zamknij

Wiadomości

Jelcz z Rybnika dotarł do Irpienia i już dostarcza Ukraińcom wodę

2022-05-13, Autor: bf

Pamiętacie jak pod koniec kwietnia pisaliśmy o rybnickim jelczu, który wyruszył do Ukrainy z mauzerami na wodę? Dotarł już do Irpienia i pomaga Ukraińcom w dostawie wody.

Reklama

Przypomnijmy, pod koniec kwietnia Miasto Rybnik oraz krakowscy aktywiści skupieni wokół inicjatywy Woda dla Irpienia ruszyli w drogę, żeby przekazać ciężarówkę do zaopatrywania w wodę pitną mieszkańców Irpienia, Buczy, Hostomela i Worzela. Dziesiątki tysięcy mieszkańców tych podkijowskich miejscowości zostało bowiem pozbawionych dostępu do wody pitnej w wyniku zbombardowania infrastruktury wodociągowej.

Każda pomoc w zakresie środków transportu wody jest niezmiernie potrzebna. Jedna ciężarówka pozwoli obsługiwać nawet 3500 mieszkańców dziennie – pisał nie tak dawno Oleksandr Markushyn, mer Irpienia.

»Do Irpienia i Buczy jedzie rybnicka ciężarówka z pojemnikami na wodę«

W miniony poniedziałek (9 maja) prezydent Piotr Kuczera poinformował, że jelcz dotarł bezpiecznie na miejsce i służy mieszkańcom Irpienia. Jednocześnie Gminne Przedsiębiorstwo „Irpinwodokanal” poinformowało, że w wyniku walk ukraińska firma straciła ponad 95 procent specjalistycznego sprzętu, sprzętu i materiałów. Cała baza materiałowo-remontowa firmy została całkowicie zniszczona.

Dzisiaj natomiast Piotr Kuczera przekazał w mediach społecznościowych, że rybnicka ciężarówka już dostarcza wodę dla mieszkańców Irpienia, Buczy i okolic.

Oceń publikację: + 1 + 23 - 1 - 5

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (4):
 • ~exx 2022-05-13
  16:39:53

  16 37

  A na porodówkę pieniędzy nie ma.

 • ~master4k 2022-05-14
  07:49:30

  26 13

  @ exx

  Cóż za erupcja wrażliwości społecznej. W takim razie może jakąś zbiórkę zorganizujesz, skoro tak bardzo przejmujesz się losem rybnickich noworodków? Kupisz za to trochę nowoczesnego sprzętu medycznego albo odnowisz budynek. Pokażesz nam wszystkim jak bardzo wartościowym człowiekiem i społecznikiem jesteś.

  Takie zbiórki robi od lat np. pewien sympatyczny facet w czerwonych brylach. Co prawda potem znajdzie się jakiś idiota lub dwóch, który będą twierdzić, że te pieniądze zwyczajnie ukradłeś. Ale jeśli faktycznie tak bardzo się przejmujesz losem małych obywateli Polski, to wierzę, że nie ustaniesz w wysiłkach, żeby poprawić ich los. A jeśli przyszedłeś sobie tylko postękać i popsioczyć, to ktoś gotów jest pomyśleć, że jesteś zwykłym zawistnym lumpem, który po prostu nie może przeboleć tego, że komuś się chciało zorganizować pomoc na którą samemu się nie załapałeś, chociaż być może w ogóle jej nie potrzebujesz.

  Gdybyś prócz porodówki szukał inspiracji na co zbierać, to wejdź na zrzutka.pl. Przy okazji zapytaj proszę Szumowskiego o pieniądze za respiratory, albo Ziobrę za 1 mln euro kary dziennie. Za te pieniądze mielibyśmy porodówkę ze złotymi klamkami i kawiorem na śniadania.

 • ~Tadeusz Kiełkowski 2022-05-14
  08:20:52

  1 1

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

 • ~jolaw2 2022-05-15
  14:43:42

  9 2

  Ukraińcy mają pieniądze..widać jak teraz jadą samochodami zakupionymi w UE stoją 4 dni czekając na odprawę. Może administrator nie usunie bo to pokazują w telewizorze

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy "Okrąglaczek" w Rybniku to potrzebna miastu inwestycja?
Oddanych głosów: 560