zamknij

Wiadomości

Jest pierwsza kobieta na liście kandydatów do senatu

2013-03-04, Autor: Wacław Wrana
Aż 11 komitetów wyborczych zgłosiło chęć wystawienia kandydata w wyborach uzupełniających do senatu. Dziś swój start ogłosiła dyrektorka Zespołu Szkół Technicznych - Grażyna Kohut.

Reklama

Czy wszystkie komitety zdążą zebrać wystarczającą ilość podpisów przekonamy się już 12 marca - wtedy mija czas rejestracji kandydatów.

Przypomnijmy, jak dotąd start w wyborach 21 kwietnia zadeklarowali:  Piotr Masłowski (kandydat niezależny), Paweł Polok (Ruch Autonomii Śląska), Józef Makosz (kandydat niezależny), Janusz Korwin-Mikke (Kongres Nowej Prawicy), Mirosław Duży (Platforma Obywatelska), Bolesław Piecha (Prawo i Sprawiedliwość) i Krzysztof Sajewicz (Sojusz Lewicy Demokratycznej). Wystawienie kandydata zapowiedziała też Demokracja Bezpośrednia.

Dziś akces w wyborach zgłosiła Grażyna Kohut, która będzie kandydatem Polskiego Stronnictwa Ludowego. Grażyna Kohut na co dzień jest dyrektorem rybnickiego Zespołu Szkół Technicznych.

> G. Kohut: Górnictwo ma przyszłość


Nazwiska swojego kandydata w czekających nas wyborach nie ujawnił jeszcze Komitet Wyborczy Wyborców Kochających Śląsk oraz Komitet Wyborczy Unia Polityki Realnej.

Oceń publikację: + 1 + 31 - 1 - 18

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (30):
 • ~ 2013-03-04 14:26:16

  wybór pozostaje pomiędzy dwoma kandydatami - Józef Makosz - twórca sukcesu miasta, Bolesław Piecha - któremu zawdzięczamy ze nie wożą nas do szpitala do Jastrzębia albo innego miasta. Tylko oni mają siłę przebicia, która coś zrobi w Warszawie.

  0 0
 • ~agnes_80 2013-03-04 14:46:55

  Wydaje mi się, że kandydatura Pani Kohut to strzał w dziesiątkę. Ludzie mają dość wyborów mniejszego zła, a tutaj mamy do czynienia z odważną kobietą - Ślązaczką - która łączy - a nie dzieli. Powodzenia Pani Grażyno!

  0 0
 • ~hub381 2013-03-04 14:58:20

  Również popieram mego poprzednika i widzę pewnych 2-ch kandydatów do senatu to :Józef Makosz,b.Prezydent M.Rybnik oraz B.Piechy.Są to ludzie co już coś dla miasta naszego zrobili,jedyną wądą p.Bolesława jest przynależność do PiS-u,ale zawsze p.Piecha ma swoje zdanie i je wykonuje ! Pozostali kandydaci to tzw."dorobkiewicze",na was jeszcze czas-najpierw pokarzcie co umiecie a potem na"AFISZ".
  Do"żłoba"każdy się pcha,zaś do roboty.... hooooohoo,ho....

  0 0
 • ~Maciej_Rbk 2013-03-04 15:23:03

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii. Redakcja

  0 0
 • ~ 2013-03-04 15:47:15

  JKM na 100%.

  0 0
 • ~Maciej_Rbk 2013-03-04 16:38:04

  Nie potrafię zrozumieć dlaczego mój wcześniejszy wpis został usunięty.
  Król Hipokryzji to tytuł artykułu nt. Bolesława Piechy zamieszczony na stronach Super Express'u.
  To, że dokonywał aborcji w liczbie około tysiąca podaje Wikipedia w jego biografii. Zresztą sam się do tego przyznał.
  Jeśli ktoś dokonuje aborcji, później mówi o tym z dumą pod szyldem katolickiej partii PiS, która jest przeciwko aborcji to jest dla mnie hipokrytą. Poza tym ciekaw jestem czy w okresie dokonywania tych aborcji pan Piecha był praktykującym katolikiem. Połączyłem po prostu tytuł z innym tytułem, subiektywnym.
  To, że Bolesław Piecha jest suchym alkoholikiem to informacja powszechnie znana, sam o tym mówi (również z dumą).
  Jarosław Kaczyński w kampanii wyborczej był pod wpływem środków psychotropowych, informacja z pierwszych stron gazet, powszechna. Było to widać w jego zachowaniu i obietnicy przemiany. Kolejny hipokryta. Tańczył przed szczątkami poległych, gdy Putin tamże.

  Zatem stwierdzam, że hi'pokrycie nie można ufać, bo nigdy nie wiadomo kiedy zmieni zdanie.

  0 0
 • ~Maciej_Rbk 2013-03-04 16:46:48

  Co do Pani Grażyny Kohut. Wreszcie kandydatka, która nie ma przeszłości partyjnej, politycznej. Nie jest związana, jak niektórzy układami i układzikami. Pani Grażyna od wielu lat prowadzi "swoją" szkołę, reprezentując ją na zewnątrz w bardzo profesjonalny, otwarty na współpracę sposób. To pozwala mi wnioskować, że także Rybnik będzie w ten sposób reprezentowała w Warszawie. Jest jeszcze jeden aspekt, na który powinniśmy spojrzeć. Zastępujemy przecież Senatora Motyczkę, osobę związaną z edukacją i wychowywaniem młodzieży. Motyczka poprzeczkę ustawił bardzo wysoko, a patrząc przez pryzmat jego życiorysu, sposobu sprawowania mandatu, na chwilę obecną uważam, że jedyną kandydatką godną zastąpienia Senatora, jest właśnie Pani Grażyna Kohut. Nie wybierajmy betonu! Głosujmy na osoby z Rybnika, związane z tym miastem a przede wszystkim takie, które zrobiły tyle dla rozwoju naszego miasta, co właśnie Pani Kohut.

  0 0
 • ~Maciej_Rbk 2013-03-04 16:53:24

  Przepraszam, prawidłowy tytuł Super Express'u opisujący Posła Bolesława brzmiał "Król Skrobanek" Mój błąd.

  0 0
 • ~KusterMaster 2013-03-04 17:04:58

  Mój głos ma pan Janusz Korwin-Mikke !

  0 0
 • ~rybnikus 2013-03-04 17:22:33

  ~Maciej_Rbk  "Idź i nie grzesz więcej"
  To była publiczna spowiedź Piechy i dlatego to jemu wierzę a nie tobie i żadnemu bolszewikowi czy Tuskowi i jego kolesiom z boiska!
  Dodam, że wielokrotnie wcześnie głosowałem na Mikke i zawsze to był głos stracony, wolę Piechę!

  0 0
 • ~Jan R. 2013-03-04 17:37:19

  Pan Piecha z jednego powodu nie zasługuje, by wygrać te wybory, ponieważ swego czasu własnoręcznie wyeliminował znaczną ilość swoich wyborców. Teraz pora, by mu się odwdzięczyli. O pokucie nie słyszałem.

  0 0
 • ~Maciej_Rbk 2013-03-04 17:52:55

  ~rybnikus, no to teraz jestem ciekaw Twojego poparcia dla katolickiego PiS. Czy mnie pamięć myli, czy to właśnie Prawo i Sprawiedliwość najgłośniej opowiadało się za karą śmierci? Kurczę, sami hipokryci! "Idź, i nie grzesz...", a potem na szafot? Stop obłudzie! Swoją drogą to PiS mówił, że aborcja to morderstwo. 1000 morderstw i "Idź, i nie grzesz..." To chyba na ten szafot, jak mniemam? Dobrze powiedziałeś, wierzę. Bo skoro głosujesz na PiS, to jesteś wyznawcą. Inni są bardziej krytyczni. Nie popieram PO, tak dla jasności.
  Głos na Korwin-Mikke? Wytrwałość i upór godna zainteresowanego. Jak można demokratycznie głosować na kogoś, kto jest przeciwko demokracji? Paranoja. Głosować w Rybniku na spadochroniarza? Paranoja. Jeszcze raz; głosujmy na naszych! Na Rybniczan tutaj mieszkających i pracujących od wielu lat. Bądźmy, jako Polacy i Ślązacy choć raz wdzięczni komuś kto dla naszego miasta zrobił wiele!

  0 0
 • ~olik 2013-03-04 18:58:38

  Pani Grażyna to jedyna osoba w tym gronie, której można zaufać. Całę swoje życie poświęciła naszej młodzieży z Rybnika i okolic,
  ucząc, a przede wszystkim wychowując młode pokolenie. Kieruje szkołą, w której sama niegdyś się uczyła i poświęciła jej całe swoje życie.
  Pierwsza kobieta dyrektor w tej szkole od początku jej istnienia i radzi sobie doskonale.
  Jestem pewna, że z takim samym zaangażowaniem będzie dbała o interesy naszego miasta i szkolnictwa :)
  Ja jestem za, Pani Grażyno - powodzenia :)

  0 0
 • ~qwerty 2013-03-04 19:48:06

  olik: nie wiesz o czym mowisz.

  0 0
 • ~leming 2013-03-04 19:51:33

  Ehh... ludzie zdecydujcie się bo was już nie ogarniam. Jak startował krząkała to źle, okropnie bo nauczyciel zaś startuje. Jak startuje Kohutowa, to wspaniały pedagog i same laury. Jakaś hipokryzja tu panuje. Piecha niech sobie siedzi w sejmie bo Janika nie zniosę jak znowu będzie posłem od niczego. Korwin spadochroniarz. Jak narazie jeden kandydat spełnia moje wymagania: bez przeszłości partyjnej, nie robi tego dla kasy, i ma poważny zawód i olej w głowie - Krzysztof Sajewicz.

  0 0
 • ~agnes_80 2013-03-04 20:01:34

  To jest naprawdę dobra kandydatura. Mój głos też ma. Przede wszystkim osoba stąd, znająca śląskie realia. Naturalna następczyni świetnego Senatora Motyczki (niech Mu ziemia lekką będzie). Pozytywna jednostka - powodzenia!

  0 0
 • ~elegant 2013-03-04 21:30:25

  Szanowni forumowicze,wygra najlepszy kandydat raczej z Rybnika i to nie będzie ( z całym szacunkiem)p.Kohut.Takie pokrzykiwania na forum nie mają najmniejszego sensu.Pani dyrektor zapewne dużo zrobiła dla "tygla",ale nie dla Rybnika.Mała różnica.

  0 0
 • ~inzynier 2013-03-04 22:09:55

  rosthost masz rację.To zapewne będzie ta dwójka.Normalna merytoryczna ocena kandydatów za efekty,a nie mżonki i duperele (przepraszam)

  0 0
 • ~Maciej_Rbk 2013-03-04 23:41:58

  ~elegant, trafiłeś w sedno sprawy, zrobiła dużo dla Tygla, bo miała okazję i możliwość zrobić. Dajmy Jej okazję reprezentowania Rybnika to po latach powiemy, że dla miasta zrobiła dużo. Na pewno już udowodniła, że jest kompetentna.
  ~qwerty tylko na tyle Cię stać? Tak po Polsku? Zanegować bez uzasadnienia?
  ~rybnikus, jak na prawicowca to szybko odpuściłeś, z klasą, już nie chciałeś się kompromitować? Gratuluję :)
  ~inzynier, Makosz - ok, nie neguję. Ale Król Hipokryzji Katolickiej Piecha? W Warszawie to on, razem z Janikiem mają tylko interes Kaczyńskiego i jego obłudnej, chorej Pseudo-partii. Poza tym jeszcze jedno. Ludzie, zrozumcie-przecież Piecha już tam jest i ma więcej do gadania niż jakikolwiek senator! I co robi dla Rybnika? Nic. Aaa, teraz chce zrobić. Wprowadzić Janika do Sejmu. I to jest jedyny cel. Umocnienie pozycji obłudnego anty-życiowego PiS-u! Czy to trzeba mieć doktorat, żeby to zauważyć? Tak na prostszym przykładzie; po co dokarmiać świnię będącą już przy korycie?


  0 0
 • ~inzynier 2013-03-05 07:42:34

  Drobna uwaga dla niektórych forumowiczów przykład Macieja_ Rbk.Widać ,że kierujesz się emocjami.Wartość posła Piechy jako parlamentarzysty jest nieproporcjonalna do wartości sprawczej jego obecnych konkurentów do Senatu.Piecha to marka!Mamy przykłady innych naszych posłów z lewa czy z prawa, którzy byli i są niewidoczni przez cały okres swojej pracy w parlamencie.Pomimo jego wad z przeszłości,moim zdaniem On jedyny nie zawodzi.Emocje odbierają zdolność racjonalnego myślenia.Więcej dystansu.Pachnie na forum "inkwizatorami",strach się bać.

  0 0
 • ~Gwidon 2013-03-05 10:03:12

  Pan JKM (którego doceniam za wytrwałośc i za to że nie zmienia poglądów, czasami dosyć skrajnych) startuje bo uznał, że jak ten okręg wyborczy dał mandat Pani Kluzik to procent debilnego wyborcy na m3 jest największy w Polsce i każdy ma tu szansę.Boli mnie to, bo mieszkam tu od dziecka ale głupoty się muszę niestety wstydzić.

  0 0
 • ~hanek 2013-03-05 10:22:35

  @rosthost Sugerujesz, że Piecha miał kontakty w PZPR? - To w PRL padła decyzja o budowie szpitala na Orzepowickiej....
  Na poważnie - pan POSEŁ Piecha ma zobowiązania wobec swoich wyborców. Oczywiście zakładając, że traktuje ich poważnie; zatem - nie powinien kandydować do Senatu. Smutną konkluzją jest, że totalnie olewa swoich wyborców. Zgodził się kandydować do Senatu -> ma w nosie swoich wyborców -> nie warto na niego głosować. W dodatku nikt chyba nie wątpi, iż prawdziwe jest stwierdzenie o całkowitej zależności pana Piechy od partyjnych, warszawskich decydentów. Jaki zatem może być z niego NASZ senator?
  Pan Makosz - nie mając sformalizowanego zaplecza - albo będzie absolutnie nieskuteczny w swoich ewentualnych działaniach w Senacie, albo prędzej czy później zostanie wchłonięty przez jakąś warszawską partię. Straci swój największy atut - niezależność od partyjnych decydentów.

  Jedynym kandydatem - naszym, trwale nie zależnym od warszawki, zdecydowanym walczyć o wszystko, co najlepsze dla Rybnika i Śląska jest Paweł Polok. Tylko na niego warto głosować.

  0 0
 • ~ 2013-03-05 14:35:12

  Mam nadzieje, że to będzie JKM.

  0 0
 • ~ 2013-03-05 17:02:26

  ~hanek, chyba nie jesteś z Rybnika, bo wiedziałbyś, że na Orzepowickiej są tylko bloki, Żabka, Lidl, jakaś knajpa i prywatne domy. Szpitala tam nie uświadczysz. Twoje wychwalanie Poloka jest żenujące. Chyba jesteście bliskimi przyjaciółmi i robisz mu tutaj kampanię. A co do Piechy, to zgadzam się, że to nie on "budował" nasz szpital, ale był jego dyrektorem w początkowych latach działalności i wtedy było tam całkiem fajnie. Inna sprawa to próba przejścia z sejmu do senatu. Jaki to ma sens ? Na dodatek jest chyba przewodniczącym sejmowej komisji zdrowia (albo był, nie jestem na bieżąco). Jako ewentualny senator chyba nie może piastować tej funkcji.

  0 0
 • ~poprostuzauer 2013-03-05 17:31:14

  Ja głosuję na Korwina-Mikke. Jeden człowiek może całkowicie odmienić kulturę polityczną jaka obecnie panuje. Znając jego cięty język i inteligencję pozwalającą ukazywać absurdy różnych politycznych pomysłów każdy z polityków 2 razy się zastanowi zanim zaproponuje jakąś głupotę. Będą się bali ciętej riposty. To może w końcu zmniejszyć ten populizm i traktowanie obywateli, jak totalnych idiotów

  0 0
 • ~Kojoot 2013-03-05 19:28:03

  http://nowaprawica.org.pl/info/dokumenty-np/program-kongresu-nowej-prawicy Mój głos ma Korwin-Mikke!

  0 0
 • ~Maciej_Rbk 2013-03-06 12:22:33

  ~poprostuzauer
  Racja, odmienić kulturę. To znaczy zlikwidować ją. Wraz z paraolimpiadą, niepełnosprawnymi, podejrzanymi o popełnienie przestępstw i wszystkimi innymi niezgadzającymi się ideologicznie z Ozjaszem Goldbergiem.

  0 0
 • ~ 2013-03-08 19:14:21

  Nareszcie kobieta kandydatem na senatora. Pani Grażyna to kobieta z dużą klasą. Jest stanowcza i wie czego chce. Powodzenia.

  0 0
 • ~ 2013-03-08 23:28:07

  proszę wytłumaczyć czego chce ta kobieta skoro jest pan tak "zorientowany"

  0 0
 • ~ 2013-03-09 12:29:04

  Wiadomo, że najlepszym z tych wszystkich kandydatów byłby KORWIN-MIKKE. Reszta reprezentuje poziom obecnego sejmu czy senatu. Znając jednak realia oraz żenujący poziom intelektualny większości wyborców, wybrany zostanie właśnie jeden z tych NAJGORSZYCH kandydatów. Wielokrotnie to już przepowiadałem i ZAWSZE mi się to sprawdzało. Założę się, że znowu zostanie wybrany jakiś cymbał.

  0 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Z odmrożenia jakich usług cieszysz się najbardziej?


Oddanych głosów: 1044