zamknij

Wiadomości

Janusz Korwin-Mikke w Rybniku: „demokracja to ustrój dla idiotów”

2017-03-13, Autor: bf

Janusz Korwin-Mikke i tym razem nie zawiódł swoich zwolenników. W bezpardonowy sposób powiedział, co myśli o Unii Europejskiej, rządzących naszym krajem oraz ostatniej sytuacji podczas wyboru przewodniczącego PE. Polityk odniósł się też do swoich słów o kobietach.

Reklama

Janusz Korwin-Mikke to nietuzinkowa postać ze świata naszej polityki, wobec której mało kto z nas przechodzi obojętnie. Eurodeputowany do Parlamentu Europejskiego i prezes partii Wolność spotkał się z rybniczanami w sobotnie popołudnie w bibliotece głównej. Sala pękała w szwach, organizatorzy musieli nawet dostawiać kilka dodatkowych krzeseł dla przybyłych.

Spotkanie rozpoczęło się z kilkunastominutowym opóźnieniem, ponieważ polityka zatrzymała na drodze policja. Kiedy już jednak przybył do biblioteki, z marszu rozpoczął omawiać sytuację polityczną w Europie. Na wstępie oznajmił, że Jarosław Kaczyński skompromitował Polskę na międzynarodowej arenie. Miał na myśli próbę zablokowania kandydatury Donalda Tuska na fotel przewodniczącego PE. - Istnieją dwie koncepcje tego, co robił ostatnio panujący nam Jarosław Kaczyński. Jedna mówi o tym, że po prostu oszalał. Koncepcja druga – Kaczyński bardzo nie chciał, by Tusk wrócił do Polski i został jego kontrkandydatem w wyborach. Wolę wierzyć w tą drugą koncepcję. Zakłam, że to było celowe działanie by Donald Tusk nadal przebywał w Brukseli – wyjaśnił Janusz Korwin-Mikke.

Zdaniem polityka, ostatnie zajścia mogą być pretekstem do „pozbycia się” premier Beaty Szydło. - Unia jest jaka jest, to gów****a organizacja, która nie ma żadnych wpływów poza pieniędzmi. Nie ma wojska na szczęście. To są wariaci, to są socjaliści, a każdy socjalista to idiota. Mimo wszystko istnieje granica głupoty. To co mówiła pani Szydłowa i minister Waszczykowski było żenujące, łazili bez sensu po ludziach. Nie było najmniejszej szansy, by Jacek Saryusz-Wolski został szefem PE – dodał eurodeputowany.

Zdaniem Korwin-Mikkego, jedyny sens w całej tej sytuacji jest taki, że Polska zamierza opuścić struktury Unii Europejskiej. – Kaczyński będzie tłumaczył, że „Tusk jest zły, a wy Polacy głosujecie na nas. Jeżeli Tusk będzie rządził w Unii to wychodzimy i do widzenia”. Nie będzie żadnego referendum w tej sprawie, bo po co? Jeżeli Kaczyński chce to zrobić to zrobi, bo ma większość w Sejmie i Senacie. Mnie to osobiście bardzo odpowiada – oznajmił Janusz Korwin-Mikke.

W kilku zdaniach powiedział też, co myśli o samej Unii Europejskiej. - Wielu Polaków mówi, że UE jest ważna bo daje pieniądze. Nie zdajecie sobie sprawy, ile kosztuję Polskę pobyt w UE. Proszę sobie wyobrazić, że chodzę w zimie zmarznięty po ulicy, przychodzi do mnie facet i mówi: panie Mikke daje panu za darmo kożuch. Ale pod warunkami: musi go pan nosić również latem, a po drugie codziennie musi pan przypinać do odzieży kwiatek. Może okazać się, że noszenie tego kożucha jest wcale nieopłacalne. Demokracją rządzą idioci. To tyrania większości, ustrój dla idiotów – zaznaczył.

Janusz Korwin Mikke nie ma wątpliwości, w Unii Europejskiej istnieje koncepcja budowy jednolitego państwa socjalistycznego. – Na przeszkodzie w realizacji tego celu stała Wielka Brytania. Oni celowo chcieli doprowadzić do Brexitu. Na 2-3 tygodnie przez referendum ogłosili, że Turcy dostaną wolny wjazd do Europy. Wielka Brytania i Polska przeszkadzały przerobieniu UE w jedno państwo – związek socjalistycznych republik europejskich – powiedział bez ogródek.

Polityk odniósł się też do swoich kontrowersyjnych słów o kobietach. - Parę dni temu powiedziałem rzecz banalną, nad którą nie ma żadnych wątpliwości, ale robi się wielkie halo. Bo w demokracji jest stereotyp, że kobiety są równe i koniec. Nie ma to nic wspólnego z kobietą, bo nie ma „średniej kobiety”. Jest tylko statystyczny tłum. Powiedzenie, że „średnia kobieta” zarabia mniej od „średniego mężczyzny” jest faktem i koniec. Feministki w parlamencie nie potrafią kompletnie myśleć. Feministki czyli idiotki. One rozumieją mniej więcej tak: ja zarabiam około 4 tysiące, a średnia kobiet jest 2,6. Gdyby średnia była 3 tys. to ja bym zarabiał nie 4 tylko 5 tysięcy. Myśleć abstrakcyjnie może jedynie kilka procent ludzi. Kobiety są konkretne, są mądre, ale nie potrafią myśleć abstrakcyjnie – powiedział Janusz Korwin-Mikke.

Głos w tym temacie zabrał też Sławomir Sławski – prezes okręgu rybnickiego partii KORWIN. - Jak widać na sali, obecne są tu też kobiety. Nie machają stanikami. Myślę, że część środowisk feministycznych nie rozumie tego, co pan prezes mówi. Kobiety, które mają dobrze poukładane w głowie nie mają z tym problemu – dodał.

Sławomir Sławski nie ukrywał, że wczorajsze spotkanie przekona ludzi, że ich pomysły da się wprowadzić w życie. – Oczekujemy, że przyłączą się oni do nas w bardziej czynny sposób – wyjaśnia.

Czy zgadzacie się z tym, co mówił Janusz Korwin-Mikke? Jakie jest Wasze zdanie w powyższych tematach?

Wartościowy artykuł? Cieszymy się! Jesteśmy niezależnym medium, a nasi dziennikarze codziennie starają się przedstawiać Ci rzetelne informacje. Jeśli doceniasz naszą pracę, możesz nas wesprzeć. WSPIERAJ NAS! »

Zobacz galerię

Oceń publikację: + 1 + 104 - 1 - 113

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (33):
 • ~Joanna Rostek 2017-03-13 08:44:30

  Szkoda slow na komentowanie tego czlowieka . I tylu mieszkancow Rybnika przyszlo sluchac tych bzdur ?

 • ~ 2017-03-13 08:48:02

  Janusz to jedyny polityk co ma jaja :)

 • ~ 2017-03-13 09:26:04

  Gdyby zmienił ustrój, chętnie JKW postawię pod pręgierzem i wlepię porządną porcję kijów. Co ten człowiek za brednie opowiada... no, jaja to faktycznie trzeba mieć, żeby tak fanzolić.

  53 79
 • ~sceptyk2017 2017-03-13 09:30:50

  panie adamczyk czyżbyś sprawdzał jego "jajowość"za kulisami??? poza tym ma od tego młodą "pielęgniarkę", którą z obrzydzeniem musi nazywać żoną...wszak takie ma poglądy na temat kobiet i aż dziw bierze, ze nie związał się z mężczyzną skoro wg niego są o wiele lepsi

  56 70
 • ~zaniepokojony 2017-03-13 09:31:37

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

  2 13
 • ~Kirk 2017-03-13 09:39:56

  W większości same dzieciaki urodzone po 1990 roku, w erze internetu, bez problemów i wygłaskani przez rodziców i szkołę. Można im wcisnąć każdy kit.

  61 59
 • ~ 2017-03-13 09:44:27

  ~sceptyk2017
  Poglądy na temat kobiet ma każdy facet . Jest w polityce 27 lat i jest samowystarczalny( nawet jego wyborcy się go boją ) . Pewnie tylko on dla Polski może wywalczyć reperacje wojenne .

  53 43
 • ~Moskwa Mała 2017-03-13 09:46:53

  Myślałyście że nikt nie przyjdzie a musieli dostawiać krzesła. Czy są tu jakieś feministki??? Ponoć jesteście idiotkami i nie myślicie. Dla tego Pana kobieta to przysłowiowy sprzęt kuchenny. Miał rozwalać Unię od środka a zasłyną jedynie spaniem i kretyńską wypowiedzią o kobietach. Myślicie że jest nieszkodliwy wcale tak nie jest rozmawiam z wieloma młodymi ludźmi w pracy młodymi mężczyznami, Waszymi synami oni naprawdę wierzą w słowa tego Karciarza imponuje im bo się dorobił nic nie robiąc. Widzę że są tu ludzie którym imponuje ten pan a uwielbiają socjal który daje PIS to jak to jest??? To chcecie tego socjalu czy wolicie twardy kapitalizm ale wtedy zapomnijcie o górniczej emeryturze w wieku 45 lat

  40 59
 • ~Sebastian Jurkiewicz 2017-03-13 09:53:45

  Ogólnie to bardzo doświadczony i mądry facet. Jego poglądy gospodarcze są bardzo dobre. Niestety PR ma słaby przez swoje wypowiedzi na temat kobiet.

  50 48
 • ~zaniepokojony 2017-03-13 10:00:13

  hamlet oczywiście,że młodzi go słuchają, a kto ma słuchać te stare rupiecie co protestują za aborcja czy postkomunistyczne śmieci co chodzą z KODem?

  61 29
 • ~Klucha 2017-03-13 10:04:12

  Na tym polega demokracja, że każdy jest wolny, ma swoje przekonania i może mówić co myśli (nie obrażając innych).
  Zastanawiam mnie jednak jedno u JKM, jak według niego ta cała UE jest taka zła i beee, to po co się pchał do PE!
  Ciekawe czy jego pensja (kilkakrotnie wyższa aniż średnia krajowa) jako posła PE jest też taka zła i nie dobra jak cała Unia?!?!?

  "Pensja zasadnicza europosła wynosi 8 021 euro. Dodatkowo, każdy z deputowanych dostaje dietę dzienną w wysokości 304 euro. Środki te przyznawane są za każde posiedzenie, jeśli tylko europarlamen­ta­rzy­sta podpisze się na liście obecności. Poza tym, UE zwraca koszty podróży - maksymalnie 354 euro w miesiącu." - źródło hotmoney pl.

  44 11
 • ~Arteks 2017-03-13 10:12:38

  @Moskwa mała - do cyrków też przychodzi się oglądać clownów, a w ogrodach zoologicznych ogląda się małpy. Wcale mnie nie dziwi, że są tacy którzy chcieli to zjawisko zobaczyć na własne oczy. Dlaczego Korwin-Mikke który chciałby wszystkich uczyć o wolnym rynku - sam niczego się nie dorobił? Niech weźmie przykład z Donalda Trumpa. Też kontrowersyjny polityk, też mu się czasami coś wymknie ale stworzył imperium finansowe. A ten śmieje się z kobiet, a dzięki kobiecie - swojej matce, ma gdzie mieszkać, bo nie dorobił się nawet własnego mieszkania. Mieszka w starym drewnianym (!) domu odziedziczonym po niej... Facet marnuje swoje życie i czas innych, a jako europoseł kompromituje dodatkowo Polaków. Nawet Annie Lennox - genialna piosenkarka z Wlk. Brytanii ostatnio go wyśmiała. A gdyby wiedziała co mówił kiedyś o niepełnosprawnych... Prowokuje bo tylko w ten sposób jest w stanie o sobie przypomnąć. Inaczej nikt by na niego nie zwracał uwagi. To, że media informują o jego spotkaniach - to błąd. Powinien być BOJKOTOWANY!

  34 55
 • ~ 2017-03-13 10:15:31

  @ Klucha - jemu żaden pieniądz nie śmierdzi. A dostał się do PE po to, żeby w końcu rozwalić UE, o czym sam nie raz mówił.

  33 16
 • ~drwall 2017-03-13 10:56:54

  Większość z was codziennie rano idzie do pracy, odbija dyskietkę, dostaje konkretne zadanie i pracuje, interesuje was jedynie gotówka na wypłatę, oczywiście narzekacie że mało zarabiacie, dlatego też większość z was nie stać na zwiedzenie krajów, gdzie jest wolny rynek, nikt z was nie zastanawiał się ile jest urzędników i jaka jest biurokracja i ile to wszystko kosztuje, nie czytacie pewnie całych paragonów po zakupach, ile jest w tym końcowego podatku, bo wcześniejsze podatki tam nie piszą, więszkość was też z pewnością nie prowadzi działalności gospodarczej, to też nie wiecie jakie są to koszty, zazwyczaj wasze myślenie dotyczy mówienia "oni", czyli wszyscy ci, co mają swoje firmy. Niestety żadnej gospodarki na socjalizmie i wysokich podatkach zbudować się nie da, najbogatsze kraje świata wszystkie zostały zbudowane na wolnym rynku, a nie na zasadzie "mnie się należy", "państwo ma dać". W Dubaju zarobki zaczynają się od 10 tys zł, sa to niskie zarobki a ceny mają tak jak w PL, samochody za to mają nawet o 50% tańsze, bo tam nie nakłada się podatków, to samo z komputerami itp. Większość z was do dziś twierdzi że w Chinach pracuje się za miskę ryżu, mimo że tam nigdy nie byli, a dziś Chińskie miasta przypominają Nowy jork. Prawda jest taka, że JKM nie zmienił swoich poglądów, w przeciwieństwie do PISu, który idzie w PRL a twierdzi że jest prawicą, tak jak Tusk, mówił że jest liberałem, a potem powiedział że jest socjal-demokratą, za chwilę powie że jest zielony, a jak trzeba będzie to powie że jest brunatny albo czerwony. Arteks, akurat JKM jest najbogatszym polskim politykiem, a co do drewnianego domku, to najzdrowszy dom, nie to co szkodliwy beton, co do dorabianiu się, to ty lepiej się nie wypowiadaj, bo jak by nie patrzeć, to JKM ma prawo jazdy i auto, czego nie idzie powiedzieć o tobie. Socjalizm broni jedynie ten, kto jest na utrzymaniu państwa.

  68 17
 • ~waldus 2017-03-13 12:07:35

  taaa ... lepiej posluchac bolka czy korwina? jak widac po +- korwin ma podobna liczbe przeciwnikow i zwolennikow. zapraszamy znowu do Rybnika Panie Januszu.

  26 25
 • ~ 2017-03-13 12:12:30

  @ Drwall - nie mogę się zgodzić. Co roku gdzieś wyjeżdżam, w nasze długie weekendy i każde inne wolne, gdziekolwiek nie pojadę, widzę naszych rodaków. Wczasy w Chorwacji i Włoszech? Nad taką Gardą albo w Bašce są tłumy naszych. W grudniu tradycyjnie jakiś jarmark - raz Wiedeń, raz Budapeszt, raz Zagrzeb - pełno naszych.

  Co do wolnego rynku - w Polsce jest jaki? Sterowany centralnie?

  Nie zgodzę się też co do tego, że ludzie mają wszystko gdzieś. Widzę, jak sporo osób z mojego grona czyta paragony, analizuje to co ma kupić, ogląda złotówkę z każdej strony zanim ja wyda.

  Powyższe nie zmienia faktu, że Korwin-Mikke jest lekko przestarzały w swoich przekonaniach i o ile nielicznych rzeczy odmówić mu nie można, tak jego dziewiętnastowieczne poglądy powinny zostać tam, skąd pochodzą.

  19 13
 • ~Lateks 2017-03-13 12:20:37

  Korwin jeden z nielicznych polityków który nie zmienia poglądów nawet jeśli jemu dobrze płacą w UE to chce rozwalać socjalizm. Szkoda że p. redaktor nie został do końca.
  I ciężko dyskutować z osobami które nie słyszały jego pełnej wypowiedzi a tylko wycinki nagłaśniane w mediach.

  26 21
 • ~Lateks 2017-03-13 12:22:43

  pääkäyttäjä a rynek w Polsce nie jest sterowany centralnie? Co możesz robić bez opłat i pozwolenia urzędników?

  19 10
 • ~ 2017-03-13 12:28:58

  @ Lateks - jak dla mnie, to Ty i Drwall mylicie pojęcia. Wolny rynek a administracja publiczna to są dwa odrębne pojęcia. Gdybyś nie miał wolnego rynku, to marudziłbyś, że wszędzie ceny są takie same i nie masz możliwości pójścia od jednego do drugiego usługodawcy/sprzedawcy, bo tamten ma drogo a ten drugi ma taniej i daje jeszcze coś gratis.

  Ja tam na urzędników w większości skarżyć się nie mogę, tam też powoli rozumieją, że to nie jest "czas urzędnika". Niedawno w Skarbówce nawet pomogli mi z paroma rzeczami.

  Weź no jeden z drugim zapodajcie Wasze teorie oraz ile macie lat - coś czuję, że z Wami nawet dyskutować nie będzie sensu...

  18 12
 • ~Robin Tell 2017-03-13 13:27:53

  Czyli, wg Korwina, idioci wybierają idiotów.

  30 3
 • ~Blazej Balcerzak 2017-03-13 17:32:50

  Ta partia KORWIN wynajmuje sale w publicznej bibliotece dla fetyszysty wolnego rynku. nawet jesli za to placa to albo dotuja tym "socjalizm" - darmowe wypozyczanie ksiazek albo sami pasa sie na rybnickich podatnikach - wynajecie sali konferencyjnej w prywatnym hotelu/centrum - podobnej wielkosci byloby drozsze, a tak powinni zrobic. Jesli Korwinowi nie podoba sie demokracja,, niech zostanie doradca prezydenta Bialorusi, ma talent do jezykow a specjalisci sa potrzebni na wschodzie.

  18 10
 • ~zenek65 2017-03-13 18:13:04

  Korwin uważa, że demokracja jest dla idiotów pewno z tego względu, że należał w latach 1962-1982 do Stronnictwa Demokratycznego, przybudówki PZPR

  20 11
 • ~gpileczka 2017-03-13 21:46:09

  Dziwię się kobietom, które przyszły na spotkanie z Korwinem, pewnie lubią być uległe i posłuszne jaśnie panom, jak niewolnice. Nie potrafią zawalczyć o swoje prawa. Po prostu służące. Wielki wstyd.

  28 18
 • ~Jerzy Nowak 2017-03-14 00:44:02

  ,,CIEMNY LUD TO KUPIŁ''

  19 6
 • ~Lateks 2017-03-14 15:51:39

  pääkäyttäjä bardzo proszę:
  Rolnictwo bazuje na dotacjach i regulacjach kwoty cukrowe , limity na produkcję mleka, handel jaka konkurencja jeśli LIDL dostaje nieoprocentowny kredyt z banku europejskiego. Przemysł limity na CO2 co powoduje że stare Niemcy nie muszą płacić za produkcję przemysłową a Polska musi jeśli chce się rozwijać.

  6 7
 • ~ 2017-03-14 15:56:46

  @ Lateks - weź no zajrzyj do encyklopedii i znajdź odpowiedź na to, czym jest wolny rynek. Nadal uważam, że nie masz pojęcia, o czym dyskutujesz - i wcale nie dziwi mnie to, że taki JKM ma posłuch wśród takich jak Ty.

  17 4
 • ~drwall 2017-03-14 20:07:59

  pääkäyttäjä, czy ty mnie w konia robisz i jaja sobie z nas robisz? Ja ci piszę o krajach wonego rynku czyli Dubaju, Katarze, Nowym jorku, Hong-Kongu a ty mi wyskakujesz z Chorwacją, Włochami , dodaj jeszcze premię w postaci ze byłeś w Egipcie i Tunezji. Do tego jeszcze żartobliwie napisałeś że urzędnik jest dla ciebie miły i ci pomógł, no super, a pani z mięsnego też była miła i mięso lub kiełbasę ci sprzedała a do tego zapewne ci odpowiedziała dziękuję i zapraszam ponownie, normalnie szok, powiało cywilizacją. Człowieku, jak dziś mi przyjdzie koncepcja na biznes, to powiniem od jutra zaczynać, ale to w Polsce niemożliwe, bo masę spraw urzędowych a do tego 1500 zł płacenia, nie wiadomo za co. Skoro ty twierdzisz że JKM ma XIX wieczne poglądy a ty wybierasz poglądy XX wieku, to niesamowicie mnie twoje poglądy ciekawią, bardziej jesteś za nazizmem czy komunizmem? Bo XIX wiek to rozwój transportu po przez kolej, to współczesne wynalazki jak auto, rower, elektryka, wodociągi, kanalizacje, maszyny, fabryki , medycynai tak by wymienieniać i wymiewniać, a ty rozumiem że jesteś za dwudzietym wiekiem, czyli I wojna światowa, bo każdy chciał się pokazać, potem kryzys miedzy wojenny, głód smród i ubóstwo, następnie era nazizmu i komunizmu, super według ciebie wtedy było, więc co, bardziej z ciebie naziol czy komuch?

  2 3
 • ~drwall 2017-03-14 20:29:12

  gpileczka- A może te kobiety mają zaradnych mężów , lub też same są zaradne, nie muszą pracowwać za parę groszy, po prostu są zaradne, inteligentne i sobie radzą, czy to w domu czy w biznesie. Nie przyszło ci do głowy, że nie każda kobieta pracuje za grosze i nie każda kobieta jest głupia i naiwna. Uwierz mi że są kobiety naprawę zdolne, inteligentne i zaradne, które właśnie rozumieją JKM i go popierają.

  1 5
 • ~gpileczka 2017-03-14 21:36:45

  drwall- Skoro tak uważasz, to zwolennicy JKM i on sam powinni wychwalać kobiety, a nie gadać bez sensu. Lepiej trzymać się z daleka od oszołomów.

  8 1
 • ~drwall 2017-03-14 23:06:17

  gpileczka-Ale każdy z nas facetów, to wychwala kobiety, przecież to nasze matki, siostry, kuzynki, żony czy córki, bronimy ich, staramy się pomagać a one nam, to sie dla ciebie tajemniczo nazywamy to "rodzina" , widać że dla ciebeie musi być to zagadka lub ból bo zwyczajnie nie masz rodziny i dlatego nie wiesz na czym to polega.

  1 1
 • ~orient 2017-03-14 23:15:13

  @drwall no właśnie nie każdy bo JKM bardzo poniża kobiety i jak każdy dziwak cieszy się kiedy może publicznie gadać te swoje różne głupstwa. W necie też jest pełno takich. A ty też lubisz poniżać innych co już w paru dyskusjach demonstrowałeś.

  5 2
 • ~ 2017-03-14 23:27:10

  @ Drwall - weź, nie p...l :))) Wróć doczytać mój komentarz do tego Twojego wpisu a potem przeczytaj raz jeszcze.

  Nowy Jork, Dubaj i Hong-Kong to nie państwa, nieuku.

  Co do urzędów - poważnie, trochę w Polsce załatwiałem i poza - słownie - dwiema utarczkami z urzędasami, więcej nie miałem problemów. Z drugiej strony, owszem - czasem trzeba się wręcz doktoryzować, zanim się pójdzie do urzędu. Z tym, że ja w przeciwieństwie do Ciebie, "odrabiam lekcje" i dowiaduję się czegoś więcej nt. poruszanej sprawy ZANIM wybiorę się do urzędu.

  Zdziwisz się, ale jestem nerwusem ale nauczyłem się jakiś czas temu, że spokój, opanowanie i uprzejmość potrafi wiele zdziałać. A Ty, jak przychodzisz wszędzie "z ryjem", to nie ma dziwu, że nic nie potrafisz załatwić za pierwszym razem. Powiem wprost - wyjmij czasem japę z hasioka, rozejrzy się i rusz mózgownicą.

  Jeżeli przyjdzie Tobie pomysł na biznes (zakładam, że nie będą to majtki sprzedawane z kartonu na ulicy), to na pewno będziesz musiał zacząć od jakiegokolwiek przygotowania. Taki np. CEIDG-1 sprawia, że nie musisz latać od urzędu do urzędu a w takim ZUS, zarejestrujesz się nawet przez internet. 1500 Zł nie wiesz za co? Żebyś miał co ewentualnie na emeryturze do garnka włożyć oraz ubezpieczenie zdrowotne...

  XX wiek, mój drogi, to rozwój nowych technologii. Gdyby nie one, nie czytałbym zapewne Twoich wypocin, Ty nie miał byś możliwości oglądania telewizji czy nawet podróżowania gdziekolwiek.

  Masz coś z głową, że ktoś kto jest postępowy i nowoczesny, bo woli XX/XXI wiek, jest od razu komuchem albo naziolem? Czy Ty jesteś normalny...? Chyba na lekcjach historii spałeś albo czekaj - teraz nie uczą nic pożytecznego a np. to, jak wygląda szyszak...

  Weeeź, bzdury opowiadasz. Wróć do książek, doucz się a potem zacznij się wypowiadać. Jak tak właśnie wygląda "elektorat" JKM - no ja bardzo przepraszam.... banda niedouczonych ludzi.

  8 1
 • ~DonPedro 2017-03-27 10:57:46

  Koles praca sie nie skalal. Karty, felietony, babeczki i robienie dzieci. Zawsze prezes partyjki o smiesznej nazwie z dofinansowaniem subwencji na partie ponizej progu wyborczego. Opowiadanie przez ponad 25 lat bajek S-F i lapanie glosow frajerow.
  Kadencja chyba sie konczy to przyjezdza na prowincje robic szum. W koncu tu na Slasku wygral wybory do PE (67 928 glosow). Moze chce jeszcze splodzic ze 2 bajtli? Kaska bedzie potrzebna na alimenty.

  1 1

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy weźmiesz udział w II turze wyborów prezydenckich?
Oddanych głosów: 386