Ikar lepszy od RMKS XBEST Rybnik. Pierwsza przegrana w finale A

2021-02-07, Autor:

Do ostatnich chwil RMKS XBEST Rybnik walczył o wygraną w wyjazdowym meczu finału A z Ikarem Niepołomice, ale ostatecznie rutynowana drużyna z Małopolski dowiozła minimalną wygraną 91:87.

Rybniczanki mecz rozpoczęły słabo, po 2 minutach przegrywały 0:8. Popełniały dużo strat a i z celnymi rzutami też był problem. Po 7 minutach gry Ikar prowadził już 18:6, jednak do końca tej kwarty RMKS zmniejszył ich prowadzenie o połowę.

Druga kwarta miała już bardziej wyrównany przebieg i rybniczanki zmniejszyły prowadzenie Ikara do 3 punktów (32:29).

Wtedy jednak nieskuteczną grę rybniczanek w ataku wykorzystały miejscowe, które z rzędu zdobyły 11 punktów (43:29).

Po remisowej trzeciej kwarcie, czwartą RMKS rozpoczął odważnie i zdobył z rzędu 8 punktów. Po celnej trójce A. Lewoń - Sczansny XBEST przegrywał już tylko 1 punktem, jednak Ikar odskoczył ponownie na 5 punktów. Kolejną trójkę rzuciła E. Najduch, która za chwilę opuściła boisko za 5 fauli. Podobny los po kolejnych faulach spotkał "Lewą" i J. Sobotę. W ostatniej minucie meczu jeszcze raz udało się zbliżyć do rywala na 1 punkt ale już do końca meczu tylko przeciwnik trafiał do kosza.

MTS Ikar Niepołomice - RMKS XBEST Rybnik 91:87 (22:16, 26:22, 24:24, 19:25)

Punkty dla RMKS XBEST Rybnik zdobyły: B. Jurczyńska 19, A. Lewoń - Sczansny 18 (2x3), E. Najduch 15 (3x3), M. Jurzica 14, N. Rusińska 8, J. Sobota 5 (1x3), D. Bednarek 5, A. Cwill 3 (1x3).

Oceń publikację: + 1 + 3 - 1 - 1