Judo: złoto Agaty Perenc w Bukareszcie i brąz Julii Kowalczyk w Leibnitz

2017-06-06, Autor:

Bardzo udany weekend mają za sobą zawodniczki Polonii Rybnik, Agata Perenc i Julia Kowalczyk.

W sobotę podczas Continental Open w Bukareszcie (dawniej Puchar Świata) Agata Perenc (52 kg), prowadzona przez trenera kadry narodowej kobiet Mariana Tałaja, bez większycj problemów pokonała dwie pierwsze swoje rywalki. W półfinale rybniczanka pokonała Niemkę Nieke Nordmeyer, a finale Włoszkę Giulię Pierucci.

Dzięki zwycięstwu w Bukareszcie dżudoczka Polonii „dorzuciła” 100 punktów do rankingu światowego awansując w nim na 51. lokatę.

W Continental Open wystartowało 376 zawodników z 29 krajów. W kategorii wagowej do 52 kg, w której zwyciężyła Perenc, rywalizowało 17 zawodniczek.

Wyniki Agaty Perenc:
1 walka z BLACKIE Abbi (GBR): 11:0, czas walki 2 min 25 sek,
2 walka z IOANCA Roxana (ROU): 13:0, czas walki 2 min 44 sek,
półfinał z NORDMEYER Nieke (GER): 2:1, czas walki 4 min,
finał z PIERUCCI Giulia (ITA): 1:0, czas walki 4 min.

Dekoracja Agaty Perenc i Mazurek Dąbrowskiego (od 8:52:10):

Nie mniej emocji i radości dostarczyła rybnickiemu klubowi Julia Kowalczyk (57 kg), która w niedzielę w Pucharze Europy Juniorów w austriackim Leibnitz wywalczyła brązowy medal. W jej kategorii wagowej rywalizowało 48 zawodniczek, a w całej imprezie wystartowało 516 dżudoków z 28 krajów.

Zobacz najciekawsze akcje drugiego dnia turnieju w Leibnitz:

Po turnieju w Leibnitz Kowalczyk jest sklasyfikowana na 3. miejscu w rankingu światowym juniorek w swojej kategorii wagowej (57 kg). W kategorii wagowej do 57 kg zajmuje najwyższe z polskich zawodniczek - 38 miejsce w rankingu światowym seniorek. W rankingu seniorek Polskiego Związku Judo w kat. wag. do 57 kg plasuje się na 1. miejscu.