Juniorzy z Rybnika medalistami mistrzostw Polski w szachach szybkich i błyskawicznych

2016-08-18, Autor:

W Koszalinie odbyły się mistrzostwa Polski juniorów w szachach szybkich i błyskawicznych. W imprezie bardzo dobrze spisali się zawodnicy MKSz Rybnik.

W szachach szybkich tytuł mistrza Polski zdobył w kategorii chłopców do lat 8 Jakub Seemann, natomiast tytuł wicemistrzyni Polski w kategorii dziewcząt do lat 16 zdobyła Wiktoria Cieślak. Pozostałe dobre wyniki osiągnęli Honorata Kucharska - 4 miejsce w grupie dziewcząt do lat 14, szóste miejsce wśród dziewcząt do lat 8 wywalczyła Pola Seemann, taki sam rezultat osiągnęła Gabriela Króliczek w grupie dziewcząt do lat 12. W grupie dziewcząt do lat 10 Helena Kucharska zajęła 8 miejsce.

Polski Związek Szachowy sporządził klasyfikację drużynową dla wszystkich grup wiekowych łącznie. Klasyfikacja polegała na przyznawaniu punktów za zdobyte miejsca (I miejsce = 10pkt, II miejsce = 9pkt itd.). MKSz Rybnik zajął doskonałe drugie miejsce w Polsce.

Po zakończeniu Mistrzostw Polski w Szachach Szybkich rybniccy szachiści przystąpili do rywalizacji w turnieju błyskawicznym, w którym w klasyfikacji drużynowej MKSz Rybnik zajął 3 miejsce. W sukcesie klubu udział mieli zdobywczyni złotego medalu Wiktoria Cieślak (dziewczęta do lat 16), brązowi medaliści Honorata Kucharska (dziewczęta do lat 14) i Jakub Seemann (chłopcy do lat 8), a także Zuzanna Gaszka (4. miejsce) i Pola Seemann (5. miejsce) w grupie dziewcząt do lat 8). Natomiast dziewiąte miejsca zajęli Helena Kucharska i Kamil Kozioł (odpowiednio w grupie dziewcząt do lat 10 i chłopców do lat 16).

Warto dodać, że partia szachów szybkich to partia, w której suma czasu do namysłu dla każdego gracza to 15 minut + 10 sekund za każde posunięcie, natomiast partia błyskawiczna to 3 minuty + 2 sekundy za każde posunięcie dla zawodnika.

Oceń publikację: + 1 + 1 - 1 - 0