zamknij

Wiadomości

Inni otworzyli, Rybnik jeszcze nie. Na uruchomienie tężni poczekamy do majówki!

2019-03-28, Autor: Bartłomiej Furmanowicz

Mieszkańcy Radlina i Jastrzębia-Zdroju mogą już korzystać z tężni solankowych na terenie swoich miast. W przeciwieństwie do nich, my jeszcze będziemy musieli poczekać na uruchomienie instalacji aż do majówki!

Reklama

Mamy wiosnę, jest w miarę ciepło, wielu rybniczan korzysta więc z okazji i wybiera się na spacery. Otrzymujemy jednak pytania od naszych Czytelników dotyczące tężni solankowej w dzielnicy Paruszowiec-Piaski. - Kiedy zostanie uruchomiona? - zastanawiają się.

Pytanie zasadne, ponieważ tężnia solankowa w Radlinie działa już od tygodnia. Z kolei tężnia w Jastrzębiu-Zdroju została uruchomiona jeszcze wcześniej.

Mieszkańcy Rybnika będą musieli poczekać na pozytywne skutki działającej tężni. Jak mówi nam Lucyna Tyl z biura prasowego UM Rybnika, ma ona ruszyć w tzw. długi majowy weekend. - Do tego czasu na obiekcie wykonywane będą prace związane z gwarancyjnym usuwaniem drobnych usterek, powstałych w trakcie minionego sezonu - remont barierek i murków, prowadzone będzie też kompleksowe czyszczenie instalacji – tłumaczy. Przypomnijmy, że przegląd gwarancyjny wykrył kilka drobnych usterek na terenie tężni >>Tężnia bez barierek. Ktoś je ukradł?<<

- Jeżeli warunki pogodowe na to pozwolą, być może uda się udostępnić tężnie mieszkańcom tydzień wcześniej, tj. już na czas świąt wielkanocnych – dodaje Lucyna Tyl.

Nie możecie doczekać się już otwarcia tężni w Rybniku?

Oceń publikację: + 1 + 15 - 1 - 18

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (5):
 • ~ 2019-03-28 11:32:30

  Jeśli warunki pogodowe pozwolą to otworzymy szybciej, ostatnio pani rzecznik powiedziała, że ....."Nowa organizacja ruchu na ul. Rybnickiego zostanie wprowadzona wraz z poprawą i stabilizacją warunków pogodowych ....".
  Czyli pogoda odgrywa w Rybniku kluczową rolę, tylko proszę sprecyzować, czy chodzi o deszcz czy słońce :-)
  Ja myślę, że Pani rzecznik powinna pogodynką w TV zostać.
  Jak można takie bzdety podawać do opinii publicznej, po takiej wypowiedzi to chyba bym urlop od pracy wziął na tydzień, by się ze wstydu nie spalić.

  62 6
 • ~mateuszh 2019-03-28 14:41:45

  Ciekawostką jest fakt, że miasto o najsilniejszym zanieczyszczeniu w regionie zbudowało tężnię, która nie jest czynna w okresie kiedy mamy najgorsze powietrze. Z kolei inhalatorium w Jastrzębiu otwarte jest codziennie (z kilkudniowymi okresami przeglądów) - bywałem tam niejednokrotnie zimą. Nasuwa się więc pytanie, dlaczego Rybnik nie postawił również na obiekt zamknięty, gdzie jego funkcjonowanie nie byłoby uzależnione od niskich temperatur?

  30 2
 • ~ 2019-03-28 15:40:58

  nie znam się ale to normalne że w tej tężni jest sucho?żadnej solanki nic

  13 2
 • ~Arteks 2019-03-28 18:06:03

  @mateuszh - Na tym właśnie polega różnorodność, że ktoś otwiera tężnie w parku nad stawem, a ktoś inny inhalatorium. :) Najsilniej zanieczyszczonym miastem w regionie zgodnie z publikowanymi rankingami jest Wodzisław Śląski, a czym mniejsza miejscowość regionu tym powietrze gorsze. W Jastrzębiu było lepsze powietrze ale tylko do czasu... uruchomienia pomiarów jego jakości co zaczęto robić niedawno. Okazało się, że jest równie źle co u nas. Palenie węglem wszędzie powoduje takie same skutki. Natomiast Rybnik przynajmniej nie udaje, że problemu nie ma i kto wie czy nie będzie pierwszym miejsce w okolicy które za kilka lat całkowicie udas mu się zniwelować problem smogu. Inwestycja w nowy blok ciepłowniczy w ER można całkowicie odwrócić obecną sytuację plus wiele innych działań, edukacyjnych.

  6 27
 • ~mateuszh 2019-03-29 09:06:13

  @Arteks - doskonale rozumiem pojęcie różnorodności. Jednak robienie czegoś tylko po to żeby było inne, a nie np. funkcjonalne, mija się z celem. Większosć mieszkańców problemy zdrowotne ma właśnie w okresie zimowym i tutaj przydałaby się możliwość wykorzystania takiego obiektu w celach leczniczych :)

  To nie tak, że narzekam na wszystko wokół, bo widzę wiele pozytywnych zmian. Po prostu w momencie projektowania tego obiektu, nie odpowiedziano chyba na jedno zasadnicze pytanie - w jakich celach i kiedy obiekt najczęściej mógłby być używany.

  6 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy pojemniki na używaną odzież są potrzebne?
Oddanych głosów: 344