Ju jitsu: Bednarczyk obronił tytuł

2010-02-26, Autor:
We Wrocławiu odbyły się Mistrzostwa Polski seniorów i seniorek w ju jitsu. Jest to najważniejsza impreza w tej dyscyplinie sportu w kraju.

W zawodach udział wzięli zawodnicy Rybnickiego Klubu Ju Jitsu Sportowego: Bartłomiej Bednarczyk, Aleksandra Bobrzyk, Bartosz Przybylski, Sławomir Rygiel oraz Adrian Buś. Zawody okazały się dla rybniczan bardzo udane.

Bartłomiej Bednarczyk w kategorii do 69 kg zajął pierwsze miejsce i tym samym obronił tytuł Mistrza Polski w ju jitsu z 2009 roku. Bednarczyk bez problemów pokonał wszystkich swoich rywali w technikach kopnięć i uderzeń. Zdobywając kolejne Mistrzostwo Polski pokazał, że jest bezkonkurencyjny w naszym kraju w kategorii wagowej do 69 kg.

Drugą osobą, której udało się zdobyć medal, jest Aleksandra Bobrzyk. W kategorii wagowej +70 kg zawodniczka RKJJS zajęła trzecie miejsce.

Z występu pozostałych zawodników zadowolony jest trener Mariusz Wowra: – Ich walki były bardzo zacięte. Ulegali bardziej doświadczonym zawodnikom niewielką różnicą punktową – komentował Wowra. Sławomir Rygiel zajął czwarte miejsce w kategorii wagowej do 94 kg, a Adrian Buś ósme miejsce w kategorii wagowej do 85 kg. Największego pecha miał Bartosz Przybylski, który w pierwszej walce doznał kontuzji (złamanie nosa) i decyzją lekarza został wycofany z zawodów.

Oceń publikację: + 1 + 1 - 1 - 0