II liga: TS Volley dobrze rozpoczął fazę play-off

2017-03-06, Autor:

TS Volley potwierdza swoją wysoką dyspozycję. W pierwszym meczu fazy play-off rybnicka drużyna nie dała żadnych szans młodym siatkarzom Jastrzębskiego Węgla, pokonując ich w hali w Żorach 3:0 (25:14, 25:21, 30:28).

To spotkanie miało zweryfikować, czy dwutygodniowy rozbrat z ligową siatkówką mógł wpłynąć negatywnie na rybnicką drużynę. Po meczu można śmiało stwierdzić, że TS Volley nadal prezentuje wysoką formę.

Nokautująca zagrywka środkowego z Rybnika

Od początku spotkania Volley nadał grze swoje tempo z czym problem mieli gospodarze. Duży wpływ na przebieg pierwszej partii miała przewaga, którą rybniczanie uzyskali przy dobrej zagrywce Bartosza Jarzembowicza. Przyjmujący Jastrzębskiego Węgla nie mogli sobie poradzić ze stacjonarną zagrywką środkowego z Rybnika. Długa seria miała duży wpływ na dalszą część seta, którego w sposób profesorski rybniczanie dograli do końca nie pozwalając prawie na nic rywalom.

Drugi set ponownie przebiegał pod dyktando zespołu z Rybnika. Gospodarze popełniali dużo błędów na zagrywce. Volley natomiast nadal imponował w tym aspekcie gry. W grze rybniczan nie było widać nerwowych ruchów, wszyscy spisywali się na medal, dlatego trener Dariusz Luks mógł spokojnie na siedząco obserwować ten fragment spotkania. W końcówce Volley spuścił trochę z tonu, jednak nie miało to większego przełożenia na wynik i pewnie podwyższył prowadzenie w całym spotkaniu, wygrywając 25:21.

Moment dekoncentracji doprowadził do nerwowej końcówki

Lepsza gra Jastrzębskiego Węgla pod koniec drugiej partii w dużej mierze przełożyła się na seta trzeciego. Rywale nieco bardziej utrudniali grę w przyjęciu. Nie przeszkadzało to jednak rybniczanom nadal prowadzić. W dalszej fazie wypracowali oni sobie dużą przewagę punktową i spokojnie kontrolowali wydarzenia na boisku. W samej końcówce przydarzył im się jednak moment dekoncentracji, co wykorzystali rozpędzeni rywale i doprowadzili do gry na przewagi. Chwila zrywu po stronie jastrzębian dała im nawet piłki setowe. Jednak dużyna z Rybnika zachowując stoicki spokój w tym bardzo trudnym momencie była bardzo skuteczna i kolejny raz pokazała, że nie straszne im takie granie. Przełamali rywala i chwilę później cieszyli się z wygranej.

Czas na rewanż w Rybniku

Ważne w tym spotkaniu było to, że mimo chwili słabości w trzecim secie podopieczni trenera Luksa potrafili zapisać go po swojej stronie i nie doprowadzili do przedłużenia spotkania, co mogło być zabójcze. Wyjazdowe zwycięstwo to dopiero połowa sukcesu do awansu, który trzeba przypieczętować w meczu rewanżowym.

Drugie spotkanie między tymi drużynami odbędzie się w sobotę 11 marca o godzinie 17:00 w hali przy ul. Grunwaldzkiej.

TS Volley wystąpił w składzie: Konrad Stajer, Michał Dudek, Bartosz Jarzembowicz, Sylwester Piotrowicz, Tomasz Pizuński, Błażej Podleśny, Damian Pilichowski (libero), a także Adam Barteczko, Michał Szmajduch, Sebastian Zimny, Arkadiusz Terlecki, Wojciech Zubko, Damian Porczyk i Piotr Rutkowski (libero).

I runda play-off - o miejsca 1-8 (dwumecz)

AZS Politechnika Opolska - MKS Andrychów 0:3 (15:25, 21:25, 15:25) 0:1