna - nawet w sytuacji takiego przedsięwzięcia.

  11 0
 • ~siwy_rybnik 2015-08-24 13:27:02

  @Arteks - coś na rzeczy jest z komunikacją miejską, a dokładniej mówiąc - jej fatalne wykorzystanie w Rybniku. Na Ukrainie potrafią lepiej myśleć niż w Rybniku. Euro2012, mecz w Lwowie Portugalia-Dania, widzów ok. 30 tys. Po meczu w okolicach stadionu w kilku miejscach co 1 minutę podjeżdżał kolejny autobus, aby zabrać kibiców. Ludzie wchodzili (przejazd za darmo), autobus zapełniał się w minutę i odjeżdżał. Byłem bardzo zaskoczony jak miasto Lwów sprawnie ogarnęło 30 tys. ludzi. W pół godziny po meczu było puściutko pod stadionem. Nikomu nie przyszło do głowy, aby zamknąć ulice we Lwowie. Ja myślałem, że Rybnik przez te kilka lat koncertów w końcu dojrzał do tego, jak skutecznie poradzić się z dużą ilością osób, bez konieczności stosowania jakichkolwiek utrudnień w mieście. A z tego co widzę, to dalej "syf i malaria".

  8 0
 • ~GieKSa2 2015-08-24 13:40:22

  siwy....to na pewno nie przez "przybyszów z zewnątrz" władze zamykają wam ulice, a przede wszystkim to wasz rybnicki "imbecylizm" (tak to nazwałeś), bo to zawsze tubylcom wydaje się, że im wszystko wolno!!!!

  7 0
 • ~siwy_rybnik 2015-08-24 13:44:32

  @GieKSa2 - nieważne kto, ale miasto idzie na "łatwiznę". Zamiast ludziom z koncertu załatwić łatwy i szybki powrót z stadionu (np. poprzez postawienie wielu autobusów), to zamyka się ulice, aby mogli sobie swobodnie chodzić po ulicy, a nie tylko chodniku.

  9 0
 • ~ofca_lyny 2015-08-24 14:26:53

  Raz do roku zamkną drogę z powodu imprezy i już jest wielki ból.
  Ciekawe dlaczego ci znawcy, którzy wiedzą lepiej jak to rozwiązać nie pracują w drogówce, ani przy organizacji tego typu imprez? Wtedy by się mogły bardziej wykazać, niż tutaj jadowić.

  0 3
 • ~Demos e Totalis 2015-08-24 14:27:26

  Hm...po co tak przepotężna oprawa wokół tego jednorazowego wydarzenia? To niewielki koncert w niewielkim mieście powiatowym...Ot i cała filozofia. Szkoda tylko, że ceny biletów były (w mojej skromnej ocenie) nieproporcjonalne...biorąc pod uwagę wielkość obiektu, rangę zespołu, rangę wydarzenia. Za taką kwotę można zobaczyć np. 10 większych gwiazd na zacnym Rock Am Ring lub AC/DC na Narodowym etc. Hm...

  0 3
 • ~___ 2015-08-24 16:02:38

  ~Demos e Totalis, tak jak piszesz, firma Prestige organizuje duże imprezy w dużych miastach, a u nas, nawet nie organizuje, tylko sprzedaje powiatowemu prowincjonalnemu miastu, w którym wszyscy latają jak ćmy wokół lampy, by zorganizować imprezę, która ma być promocją miasta, z której nic konkretnego dla mieszkańców niestety nie wynika

  2 0
 • ~Arteks 2015-08-24 17:03:58

  @demos e totalis - jeśli uważasz że koncert jest niewielki to znaczy, że mylą się media ogólnopolskie które uważają go za jedno z ważniejszych tegorocznych wydarzeń koncertowych w Polsce. Jeśli faktycznie uważasz Rybnik za prowincjonalne powiatowe miasto to ono zawstydza w takim razie wszystkie większe od siebie miasta na Śląsku i nie tylko bo potrafi ściągnąć do siebie koncert amerykańskiej gwiazdy na który wybierają się ludzie z Ukrainy, Litwy, Niemiec, Czech, Słowacji, Austrii i całej Polski. Z drugiej strony potrafimy zorganizować najlepszą imprezę kabaretową w Polsce czy uchodzącą jako trzecią najważniejszą w Polsce imprezę związaną z muzyką artystyczną (OFPA). Więc to "powiatowe prowincjonalne miasto" pracuje tak naprawdę na prestiż całego województwa i musi mieć wyjątkowo dobre środowisko - bo w przeciwnym razie takich imprez nie udałoby się urządzić. Rybniczanie mogą być naprawdę dumni z tego, że nasze miasto wychodzi ponad szereg śląskiej nudy i miernoty. Potrafi być w jednym rzędzie miast które potrafią robić duże imprezy i co raz lepiej radzi sobie z imprezami okolicznymi. Hejterów zawsze bolą rybnickie sukcesy - pamiętam, że jak miał wystąpić Brian Adams to pisali, że Rybnik się skompromituje i całe miasto będzie stało, w przypadku Roda pisali, że Rybnik ściąga tylko dziadków, w przypadku Gunsów, że to niepełny skład Gunsów, w przypadku Linkin że "nic konkretnego dla mieszkańców niestety nie wynika", "wasz rybnicki imbecylizm" czy "przepotężna oprawa".

  12 0
 • ~drozdaxxx 2015-08-24 17:13:05

  Arteks, jeszcze Thirty Seconds To Mars bez perkusisty :)

  5 0
 • ~lordofthedrinks 2015-08-24 17:23:01

  Zapomnieliście dodać najważniejszego....Guns'n'Roses skończyli się na "Kill'em All" :)

  8 0
 • ~Gryjta 2015-08-24 19:42:36

  "Pierwotnie Linkin Park nosił nazwę Xero. Mniej więcej w czasie, gdy Chester Bennington odszedł od Grey Daze (obecnie Waterface) i dołączył do LP, odszedł ze składu Mark Wakefield (wokalista), nazwę zespołu chciano zmienić na Hybrid Theory. Idea tej nazwy polegała na zaznaczeniu tego, że Kalifornijczycy grają muzykę nietypową – hybrydę metalu, elektroniki, rapu, itd. Nazwa okazała się jednak zastrzeżona przez inny zespół, chciano uniknąć problemów prawnych, w związku z czym zrezygnowano z niej (choć nie do końca, biorąc pod uwagę, że tak nazwali pierwszy album). Następnie rozważano różne inne nazwy dla zespołu m.in.: 'Clear' (ich ulubiona), 'Probing Lagers', 'Platinum Lotus Foundation', 'Ten PM Stocker' (od ulicy Stocker Street, gdzie mieszkał Mike i gdzie członkowie zespołu mieli próby, jednak ściany mieszkania były bardzo cienkie i o godzinie 10 wieczorem sąsiedzi zaczynali protestować). W końcu zdecydowali się na Lincoln Park (wziętą od Parku Lincolna w Santa Monica, gdzie mieszkał Chester), ale i ta nazwa była już zajęta, przez zespół z Australii, który posiadał już nawet domenę internetową. Ostatecznie, aby nie zmieniać po raz kolejny całkowicie nazwy zespołu, muzycy zmienili ją nieznacznie na Linkin Park.".....i to ma być jakaś "'megagwiazda'"? a nie potrafili się nawet nazwać?

  0 8
 • ~columbo91 2015-08-24 22:09:57

  Skąd się biorą tacy ludzie? Ciekawe czy ktoś z krytykantów w ogóle jeździ samochodem po tych ulicach co będą zamknięte? Wątpię. Co za problem ominąć gliwicką czy rudzką? 2 minuty dłuższa droga. Sami eksperci tutaj są. W wielkich miastach nie zamyka się dróg? Zobaczcie sobie jakie drogi są zamykane w Warszawie w czasie dużych imprez na Stadionie Narodowym. Mały koncercik? Jeżeli przyjdzie 20 tysięcy ludzi, to będzie jeden z największych koncertów w Polsce.

  Kilka lat temu krytykowaliście, że nie ma u nas koncertów, potem że grają jedynie te same polskie gwiazdy gdzie wszędzie. Teraz macie najlepszych z najlepszych i dalej źle. Wszyscy nam zazdroszczą tych koncertów, łącznie z stolicą Śląska - Katowicami.

  10 0
 • ~___ 2015-08-24 22:29:09

  ~Arteks, jak duma o której wspominasz się przekłada na jakość codziennego życia w naszym mieście ? wolałbym aby miasto skupiło się na podniesieniu jakości codziennego życia mieszkańców, a nie angażowało miejskich sił i środków w organizację komercyjnych koncertów, niech się tym zajmują firmy, które z tego żyją

  0 1
 • ~Arteks 2015-08-24 23:22:35

  @____ - chyba jednak chodzi ci aby trochę dogryźć Rybnikowi bo innego celiu w twoim wpisie nie ma... To tak jakby pisać że zamiast finansować sport niech lepiej miasto finansuje pomoc społeczną i lepiej nie sadzić zieleni bo strasznie dużo wody zużywa się na podlewanie... Rybnik należy do grupy bogatych miast i tak jak każdy z nas czasami pozwala sobie na jakiś fajny urlop, prezenty, jakąś szczególną wycieczkę czy bilet na imprezę - tak samo miasto może sobie pozwolić raz w roku na coś szczególnego. A swoją drogą sam sobie odpowiedz czy inne miasta w naszym województwie poza Katowicami nie organizują tak dużych imprez bo... ich to przerasta organizacyjnie?; nie stać ich?; a może po prostu nie leżą w gestii zainteresowania organizatorów? Cieszę się że nowy prezydent nie tylko kontynuuje dobrą tradycję poprzedniego ale jeszcze w niekonwencjonalny sposób sam promuje imprezę. Co raz bardziej go lubię. :) Osobiście jestem z tego koncertu dumny (pod warunkiem że organizacja wypali), a w sobotę spotkałem na deptaku grupę Rosjan. Być może przyjechali do Rybnika właśnie na ten koncert? O ile często spotyka się tu Niemców, Czechów czy angielskojęzycznych to Rosjanie akurat są dość egzotycznymi turystami. Świetnie zarobi też gastronomia i hotele. :) Dla tych którzy trafili tu wcześniej - atrakcji nie brakuje. Jeśli nawet taka impreza nie daje bezpośrednich zysków miastu to są też tzw. zyski pośrednie i jest to rodzaj pomocy miasta naszemu biznesowi. A bannery promują Rybnik w całej PL.

  4 0
 • ~Arteks 2015-08-24 23:27:43

  @____ - wspomniałeś o podnoszeniu jakości życia. Ono cały czas się podnosi. Ostatnio miałem okazję przejechać się drogą rowerową na Mikołowskiej - jeszcze rok temu nawet o czymś takim w Rybniku nie marzyłem! Wiele osób narzekało na to że z dziećmi nie ma co tu robić - park tematyczny czy plac zabaw koło bazyliki są pełne całych rodzin, a Ruda ściąga ludzi z całego Śląska (akurat to może nie jest najlepszy przykład bo basen cierpi na nadfrekwencję). Powstało multum Orlików (ostatnio rozmawiałem z kolegą z Zabrza, nie chciał wierzyć że w Rybniku prawie każda szkoła ma już boisko ze sztuczną nawierzchnią, u nich to jest dopiero planowane). Mamy co raz więcej siłowni pod chmurką. Myślę że po trudnych latach 2006-2012 kiedy priorytetem była kanalizacja i drogi, nastał teraz dobry czas na inwestycje zmieniające Rybnik w co raz przyjaźniejsze miasto, a z tego co się gdzieniegdzie słyszy to pomysłów jest multum. Zresztą nawet te w ramach budżetu obywatelskiego są w większości przypadków niezłe.

  3 0
 • ~Dintojra 2015-08-25 01:10:59

  @Visenna przecież wiem, że Rudzka jest zamknięta z powodu remontu... niezbyt dokładnie przeczytałaś mojego posta :)
  Jak dla mnie "od biedy" można zamknąć ul. Gliwicką, ale nie w sytuacji gdy inna "dolotówka" też jest zamknięta z powodu remontu.
  @siwy rybnik - w cywilizowanych miastach i krajach stadionów nie buduje się w centrum :) ...byłem na VW Arena w Wolfsburgu na meczu, na którym było 27 tys luda i nikt nie wpadł na pomysł by zamykać główne drogi Wolfsburga... ba nawet polizeiów była garstka.

  2 0
 • ~GieKSa2 2015-08-25 07:31:33

  arteks: "Śniło mu się, że stał nad Nilem. I oto z Nilu wyszło siedem krów pięknych i tłustych, które zaczęły się paść wśród sitowia. Ale oto siedem innych krów wyszło z Nilu, brzydkich i chudych, które stanęły obok tamtych nad brzegiem Nilu. Te brzydkie i chude krowy pożarły siedem owych krów pięknych i tłustych. Faraon przebudził się...." Faraon wyciągnął właściwe wnioski.....

  1 0
 • ~superelektro 2015-08-25 08:16:29

  columbo91, rybniczanie dadzą sobie radę. W końcu znają swoje miasto. Ja, chociaż nie jestem rybniczaninem też dam sobie radę, Ale jeżeli masz trochę wyobraźni to wyobraź sobie sytuację że nie znasz miasta a masz do przewiezienia ładunek o wadze np. 40 ton który znajduje się na 24 kołowej naczepie trasą od Chałupek do Wielopola. I co ? Przyjedziesz takim kolosem na rondo Gliwickie a tam Ci powiedzą " sorry, nie możemy Pana puścić " proszę wybrać inną trasę dojazdu albo czekać do północy ? Co przyjezdnego może obchodzić że akurat w Rybniku odbywa się wydarzenie roku ( ? ). On chce w miarę szybko przez Rybnik przejechać i tylko tyle.

  Moim zdaniem tak jak większości piszących, jest to przerost formy nad treścią.

  1 0
 • ~ 2015-08-25 10:34:58

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

  1 0
 • ~ 2015-08-25 12:05:57

  widziałeś kiedyś na meczu żużlowym przeszło 20 000 widzów?

  1 0
 • ~Hajer Przodowy 2015-08-25 15:13:46

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

  0 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Na czym Miasto Rybnik powinno oszczędzać?

Oddanych głosów: 2517