zamknij

Wiadomości

Janusz Palikot na rybnickim rynku nawoływał do bojkotu wyborów

2014-09-02, Autor: Bartłomiej Furmanowicz
- W obliczu takiego absurdu jak tutaj w Rybniku, że dwa razy pod rząd w tak krótkim odstępie czasu odbywają się wybory do instytucji niepotrzebnej, to naprawdę lepiej zostać w domu niż głosować – powiedział dzisiaj na rybnickim rynku Janusz Palikot. Lider Twojego Ruchu nawoływał mieszkańców do bojkotu nadchodzących wyborów uzupełniających.

Reklama

- Twój Ruch podobnie jak Ruch Palikota konsekwentnie od 2010 roku głosi, że Senat jest bez sensu, jest niepotrzebny. Niczego nie daje, a kosztuje duże pieniędzy. Likwidacja Senatu nie jest łatwa, ponieważ do tego potrzeba zmiany konstytucji, a więc większości konstytucyjnej. Niemniej trzeba o to apelować, może kiedyś do zmiany dojdzie – powiedział Janusz Palikot, tym bardziej, że zdaniem przewodniczącego Twojego Ruchu w Rybniku doszło do kuriozalnej sytuacji. - Po raz drugi w tak krótkim czasie odbywają się wybory do Senatu za sprawą widzimisię pana Bolesława Piechy – człowieka, który przeszedł z funkcji posła do senatora, a teraz na europosła. Po raz drugi państwo polskie wydaje na wybory uzupełniające pół miliona złotych – dodał Janusz Palikot.

Lider TR przyjechał do Rybnika z jednym, konkretnym apelem – „nie bierzcie udziału w głosowaniu”. - Wiem, że w ustach polityka to trudne wezwanie. Sam jestem za tym, by ludzie chodzili na wybory i głosowali. Ale w obliczu takiego absurdu jak tutaj w Rybniku, że dwa razy pod rząd w tak krótkim odstępie czasu odbywają się wybory do niepotrzebnej instytucji, to naprawdę lepiej zostać w domu niż głosować. Jeżeli już ktoś chce pójść do wyborów, to niech skreśli wszystkich kandydatów – oznajmił.

Dlaczego zdaniem J. Palikota należy zlikwidować Senat? Po pierwsze: wszystkie poprawki tej instytucji mogą zostać odrzucone przez Sejm zwykłą większością głosów. Po drugie: Senat ze względu na konstrukcje tak naprawdę reprezentuje dwie największe partie – PO i PiS, co ogranicza dyskusję wśród senatorów. - Trzeci powód to koszty utrzymania Senatu, które wynoszą ponad 100 mln złotych rocznie, a tymczasem w Rybniku na służbę zdrowia wydało się niecałe 10 mln złotych. Jeżeli w polskiej polityce będzie przeważała opinia, żeby Senat z jakiś powodów sentymentalnych zostawić, to trzeba zmienić sposób wyłaniania osób w senacie. My opowiadamy się za likwidacją, ale jesteśmy gotowi do dyskusji – dodał lider Twojego Ruchu.

Polityk przeszedł się dzisiaj po centrum Rybnika, rozdawał ulotki oraz rozmawiał z mieszkańcami nt. likwidacji Senatu. Januszowi Palikotowi towarzyszyli przedstawiciele rybnickiego Twojego Ruchu – Łukasz Kohut i Maciej Kopiec.

>>Zobaczcie zdjęcia z tego wydarzenia<<

Oceń publikację: + 1 + 11 - 1 - 10

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (11):
 • ~smr 2014-09-02
  19:32:01

  12 0

  Chłop ma rację, ale co z tego jak i tak tego koryta nie zlikwidują a Ja moczyć rąk w tym korycie nie mam zamiaru ...

 • ~Mark44 2014-09-02
  19:40:13

  0 7

  Apel o bojkot nie zmieni kosztów, bo wybory i tak będą , czerwona kartka to wybór nie-posła !!! czerwona karta dla partyjnych bonzów! Nalezy głosować na Nowa Prawicę i utrzec reszcie nosa.

 • ~STEFAN SIARZEWSKI 2014-09-02
  19:46:07

  2 0

  Mark44 - o czym Ty piszesz , zobacz co o senacie mówi JKM , a tak wystawia ludzi! Napalacie się na sondaż na portalu , daje temu Panu z KNP jakieś 7 % max !

 • ~Mark44 2014-09-02
  20:04:33

  0 3

  Stefan, juz pisałem, Korwin jest za likwidacją Sejmu a nie Senatu ! Senat ma być zmniejszony do 30-38 osób + dozywotnio byli prezydenci ;) Zatem bilans to zmniejszenie o 460 +60 = 520 mniej politykierów ;)

 • ~wera 2014-09-02
  20:14:55

  28 0

  Senat to raczej przechowalnia politycznych bankrutów i emerytów, obojętnie kto by się nie dostał i tak nic to nie zmieni...

 • ~Jan R. 2014-09-02
  20:43:52

  0 2

  Lewactwo należy tępić jak szczury i wszy. A jako, że lewactwa nie wolno tępić skutecznie np. przy pomocy środków medycyny naturalnej takich jak np. muchomor sromotnikowy, to pozostaje nam jedynie chodzić na wybory i w żadnym wypadku nie głosować na ruchawki (RP to znów TR) tego oszołoma, żeby za każdym razem jego naćpana hołota spadała pod próg wyborczy.

 • ~Jan R. 2014-09-02
  20:46:30

  0 1

  I jeszcze jedno, nawoływał do bojkotu wyborów wszystkich ale jego ferajnie przykazał, żeby głosowała na jego kandydata. Inaczej po co by przyjeżdżał do naszego Grodu?

 • ~ 2014-09-02
  21:21:21

  1 0

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

 • ~roy 2014-09-03
  08:26:00

  10 0

  Mam odruchy wymiotne, tym częściej im bliżej wyborów, żenada, dno i metr mułu.

 • ~hardmark 2014-09-04
  20:53:02

  1 0


  ~Jan R. "....I jeszcze jedno, nawoływał do bojkotu wyborów wszystkich ale jego ferajnie przykazał, żeby głosowała na jego kandydata. Inaczej po co by przyjeżdżał do naszego Grodu?..."
  Nawet nie wiesz o czym piszesz.Twój Ruch nie wystawia kandydata.

 • ~Mark44 2014-09-05
  11:56:31

  0 0

  Bojkot co za nierozumne posunięcie ?? co odwołaja wybory? nie !!!
  A ja będę głosował na P. Macieja Urbańczyka z KNP, co wniesie do polityki PO czy PiS ? - NIC? czemu obiecanek nie realizują jako posłowie? Co?! będą je realizować jako Senatorowie?. Mydlenie oczu i ściema Q!!!! Głosowanie na PO i PiS jak wiadomo, do dopchanie do sejmu jakieś miernoty !! Ludzie myślcie to nie boli !!!

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy dodatek energetyczny to lepszy pomysł niż dodatek węglowy?
Oddanych głosów: 317