Ju jitsu: B. Bednarczyk piątym zawodnikiem na świecie

2011-11-04, Autor:
Bartłomiej Bednarczyk z Rybnickiego Klubu Ju Jitsu Sportowego zajął piąte miejsce w Mistrzostwach Świata w Ju-Jitsu Seniorów.

Wyniki sportowe jakie osiągnął zawodnik Rybnickiego Klubu Ju Jitsu Sportowego, Bartłomiej Bednarczyk (m.in. tytuły mistrza Polski w formule fighting-system w kat. 69 kg i Mistrza Śląska), zaowocowały powołaniem go do kadry Polski na Mistrzostwa Świata w Ju-Jitsu Seniorów, które w tym roku odbyły się w Calii w Kolumbii. Po emocjonujących walkach Bednarczyk zajął w nich wysokie piąte miejsce w kategorii wagowej do 69 kg. W imprezie wzięło udział około 300 zawodników z całego świata. Reprezentacja Polski zajęła drużynowo drugie miejsce. Lepsi okazali się tylko Francuzi.

Do sukcesów można zaliczyć również start rybnickich młodzieżowców w Pucharze Polski Młodzieży w Ju Jitsu, które odbyły się w Olkuszu. Zawodnicy RKJJS zdobyli następujące miejsca: Weronika Albrecht w kategori + 70 kg – 2. miejsce, Dawid Swaczyna w kategori do 69 kg – 3. miejsce, Oliwier Szczygieł w kategorii do 85 kg – 3. miejsce oraz Alan Suska w kategorii do 62 kg – 5. miejsce.

Oceń publikację: + 1 + 9 - 1 - 3