Judo: Polonia Rybnik drużynowym mistrzem Polski juniorek młodszych

2018-06-08, Autor:

Dżudocy Polonii Rybnik wrócili z Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Pile z trzema medalami i jednym siódmym miejscem.

Ostatecznie do Piły na Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży trener Ariel Kuśka pojechał z 7 zawodnikami. Byli to Natalia Kuczek-Feć (52 kg), Zuzanna Łogożna (57 kg), Wiktoria Szczepańska (+70 kg), Wojciech Pasieka (50 kg), Adrian Zając (66 kg), Patryk Rasiak (81 kg) i Tadeusz Wystub (+90 kg). Mimo kwalifikacji i możliwości występu do Piły nie pojechała Karolina Banet lecząca jeszcze uraz barku.

Pierwszego dnia zawodów dobrze spisała się Natalia Kuczek-Feć, która zajęła trzecie miejsce. Dżudoczka Polonii wygrała trzy walki i jedną przegrała. Zdobyty brąz był jej pierwszym medalem Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Pozostali zawodnicy z Rybnika, Adrian Zając, Patryk Rasiak i Tadeusz Wystub, przegrali swoje pierwsze pojedynki i odpadli z turnieju.

Drugiego dnia OOM walczyła liderka krajowego rankingu, Zuzanna Łogożna. Zawodniczka Polonii po czterech zwycięskich pojedynkach dopiero w finale uległa rywalce z Nowej Soli, plasując się ostatecznie na drugiej pozycji i zdobywając srebrny krążek. Dla niej również był to pierwszy w karierze medal OOM.

Siódme miejsce zajął Wojciech Pasieka, a już po pierwszym pojedynku z dalszej rywalizacji została wyeliminowana Wiktoria Szczepańska.

Warto dodać, że w klasyfikacji punktowej dziewcząt Polonia Rybnik zajęła czwarte miejsce.

Ostatniego dnia zawodów w Pile odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorek i Juniorów Młodszych. Wśród sześciu zgłoszonych drużyn kobiecych znalazła się również Polonia. Rybniczanki nie były zaliczane do faworytek, jednak fantastycznie zmotywowane, niesione euforią zdobyczy medalowych z dnia poprzedniego Kuczek-Feć i Łogożnej, przechodziły w kolejnych pojedynkach same siebie. Cichą bohaterką rybnickiej drużyny była Karolina Mika, która chociaż w meczach drużynowych wygrała tylko jeden pojedynek, to wygrała ten najważniejszy, dający awans do finału. W nim Polonia pokonała MKS Juvenię Wrocław 4:2. Tym samym rybnicki klub po raz pierwszy w historii zdobył złoty medal Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorek Młodszych.

Złota drużyna Polonii Rybnik: Aleksandra Polkowska - 44 kg, Karolina Mika - 48 kg, Natalia Kuczek-Feć - 52 kg, Zuzanna Łogożna - 57 kg, Aleksandra Sokołowska - 63 kg, Kinga Wolszczak - +63 kg, Wiktoria Szczepańska - +63 kg.

Drużynę przygotował i poprowadził do złotego medalu trener Ariel Kuśka.

Oceń publikację: + 1 + 72 - 1 - 11