Juniorzy TS Volley z brązowymi medalami mistrzostw Śląska

2014-02-19, Autor:
Juniorzy TS Volley Rybnik zdobyli III miejsce mistrzostw Śląska i awansowali do rozgrywek centralnych o mistrzostwo Polski.

W miniony weekend został rozegrany turniej finałowy Mistrzostw Śląska juniorów. W turnieju wzięły udział dwa zespoły Jastrzębskiego Wegla, Exact System Norwid Częstochowa i TS Volley Rybnik.

Turniej rozpoczął się bardzo dobrze dla TS Volley, po dwóch dniach dwa zwycięstwa dawały pierwsze miejsce w tabeli. Najpierw rybniccy siatkarze pokonali 3:1 Norwida Częstochowa i 3:2 Jastrzębski Węgiel I (w tym pojedynku kuriozalny był tie-break, w którym przy zagrywce Błażeja Podleśnego i dobrej grze w bloku i kontrze rybniczanie prowadzili już 10:0, ostatecznie wygrywając 15-2).

W trzecim dniu turnieju w walce o złoto TS Volley zmierzył się z Jastrzębskim Weglem II. Niestety kontuzja pleców wyeliminowała z gry Rafała Szymurę, najlepiej punktującego gracza do tej pory w turnieju. Dobrze grający jastrzębianie wygrali 3:0. Szkoda szansy zdobycia złotego medalu, ale zdrowie zawodnika było w tym wypadku ważniejsze.

TS Volley wywalczył awans do ćwierćfinału Mistrzostw Polski, który zostanie rozegrany w Jastrzębiu w przyszły weekend (28.02 - 2.03).

Wyniki:
TS Volley Rybnik - Exact Systems Norwid Częstochowa 3-1 (25-17, 25-23, 25-21, 27-25)
TS Volley Rybnik - Jastrzębski Węgiel I 3-2 (25-20, 25-23, 21-25, 18-25, 15-2)
TS Volley Rybnik - Jastrzębski Węgiel II 0-3 (21-25, 18-25, 17-25)