Juniorzy PGG ROW-u Rybnik nie pojadą w finale MIMP

2019-07-10, Autor:

Żaden z juniorów PGG ROW-u Rybnik nie zdołał awansować do finału Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Polski. Cała trójka: Robert Chmiel, Mateusz Tudzież i Przemysław Giera poległa w eliminacjach.

Zawody w Poznaniu pechowo zakończył Robert Chmiel. Rybniczanin zanotował defekt w swoim ostatnim biegu, w którym wraz z dwójką innych zawodników walczył o miano rezerwowego w wielkim finale. Stracił tym samym szansę na wyjazd do Tarnowa, gdzie 15 sierpnia odbędzie się finał MIMP.

Poznańskie eliminacje ostatecznie wygrał Michał Gruchalski (Włókniarz Częstochowa) przed Norbertem Krakowiakiem (Zielona Góra) i Damianem Pawliczakiem (Zielona Góra). Chmiel zakończył rywalizację na 6. miejscu z dorobkiem 11 punktów.

Eliminacje rozgrywane w Łodzi pechowo zakończył także Przemysław Giera. Nasz junior upadł bardzo groźnie już w pierwszym swoim wyścigu. Była to trzecia gonitwa dnia, w której doszło do niebezpiecznej sytuacji z udziałem Maksymiliana Bogdanowicza i właśnie Giery. Zawodnik Get Well Toruń został uznany winnym całego zajścia i został wykluczony z powtórki, z kolei młodzieżowiec PGG ROW-u Rybnik nie był zdolny do kontynuowania zawodów. Giera z podejrzeniem złamania żeber został przewieziony na badania, gdzie na szczęście okazało się, że jest tylko mocno poobijany. W Łodzi rywalizował także Mateusz Tudzież, ale i on radził sobie na miejscowym owalu średnio i z dorobkiem 4 punktów zakończył zawody na 14. miejscu.

Eliminacje na stadionie Orła wygrał Wiktor Trofimow. Na drugim miejscu uplasował się Jakub Miśkowiak, a na trzecim Mateusz Cierniak.

Finał Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Polski odbędzie się 15 sierpnia na torze w Tarnowie. Oprócz zwycięzców z Łodzi i Poznania w finale znajdują się już Bartosz Smektała, Maksym Drabik, Dominik Kubera, Wiktor Lampart, Rafał Karczmarz, Michał Gruchalski, Norbert Krakowiak oraz Damian Pawliczak. Drugim rezerwowym będzie Patryk Wojdyło.

Wyniki eliminacji w Łodzi:
1. Wiktor Trofimow jr (Speed Car Motor Lublin) - 15 (3,3,3,3,3)
2. Jakub Miśkowiak (forBET Włókniarz Częstochowa) - 14 (3,2,3,3,3)
3. Mateusz Cierniak (Unia Tarnów) - 11 (0,3,3,3,2)
4. Piotr Pióro (Orzeł Łódź) - 11 (2,3,1,3,2)
----------------------------------------------
5. Mateusz Tonder (Stelmet Falubaz Zielona Góra) - 10 (3,3,2,2,w)
6. Alan Szczotka (truly.work Stal Gorzów) - 8 (2,0,3,2,1)
7. Tomasz Orwat (ZOOleszcz Polonia Bydgoszcz) - 8 (3,1,w,2,2)
8. Damian Lotarski (MRGARDEN GKM Grudziądz) - 7 (1,0,2,1,3)
9. Nikodem Bartoch (Stelmet Falubaz Zielona Góra) - 7 (1,2,1,0,3)
10. Przemysław Liszka (Betard Sparta Wrocław) - 6 (1,2,2,0,1)
11. Maksymilian Bogdanowicz (Get Well Toruń) - 5 (w,w,1,2,2)
12. Jakub Osyczka (Stelmet Falubaz Zielona Góra) - 4 (0,2,1,1,0)
13. Kamil Pytlewski (truly.work Stal Gorzów) - 4 (0,1,2,0,1)
14. Mateusz Tudzież (PGG ROW Rybnik) - 4 (2,1,0,0,1)
15. Kacper Pludra (Fogo Unia Leszno) - 4 (2,1,0,1,w)
16. Eryk Borczuch (Orzeł Łódź) - 2 (1,0,0,1,d)
17. Przemysław Giera (PGG ROW Rybnik) - 0 (-,-,-,-,-)
18. Mateusz Błażykowski (Car Gwarant Start Gniezno) - 0 (t)

Wyniki eliminacji w Poznaniu:
1. Michał Gruchalski (forBET Włókniarz Częstochowa) - 15 (3,3,3,3,3)
2. Norbert Krakowiak (Stelmet Falubaz Zielona Góra) - 13 (3,3,3,1,3)
3. Damian Pawliczak (Stelmet Falubaz Zielona Góra) - 12 (2,2,3,3,2)
---------------------------------------------------
4. Patryk Wojdyło - 11 +1 (2,1,3,2,3) + 1. miejsce w biegu dodatkowym
5. Szymon Szlauderbach (Fogo Unia Leszno) - 11 (2,3,2,3,1) + 2. miejsce w biegu dodatkowym