Judo: Piotr Kuczera wygrywa w Pucharze Świata! J. Kowalczyk blisko podium

2018-02-04, Autor:

Wspaniałe wieść płyną z Sofii, stolicy Bułgarii. Piotr Kuczera, zawodnik Kejza Team Rybnik wygrał walkę finałową w Pucharze Świata. Z kolei w portugalskim Odivelas walczyły judoczki. Jak poszło naszym dziewczynom?

Piotr Kuczera (kat. 90 kg) nie miał sobie równych. Stoczył 5 walk, żadnej nie przegrał. W walce finałowej zmierzył się z Izraelczykiem Li Kochmanem, którego pokonał przez rzut ura-nage.

Z kolei Anna Borowska (Kejza Team Rybnik) i Julia Kowalczyk (Polonia Rybnik) startowały w Odivelas koło Lizbony w turnieju European Open. W wadze -57kg Anna Borowska poniosła porażkę z Yuka Watabe (Japonia), a w kategorii -48kg.

Blisko podium była Julia Kowalczyk (Polonia Rybnik). Pokonała Oanę Nicolaescu (Rumania) i po prawie 9 min Mariię Skorę (Ukraina). W półfinale przegrała po 5.10 min z Jaione Equisoain (Hiszpania) i w walce o brązowy medal z Yuką Watabe (Japonia).

Oceń publikację: + 1 + 55 - 1 - 9