Judo: Julia Kowalczyk z medalem w Berlinie

2017-08-01, Autor:

Puchar Europy Juniorów w Berlinie to ostatni sprawdzian reprezentacji Polski przed wrześniowymi mistrzostwami Europy juniorów w Mariborze. W imprezie bardzo dobrze spisała się Julia Kowalczyk.

W Pucharze Europy Juniorów w Berlinie wzięło udział 513 zawodników z 37 państw. Startująca w kat. wag. 57 kg Julia Kowalczyk rywalizowała w gronie 39 zawodniczek. Dżudoczka Polonia Rybnik spisała się znakomicie i zajęła trzecie miejsce.

Kowalczyk w Berlinie pokonała kolejno:
- w dogrywce Delbaen Evelien (BEL): 10:0, czas walki 4 min 38 sek.,
- w pierwszej minucie przez efektowny rzut Amey Inez (SUI): 100:0, czas walki 0 min 41 sek.,
- w dogrywce po morderczych 7 min. 28 sek. z Brazylijką Kamilą Silwą również przez rzut: 10:0.

W pojedynku o wejście do finału pechowo przegrała, jak się później okazało ze zwyciężczynią tej kategorii wagowej, Cysique Sarah Leonie (FRA): 0:10, czas walki 4 min 0 sek.

W decydującym o brązowym medalu starciu rybniczanka pokonała reprezentantkę Wielkiej Brytanii Lele Naire: 10:0, czas walki 4 min 0 sek.

Ostatecznie 19-osobowa reprezentacja Polski zdobyła 3 medale. Oprócz Kowalczyk również brązowe krążki zdobyli Kacper Szczurowski (AZS Gliwice) i Jakub Ozimek (AZS Warszawa). W zawodach wzięła udział także Zuzanna Komarek (57 kg) z Kejza Team Rybnik, która po dwóch wygranych i dwóch przegranych walkach została sklasyfikowana na 9. miejscu.

Brązowy medal zdobyty w Berlinie to już trzeci krążek wywalczony przez rybniczankę w bieżącym roku w Pucharach Europy Juniorek. Wcześniej stanęła na podium w austriackim Leibnitz i w Gdyni. Kolejny start Kowalczyk to wrześniowe mistrzostwa Europy juniorów w Mariborze.

Aktualnie zawodniczka Polonii przebywa na zgrupowaniu kadry narodowej w Izoli (SLO), następnie wyjedzie na 3-dniowy camp do Belgii. Ten wyjazd finansowany będzie z programu TEAM 100. Potem czeka już zgrupowanie w Zakopanem i przed samym startem zgrupowanie w Spale.

Oceń publikację: + 1 + 129 - 1 - 19